Ať vaše angličtina září!

Ať vaše angličtina září!

Tisk

Let Your English 2D-200Když se pokusíte převést výše uvedený titulek do angličtiny, může se vám snadno stát, že vám vyjde LET YOUR ENGLISH SEPTEMBER, jako se to povedlo Bronislavu Sobotkovi. On tento výsledek ovšem použil pro přiblížení obsahu své nové knihy. Takových „kopanců“ ze své učitelské praxe nashromáždil spoustu a 365 z nich s patřičným komentářem zahrnul do své publikace.

 

Není září jako září

Inu, není září jako září, a tak se stává, že místo English mluvíme Czenglish – anglické paralely otrocky překládáme v zajetí dvojsmyslů naší mateřštiny, „falešných přátel“ typu „aktuální – actual“, kde ekvivalenty vypadají jako stejná slova, ale v každém z obou jazyků mají jiný význam, českých předložkových vazeb, které jen někdy odpovídají anglickým, a jindy zas ne, apod.

Broňa nás proto, abych se těchto chyb vyvarovali, s nimi přehledně seznamuje a zároveň připojuje mnemotechnické připomínky pro snazší zapamatování správných tvarů. Nevyhýbá se ani humorným situacím, když se povede zvlášť zdařilý přeřek.

Nadšený učitel angličtiny Broňa vám pomůže...

Broňův SEPTEMBER je už třetí knížka o učení se angličtině, kterou o něm vydal. První, „Zamiluje se do angličtiny“, vás přesvědčí, že naučit se anglicky zvládne každý, kdo chce, druhá, „365 anglických cool frází a výrazů“, podobně jako SEPTEMBER, přináší přehled specifických frazeologických obratů. Broňa ve všech třech publikacích usiluje o to, aby zábavnou formou předal čtenáři zkušenosti ze své bohaté praxe učitele angličtiny, a věru se mu to daří!

Let Your English 2D-300
LET YOUR ENGLISH SEPTEMBER
Autor: Bronislav Sobotka
Žánr: učebnice
Nakladatelství: Jan Melvil Publishing
Rok vydání: 2023, měkká vazba s chlopněmi
Počet stran: 376
Hodnocení: 100 %
Zdroj foto: nakladatelství
www.melvil.cz/kniha-let-your-english-september


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Božská Sarah“ míří do Divadla Kalich

janzu200Herečka Iva Janžurová a režisérka Alice Nellis se opět scházejí nad novou inscenací.  V ní se naše herecká legenda opět promění ve významnou světovou osobnost, tentokrát v divadelní ikonu přelomu 19. a 20. století Sarah Bernhardt.

...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Čím blíž je zničení, tím jsou si lidé bližší

znicit perexFrancouzská mediální hvězda literárního nebe i pekla Michel Houellebecq (*1956) vydává v češtině svůj poslední, a možná úplně poslední, román Zničit.

...

Literatura

Nápadník poradí, jak porozumět abstraktnímu umění

napadn200Nakladatelství Edika přináší nejen učitelům a lektorům výtvarné výchovy publikaci Petry Jašurkové s názvem Nápadník do hodin výtvarné výchovy. Nápadník je adresován všem, kteří skrze vlastní tvorbu chtějí pochopit, co nám sděluje takzvané abstraktn...

Divadlo

Zemřel charismatický herec Tomáš Valík, hrdina pohádky O Janovi a podivuhodném příteli

 

tomas valik 200Po kratší nemoci zemřel ve věku nedožitých dvaapadesáti let 8. října v pražské nemocnici Na Bulovce známý herec Tomáš Valík. Na filmovém plátně debutoval koncem osmdesátých let minulého století, ...

Film

Návrat do budoucnosti: cestování časem

DVD Návrat do budoucnostiKoncepčně vychytaný film Návrat do budoucnosti (1985) představuje Michaela J. Foxe v jeho nejlepší roli. Škola života, kterou prochází, je stejná jak v roce 1985, tak i v r...