Výprava po Irsku s příjemným bonusem

Výprava po Irsku s příjemným bonusem

Tisk

TriDnyDveZenyJednaOpice200Tři dny, dvě ženy, jedna opice a smysl života je název knihy od Karolien Notebaertové, která před několika dny vyšla v nakladatelství Kazda. Jejím podtitulem je Inspirativní cesta k našim myšlenkám, pocitům a zapomenutému potenciálu.

 

 

Sedmnáctiletá Marie společně se svou matkou putuje tři dny po Wicklow Way, dálkové trase v Irsku. Společně si užívají jak cesty a nádherných výhledů, tak také společných chvil. Ty tráví především povídáním, a to o důležitých otázkách týkajících se života jako je například směřování nebo rozhodování a podobně. Karolien je neurovědkyně, a tak jde na odpovědi více vědecky a Marii během putování vysvětluje, jak funguje mozek a jak nás ovlivňuje.

Osobně mi neurověda, a především neuromarketing, přijde velmi zajímavá a fascinující, tak jsem jednotlivé stránky přímo hltala a moc ráda se nechala poučit stejně jako Marie. Líbilo se mi, jakou formou je vše napsáno a bylo vidět, že má autorka zkušenosti s vysvětlováním a předáváním informací ostatním.

„Tak a teď dej ruce do vody.“
„Jejda, je tedy dost ledová.“
„Slyšíš něco?“ zeptala jsem se.
„Jo, hučení. Nejdřív jsem ho nevnímala, protože jsem se soustředila na ruce. Ale teď, když jsi to zmínila, slyším vodopád,“ odpověděla. „a když poslouchám to hučení, už tolik necítím, že mi mrznou ruce.“
„Když jsi ponořila ruce do vody, kůže zachytila smyslovou informaci a poslala ji do thalamu. Ten ji klasifikoval jako relevantní a poté ji poslal ke zpracování do příslušných částí mozkové kůry.“
„A v tom okamžiku mi mozek oznámil, že je voda je studená?“
„Je to tak. Protože ses intenzivně soustředila na svoje ruce, tvoje uši sice zachytily hluk, ale informace byla vyhodnocena jako nepodstatná. Proto jsi nic neslyšela.“ (str. 52)

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Zjistěte, jak mohou tři dny změnit život

Moc se mi líbil celkový nápad na napsání takové knihy – že se jedná o příběh, ale má důležitý a velmi zajímavý přesah a je na každém, co si z něj odnese. Dalším příjemným bonusem jsou nádherné ilustrace, které má také na svědomí Karolien Notebaertová. V knize jich není mnoho, nejsou tím pádem rušivé, ale byly pro mě pohlazením a vždy jsem se na ně těšila.
Tři dny, dvě ženy, jedna opice a smysl života byly pro mě milým překvapením, čtení jsem si vychutnala a doufám, že budou přeloženy další tituly této autorky.

Karolien Notebaertová je známá odbornice na leadership a osobní rozvoj, řečnice TEDxTalk a Creator a autorka několika bestsellerů. Má doktorát z neurovědy a svou vášeň pro výzkum mozku promítá do popularizace neurovědy formou přednášek a psaní knih. Založila Science and Leadership Academy, která se zaměřuje na využití vědy v leadershipu. Pořádá také kurzy na Insight Timer – největší bezplatné meditační aplikaci na světě s přibližně 18 miliony uživatelů. Vyučuje na Goethe Business School ve Frankfurtu nad Mohanem, kde za svou práci získala již několik ocenění. Je vášnivou horolezkyní, turistkou a běžkyní a ráda tráví čas v přírodě.

TriDnyDveZenyJednaOpice

Tři dny, dvě ženy, jedna opice a smysl života
Podtitul: Inspirativní cesta k našim myšlenkám, pocitům a zapomenutému potenciálu
Autor: Karolien Notebaertová
Překlad: Martin Richter
Žánr: rozvoj osobnosti
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2023
Počet stran: 144
Hodnocení: 87 %

https://www.knihykazda.cz/tridny-dvezeny-jednaopice-a-smysl-zivota/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Pořád zpíváme a pořád zažíváme zaplněné koncerty, říká o současnosti sesterského dua Martha Elefteriadu

martha a tena perexI když se Martha a Tena Elefteriadu těší z retrospektivního trojalba Zlatá kolekce, které koncem října vydal Supraphon, zdaleka nežijí jen minulostí. Dokládá to spousta jiných aktivit obou zpívajících sester řeckého původu...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Pročtené léto 2023: Tipy na knihy pro dospívající

Mravenčí chůvaPročtené léto je letní projekt, který vás provede prázdninami. Na stránkách webu Mravenčí chůva můžete zdarma po registraci získat prázdninový deník, který vám pomůže uchovat ty nejkrásnější vzpomínky. Najdete v něm t...


Literatura

Thriller, lži a úskoky: Zatímco jsi spala

zatimco jsi spala200Ještě včera byl tvůj život dokonalý. Dnes zjistíš, že to všechno byla lež. Těmito slovy nás nakladatelství Ikar láká na nový thriller britské autorky Kathryn Croftové s názvem Zatímco jsi spala.

Divadlo

7. ročník divadelního festivalu Pernštejnlove přivítá ansámbly z celé republiky a spouští předprodej

pernstejnlove 200Dny 26. - 30. července budou na Zámku Pardubice opět patřit divadelnímu festivalu Pernštejnlove. Pardubický divadelní open air vstupuje do 7. ročníku naplno, návštěvníci se mohou těšit na desítku divadelních produkcí, divadlo pro děti i...

Film

V Karlových Varech se představí Kendži Mizoguči

Mizoguci perexLetošní 52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (koná se ve dnech 30.6. – 8.7.2017) nabídne průřez tvorbou japonského režiséra KENDŽIHO MIZOGUČIHO (1898-1956). Tento - bohužel až na sklonku svého života - proslavený tvůrce patří mezi ...