Milá romantika z netradičního prostředí

Milá romantika z netradičního prostředí

Tisk

Tak tohle nikdo necekal200Tak tohle nikdo nečekal je název knihy Jesse Q. Sutantové, která vyšla v nakladatelství Jota. Jedná se o romantickou young adult komedii ideální do letních dní.

 

 

 

K young adult se obvykle uchyluj, když chci změnu od žánrů, které čtu obvykle. Přesto nejčastěji sahám po těch, kde je nějaká detektivní zápletka. Tady jsem z neznámých důvodů udělala výjimku, zřejmě mě nalákala zmínka o Indonésii a dobře jsem udělala!

Na konci třetího ročníku střední školy pozve Sharlot domů svého přítele, aby s ním zažila své poprvé. Je však přistižena svou matkou a jako trest musí odletět do Indonésie, matčiny rodné země. Tam se má, jak seznámit se svými kořeny, tak také zbavit amerických mravů. Na druhé straně je u nevhodné činnosti rodinou přistižen také Indonésan George Clooney Tanuwijay. Jeho otec se rozhodne vzít věci do svých rukou...

Nastává klišovitá zápletka spočívající v tom, že se Sharlotina matka a Georgův otec vydávají za své děti a píší si prostřednictvím sociálních sítích. Pravda se však brzy provalí a oni jsou na jejich rande z donucení znechucení. Postupně se však více a více poznávají a musí se poprat se sebou navzájem i s rodinou a souvisejícími povinnostmi.

Jedná se o takovou odpočinkovou romanci, která se však odehrávala pro nás v netradičním prostředí s nejrůznějšími zvyklostmi a odlišnostmi. Bavilo mě si o nich číst a přiznám se, že jsem měla často chuť také na popisovaná jídla nebo nápoje.

„Přinesou nám podle očekávání krásné objednané nápoje. Skleničky jsou potřené hustým čokoládovým sirupem a pak naplněné krémovým rozmixovaným avokádem a doplněné dávkou espressa. Nápoj je tak hustý, že ho musím jíst lžičkou, je to spíš dezert než pití. A je vynikající. Po tom, co jsem ochutnala tady v Indonésii, si nedokážu představit, že bych se vrátila k americkému kafi. Přesně jak Kiki předpověděla, avokádová káva nás oživí – indonéská káva by oživila i mrtvolu – a my opouštíme restauraci připraveni na další dobrodružství.“ (str. 203)

I když opravdu už anotace zní jako z nejromantičtějšího amerického filmu, nakonec jsem si Tak tohle nikdo nečekal moc užila a přečetla knihu opravdu rychle. Střídaly se zde kapitoly z pohledu Sharlot a George, a nejen díky tomu jsem si také mohla zavzpomínat na svá pubertální léta.

Jesse Q. Sutantová vyrůstala na cestách mezi Jakartou a Singapurem a obě města považuje za svůj domov. Má magisterský titul z Oxfordské univerzity. V současné době žije opět v Jakartě na stejné ulici jako její rodiče a asi sedm set všetečných tetiček. Když si zrovna netrhá vlasy nad svým nejnovějším projektem, tráví čas pečením a hraním stříleček. A taky je mámou dvou dětí.

Tak tohle nikdo necekal

Tak tohle nikdo nečekal
Autor: Jesse Q. Sutantová
Překlad: Radka Klimičková
Žánr: beletrie
Nakladatelství: JOTA
Rok vydání: 2023
Počet stran: 336
Hodnocení: 88 %

https://www.jota.cz/tak-tohle-nikdo-necekal


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Peter Nagy: „Mám sám so sebou taliansky vzťah: nenávidím sa a milujem sa zároveň.“

peter nagyJeden z nejpopulárnějších zpěváků Slovenska, Peter Nagy, si s námi popovídal o škole, fotografování i písničkách.

 

...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Finále stockholmské story

top dog200Švédský autor Jens Lapidus dopsal finále trilogie, ve které se setkávají dva protipóly - svědomitá právnička Emelie a bývalý gangster a vězeň Teddy. Do jakého případu se tentokrát namočí a jak celá jejich (love)story skončí?


Literatura

Italská detektivka podruhé - Maurizio de Giovanni: Prokletí

prokleti 200Nakladatelství Epocha vypustilo v listopadu do oběhu druhý detektivní příběh Maurizia de Giovanniho s komisařem Ricciardim v hlavní roli. Tentokrát přišlo jako komisaře Ricciardiho s názvem Prokletí. Holdujete-li poctivým detektivkám ze staré šk...

Divadlo

Laskonky v Divadle Na Maninách o osudových láskách i zklamáních

laskonky perexLaskonky. Představení na námět spisovatelky Báry Nesvadbové zařadilo do svého programu pražské Divadlo Na Maninách. Premiéra se uskutečnila v pátek 30. listopadu.

 

...

Film

Chcete nahlédnout pod pokličku filmařiny?

FAMU 200V nakladatelství AMU vycházejí také knihy, které (nejen začínajícím) filmařům vysvětlují teorii, ale hlavně se obracejí k praktickým záležitostem - třeba k tomu, jak psát scénáře nebo jak nakládat se zvukem. Snadno pochopíme, že základy řemesla se lze na...