Dokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Dokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Tisk

Bez citu perexConnor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.

 

Do cesty jim totiž vstoupí nejen nečekaní spojenci, ale i krutí a bezcitní protivníci. Všichni tři postupně objevují nová fakta o světě, v němž žijí, a jeho historii, což je postaví před nesnadnou volbu: mají udělat všechno pro to, aby si zachránili vlastní život, nebo se pokusit změnit celou společnost?

Pokračování bestselleru Bez šance
Kniha Bez citu, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství YOLI, je pokračováním bestselleru Bez šance. Ten vypráví o světě, v němž jsou problémoví a nechtění teenageři bráni pouze jako zdroj náhradních orgánů. Autorem této strhující série je americký spisovatel Neal Shusterman, který si oblibu českých čtenářů získal zejména díky úspěšné a originální trilogii Smrtka.

Young adult kniha, která nadchne i dospělé čtenáře
Shustermanovy knihy v sobě spojují neotřelé nápady, napětí, akci, důležité poselství a podněty k zamyšlení, a tak nejsou pouhými young adult příběhy, které zaujmou jen dospívající. Obstojí i jako plnohodnotné romány pro dospělé čtenáře. Ano, najdete zde prvky typické pro young adult literaturu, ale všechny jsou dokonale promyšlené a do příběhu pečlivě zapracované tak, aby nepůsobily rušivě a naivně.

Román Bez citu je skvělým rozšířením dystopického světa, který Shusterman vytvořil. Seznámí vás s dalšími pravidly, podle kterých zde společnost funguje, prozradí něco z historie a odhalí doposud neznámé spolky, které výrazně ovlivňují veřejné mínění.

Noví hrdinové s potenciálem zamíchat dějem
Kromě Connora, Leva a Risy v knize získají prostor i noví hrdinové, kteří mají velký potenciál zamíchat dějem. Patří mezi ně například Miracolina, dívka, která věří, že být rozpojena je jejím posláním, nebo bývalý policista, který se chce za každou cenu pomstít Connorovi. Netypickými a zajímavými postavami jsou také Cam vytvořený z různých častí rozpojených teenageřů a Starkey, inteligentní a bezohledný stratég a manipulátor, který se nezastaví před ničím.

Jejich příběhy se na konci knihy krásně propojí a vyústí do strhujícího závěru, který všechno změní. Tomu předchází spousta dějových zvratů a překvapivých odhalení. Vývoj postav je uvěřitelný stejně jako jejich motivace, a tak pro vás bude snadné se do nich vcítit a chápat jejich rozhodnutí. Shustermanův styl vyprávění vás už od první stránky vtáhne do děje, a tak knihu přečtete na jeden zátah i navzdory tomu, že klade spoustu otázek k zamyšlení.

Bez citu

BEZ CITU
Autor: Neal Shusterman
Originální název: UnWholly
Žánr: young adult
Vydáno: YOLI (EUROMEDIA GROUP, a.s.), 2022
Počet stran: 368

Hodnocení: 100 %

www.knizniklub.cz/knihy/573975-bez-citu.html


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Tomáš Verner: Vždy jsem fandil tomu slabšímu

Tomas Verner 200Desetinásobný mistr České republiky v krasobruslení, mistr Evropy z roku 2008. Jednou stříbrný a jednou bronzový z evropského šampionátu, dvakrát čtvrtý na mistrovství světa. To je Tomáš Verner. Po Mistrovství sv...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Krize v životě, život v krizi

krize v zivote zivot v krizi 200V září vyšla u nakladatelství universum příručka dvou renomovaných psychiatrů Radkina Honzáka a Vladimíry Novotné Krize v životě, život v krizi. Na krizi se podívají opravdu podrobně a z mnoha nejrůzně...


Literatura

Vladař – tajemství Tudorovců přináší smrt

Vladar 200Na pulty knihkupectví se tentokrát v brožované podobě vrací úspěšný detektivní román Vladař (Sovereign, 2006, česky 2010), jehož autorem je britský spisovatel C. J. Sansom. Jedná se o třetí díl volné historické det...

Divadlo

Návod na přežití v Divadle MANA: o lásce, naději a síle přátelství

Navod na preziti 200Návod na přežití - to je dubnová novinka, kterou připravuje divadlo MANA v pražských Vršovicích. Návod na přežití, je dojemná tragikomedie o stáří a nemoci, ale hlavně o životním nadhledu a nezdolném optimismu se skvělými herečkami...

Film

Lorax: Děti, chraňte přírodu!
ImagePředstavte si městečko, kde je vše dokonalé, barevné, krásné… ale také umělé. Zvířata, květiny, stromy nevyjímaje. Místo živých stromů si lidé na zahrady pořizují náhražky, které mohou dálkově ovládat a podle nálady si měnit jejich barvu. Co k...