Holky musí držet spolu

Holky musí držet spolu

Posli fotky perexNa první pohled se zdá, že se na ospalém předměstí Jonesvillu ve státě Massachusetts nic neděje. Studenti Jonesvillské střední se nemohou dočkat, až uniknou ze spárů maloměsta.

 


Za zavřenými dveřmi se toho ale odehrává mnohem víc. Miláček města a sportovní hvězda Tarkin Shaw je predátor, který už léta využívá svého privilegia, aby bez jakýchkoliv následků zneužíval mladé dívky. Když se ukáže, že vydírá Suze, jednu z nejoblíbenějších holek na škole, je skupina přátel připravena jí pomoct. Věci však nejdou vždy podle plánu…

Zneklidňující a upřímná kniha
Lauren McLauglin, která napsala zneklidňující a upřímnou knihu Pošli fotky věnující se jednomu dívčímu přátelství, je autorkou pěti románů, tří dětských knížek a jedné sbírky povídek. Napsala scénář k několika filmům a je mimo jiné producentkou Amerického psycha nebo Buffalla 66.

Příběh s vážným poselstvím
Kniha je psaná v ich-formě a střídají se v ní tři vypravěči: Nikki, nejlepší kamarádka Suze, Marcus, který během studia pracuje jako novinář, a DeShawn, Marcusův kamarád a geniální podivín. Na začátku příběhu Nikki s Marcusem a DeShawnem nic nespojuje. Chodí sice na stejnou školu, ale nekamarádí se. Vše se změní ve chvíli, kdy Suze DeShawna, který odhalil, že se děje něco špatného, požádá o pomoc. Jejich plán je riskantní, ale má naději na úspěch. Když se zdá, že všechno dobře dopadlo, přijde nečekaný zvrat, který zásadně změní směr celého příběhu.

Autorka vypráví o přátelství, drogách a sexuálním násilí. Její hrdinové jsou obyčejní mladí lidé, kteří mají své dobré i špatné stránky, a tak jim budete věřit všechno, co říkají a dělají. Samotný příběh působí realisticky. Některé jeho části jsou však znepokojivé a surové, takže kniha není vhodná pro citlivější čtenáře. Závěr je uvěřitelný a ke zbytku knihy se skvěle hodí. Není to však konec, který čtenáře stoprocentně potěší. Je to konec, který tato kniha potřebuje – a navzdory všemu je v něm naděje.

Posli fotky

POŠLI FOTKY
Autorka: Lauren McLaughlin
Originální název: Send Pics
Překlad: Jana Balharová
Žánr: young adult
Vydáno: YOLI, 2022
Počet stran: 416

Hodnocení: 95 %

www.knizniklub.cz/knihy/468356-posli-fotky.html

( 0 hlasů ) 


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Benjamin Kuras: Spisovatel musí umět pátrat a dávat věci do souvislostí!

kuras200Jeho knihy vynikají nesmírnou precizností a mohly by být učebnicí toho, jak má publicista pracovat s informacemi. A právě tomuto tématu jsem se s Benjaminem Kurasem věnovala a vyptala se ho na zákulisí takové práce. Jeho nová kniha Poslední naděje ci...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

Julia Childová - Umění francouzské kuchyně

umen 200Podtitulem této knihy je „Světoznámá bible kulinářského umění, základní příručka všech milovníků francouzské kuchyně“.

...

Literatura

Těžká planeta probouzí zájem o vědu. A vášeň poznávat.

altDnes již kultovní antologii sci-fi povídek Těžká planeta sestavil Isaac Asimov, jeden z největších mistrů žánru vědeckofantastické literatury a držitel prestižní SF ceny Nebula. Začlenil do ní dvanáct příběhů, které svou o...

Divadlo

Tragédie Kapuletů a Monteků navléknutá do baletních střevíců

romeoajulie 200Kdo by neznal nejslavnější příběh všech dob, který pojednává o zamilované veronské dvojici, jejíž láska se kvůli nepřátelství dvou vlivných rodin dočkala tragického konce. Jen málokdo si už ale dokáže představit, že by tato tragédie mohla ...

Film

Epizoda ze života sběrače železa dostupná také on-line

epizoda ze zivota sberace zeleza 200Danis Tanović, kdysi proslavený válečnou tragikomedií Země nikoho, se v dramatu Epizoda ze života sběrače železa zahleděl na romskou populaci v současné Bosně. Oka...