Na mušce: Druhá nebezpečná mise Šedého muže

Na mušce: Druhá nebezpečná mise Šedého muže

na musce200Nakladatelství Kalibr vydalo v červnu druhý díl série Šedý muž od Marka Greaneyho s názvem Na mušce. Načasovali si to pěkně, jelikož od července se můžete na Netflixu podívat na film Šedý muž. Garantuju, že se dočkáte fakt pořádné dávky akce a napětí!

 


Autor není žádné ořezávátko

Mark Greaney (* 1967) vystřelil na literární nebe v roce 2009, když vyšel jeho thriller Šedý muž. Kniha se okamžitě stala bestsellerem a autor pro velký úspěch napsal deset dalších dobrodružství s Šedým mužem v hlavní roli. Kvůli rešerším svých knih Mark Greaney procestoval celý svět, navštívil řadu vojenských základen včetně Pentagonu a účastnil se bojového výcviku s elitními vojenskými jednotkami, takže se vyzná jak ve střelných zbraních, tak ve vojenské medicíně a technikách boje nablízko.

Court Gentry opět na mušce

Před čtyřmi lety se na elitního agenta CIA Courta Gentryho vykašlali jeho šéfové a on, aby se zachránil, musel zabít i své tehdejší kolegy. Nyní vystupuje jako elitní nájemný zabiják, ovšem zabíjí jen ty, kteří si to podle jeho morálního kompasu opravdu zaslouží. Vynoří se však stín z jeho minulosti a donutí ho ke spolupráci. Místo Evropy se podíváme do Afriky a to se vším všudy – zažijeme poušť, nakoukneme do vězení, políčíme si na jeden pořádný atentát. Budeme řešit jeho možné následky – politické, sociální i mezinárodní. Nebude to jednoduché a ne všichni vyváznou se zdravou kůží, ale slibuju – bude to nezapomenutelná jízda!

Šedý muž podruhé

První díl se nesl v oparu přímočaré mise, kde akce střídala akci a nestačili jsme se ani rozkoukat, kdo všechno jde hlavnímu hrdinovi po krku. Dvojka nabízí propracovanější zápletku, pracuje i s politickým potenciálem, ale za mě ji hatí švihlá postava naivní idealistky Ellen, která ve své pracovní pozici nemá co dělat. Autor opravdu nemusel přistupovat na klišé, že všemocný hrdina má zachraňovat ženu v nesnázích.

Realistický akčňák

Na mušce představuje precizně odvedenou řemeslnou práci někoho, kdo ví, o čem píše a ví, jak má psát, aby čtenář hltal stránky a byl neustále ve střehu. Pokud hledáte napínavý akční thriller z neokoukaného prostředí se svérázným hrdinou, Na mušce to vše splňuje.

na musce

Název: Na mušce
Autor: Mark Greaney
Série: Šedý muž (2. díl)
Původní název: On Target (2010)
Žánr: thriller
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2022, pevná vazba
Počet stran: 384
Hodnocení: 85 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/na-musce/kniha/14017/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Merlin Jahodová: „Malování mě zachránilo!“

mer 200Říká, že ve své tvorbě se ráda vyjadřuje spontánně, rychle a podle momentálního rozpoložení. I když se u ní odmala projevoval výtvarný talent, k malování se dostala oklikou – až ve chvíli, kdy se jejímu synovi proměnil život. O to víc si váží daru, který...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

O dávném superhrdinovi Karlu IV.

karel iv komiks 200Zdeněk Ležák přichází s další psanou knihou a zároveň i komiksem. Tentokrát se věnuje letošnímu oslavenci Karlu IV. Podtitulem je příznačné označení Pán světa.

...

Literatura

Poznejte nakladatelství: Monika Elšíková se představuje

200 bubuNa českém knižním trhu se čtenáři setkávají s celou řadou nakladatelských značek. Některé z nich vám nyní přiblížíme v seriálu o českých nakladatelstvích - takto se nám představují, takto vidí své profily, takový je jejich záměr. Myslíme si, že vám...

Divadlo

Nora, osekaná, Helmerová

nora uvodkaHenrik Ibsen a jeho Nora (původně Domeček pro panenky) patří k divadelní klasice. Hra byla napsaná před více než sto lety, ale její téma – postavení žen ve společnosti - je živé dodnes. Inscenace brněnské Reduty (Národní divadlo Brno) přijela v p...

Film

I ten nejmenší zvuk vás může zabít

Tiche misto perexLee (John Krasinski) a Evelyn (Emily Blunt) Abbottovi vychovávají tři děti. Zatím jsou všichni naživu. Jejich nejstarší dcera je neslyšící, a proto byla pro ně znalost znakové řeči absolutní nutností. A právě to jim možná zachránilo...