Díky Hledačům světla se ocitnete v Nigérii

Díky Hledačům světla se ocitnete v Nigérii

Tisk

hledaci-svetla200V Nakladatelství HOST vyšla kniha Hledači světla, podle které se připravuje celovečerní film a jejíž inspirací byl skutečný případ veřejného lynče.

 

 

 

Ve východonigerijském univerzitním městečku Okriki jsou zlynčováni a zaživa upáleni tři vysokoškoláci. Navíc je vše zachyceno na sociálních sítích a tím pádem se jedná o velmi známý případ. Všichni tak vědí, kdo vraždil a stále není jasné, proč se tak stalo. Tohoto úkolu se ujímá forenzní psycholog Philip Taiwo, který tuto zakázku přijímá od otce jedné z obětí.

Úkol se zpočátku zdá jako jednoduchý, podle Philipa by mělo stačit položit otázky svědkům, navštívit místo činu a na hotelu sepsat závěrečnou zprávu. Tato domněnka však záhy bere za své. Už v letadle Philip Taiwo má možnost přemítat, zda se pouští do dobrého úkolu a situace se stále zhoršuje. Okriki působí velmi nepřátelsky, s pomocí policie se také nedá počítat a Philipa a jeho kolegu Chica čekají krušné chvíle.

Hledači světla mě zaujaly prostředím a anotací, navíc mám ráda příběhy, kde hrají roli forenzní psychologové. Musím přiznat, že z tohoto ohledu jsem dostala opravdu vše. Philip Taiwo působil hodně sympaticky, Nigérie představovala opravdu něco jiného a příběh stál za to a je opravdu děsivé, jak ukazuje sílu davu.

Kniha je rozdělena do čtyř dějství a krátkých kapitol, díky čemuž se dobře četla. Nejednalo se o thriller, od kterého bych se nemohla odtrhnout, ale stránky ubíhaly rychle a pokud bude autor v psaní pokračovat, tak si jeho další díla nenechám ujít.

Femi Kayode vystudoval v Nigérii klinickou psychologii a svou profesní kariéru zahájil v reklamě. Je autorem a scenáristou několika úspěšných televizních pořadů a absolvoval tvůrčí psaní na University of East Anglia. Inspirací k napsání prvotiny Hledači světla (2021), podle níž se právě připravuje celovečerní film, mu byl skutečný případ veřejného lynče a vraždy nigerijských studentů. S manželkou a dvěma syny žije v namibijském Windhoeku.

hledaci-svetla

Hledači světla
Autor: Femi Kayode
Překlad: Pavel Bakič
Žánr: detektivka, thriller
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2022
Počet stran: 384
Hodnocení: 85 %

https://www.hostbrno.cz/hledaci-svetla/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

„Rád píšu povídky,“ svěřil se nám Martin Benek, finalista naší literární soutěže

martin benek novy zivotNa jaře letošního roku jsme vyhlásili literární soutěž. Soutěžící měli napsat erotickou povídku. Je pravdou, že hned na počátku si porotci museli vyjasnit i to, co je ještě erotika a co už je za hranou… V září jsme odta...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Jak zdravě mlsat a nepřibrat o vánocích

vanoc200Vánoce se nezadržitelným krokem blíží a určitě už teď všichni přemýšlíme, jak si užít vánočních pochoutek a nepřibrat. Co všecko připravit na vánoční tabuli, aby to bylo zdravé a hlavně chutné? S tím vám může pomoci Zdravá vánoční kuchařka výživové p...


Literatura

Agatha Christie jako hlavní postava - Talent na vraždu

talent na vrazdu 200V lednu vydalo nakladatelství Knižní klub knihu Andrewa Wilsona Talent na vraždu, ve které sází na hlavní hrdinku. Není jí totiž nikdo jiný, než světoznámá spisovatelka detektivních příběhů, Agatha Christie. Jak se příběh, který...

Divadlo

Jidáš Noid Bárta Superstar

Jesus perexPředstavení oblíbeného muzikálu Jesus Christ Superstar se po několika letech opět vrátilo na divadelní prkna. Od roku 2010 jej mohou diváci zhlédnout na pódiu Hudebního divadla Karlín.

...

Film

Přehlídka Be2Can otevírá náruč

be2can perexČesko-slovenská distribuční firma Film Europe (která navíc provozuje i několik placených televizních kanálů) pořádá každoročně přehlídku svých filmů, posbíraných z nejprestižnějších filmových festivalů – z Berlína, Benátek a Cannes. K tomu odk...