Díky Hledačům světla se ocitnete v Nigérii

Díky Hledačům světla se ocitnete v Nigérii

hledaci-svetla200V Nakladatelství HOST vyšla kniha Hledači světla, podle které se připravuje celovečerní film a jejíž inspirací byl skutečný případ veřejného lynče.

 

 

 

Ve východonigerijském univerzitním městečku Okriki jsou zlynčováni a zaživa upáleni tři vysokoškoláci. Navíc je vše zachyceno na sociálních sítích a tím pádem se jedná o velmi známý případ. Všichni tak vědí, kdo vraždil a stále není jasné, proč se tak stalo. Tohoto úkolu se ujímá forenzní psycholog Philip Taiwo, který tuto zakázku přijímá od otce jedné z obětí.

Úkol se zpočátku zdá jako jednoduchý, podle Philipa by mělo stačit položit otázky svědkům, navštívit místo činu a na hotelu sepsat závěrečnou zprávu. Tato domněnka však záhy bere za své. Už v letadle Philip Taiwo má možnost přemítat, zda se pouští do dobrého úkolu a situace se stále zhoršuje. Okriki působí velmi nepřátelsky, s pomocí policie se také nedá počítat a Philipa a jeho kolegu Chica čekají krušné chvíle.

Hledači světla mě zaujaly prostředím a anotací, navíc mám ráda příběhy, kde hrají roli forenzní psychologové. Musím přiznat, že z tohoto ohledu jsem dostala opravdu vše. Philip Taiwo působil hodně sympaticky, Nigérie představovala opravdu něco jiného a příběh stál za to a je opravdu děsivé, jak ukazuje sílu davu.

Kniha je rozdělena do čtyř dějství a krátkých kapitol, díky čemuž se dobře četla. Nejednalo se o thriller, od kterého bych se nemohla odtrhnout, ale stránky ubíhaly rychle a pokud bude autor v psaní pokračovat, tak si jeho další díla nenechám ujít.

Femi Kayode vystudoval v Nigérii klinickou psychologii a svou profesní kariéru zahájil v reklamě. Je autorem a scenáristou několika úspěšných televizních pořadů a absolvoval tvůrčí psaní na University of East Anglia. Inspirací k napsání prvotiny Hledači světla (2021), podle níž se právě připravuje celovečerní film, mu byl skutečný případ veřejného lynče a vraždy nigerijských studentů. S manželkou a dvěma syny žije v namibijském Windhoeku.

hledaci-svetla

Hledači světla
Autor: Femi Kayode
Překlad: Pavel Bakič
Žánr: detektivka, thriller
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2022
Počet stran: 384
Hodnocení: 85 %

https://www.hostbrno.cz/hledaci-svetla/


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Kultura je červená sametová opona a otevřené piano

Tana krockovaVymyslela jsem si fiktivního redaktora, který mi položil pár otázek, jejichž cílem je prozradit o mně pár informací. Jmenuje se Alfréd Lebeda a je to děsný pohodář. Během našeho rozhovoru kouří doutník, popíjí fair...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Pavlína Brzáková, Jaroslav Dušek: Tvarytmy

Tvarytmy 200Jaroslav Dušek v této knize předestírá mimo jiné, také velice zajímavý trend do budoucnosti. Je odvozený od toho, co přirozeně kolem sebe vidí a není tak úplně špatný. Líbilo se mi, že tato kniha mi přivodila úplně jiné myšlenky a vize ohledně b...


Literatura

Encyklopedie mapuje historii českých klášterů

Klaster200Nakladatelství Libri, které se specializuje na původní českou encyklopedickou literaturu, připravilo titul Encyklopedie českých klášterů. Kniha trojice autorů Dušana Foltýna, Petra Sommera a Pavla Vlčka představuje ucelený pokus o souhrnný přehled č...

Divadlo

Čvachtající labutě? Baletní parodie v Severočeském divadle již tento pátek!

baletparodie perexMám moc ráda balet. A tak se těším do Severočeského divadla v Ústí nad Labem, kde je v pátek 22.5.2015 na programu představení na motivy Labutího jezera. Má být plné komických prvků a komediálního ztv...

Film

Nové štědrovečerní pohádce z dílny České televize nechybí humor ani laskavost

duchnadzlato 200Co by to bylo za vánoční svátky, kdyby v televizi neběželo velké množství pohádek. Vedle každoročně hojně reprízovaných a všemi generacemi milovaných pohádek, přichází Česká televize vždy s alespoň jednou novou pohádkou. Tentokrát se ...