Série Naturalista řeší Temný vzorec

Série Naturalista řeší Temný vzorec

Tisk

temny vzorec 200V říjnu vyšla u nakladatelství Kalibr další kniha Andrewa Maynea ze série Naturalista, nápaditý thriller Temný vzorec. A já už chápu, proč je kolem toho takové haló! Pokud vás autor Andrew Mayne také míjel, měli byste to napravit.Excentrický protagonista má zelenou

Hlavní postavou je profesor bioinformatiky Theo Cray, který jen tak mimochodem dokáže vypátrat sériové vrahy. Jenže v ne tak daleké minulosti byl vystaven nebezpečnému patogenu, který by z něj mohl udělat zabijáka. To zamává s jeho pověstí, reputací v práci a hlavně to zamotá hlavu jemu. Cray je důvtipný, inteligentní člověk, který žije svou prací a cení si intelektu nadevše. Interakce s lidmi, pohyb ve společnosti a chápání narážek, to je pro něj jiný oříšek.

Koho si vzal na mušku tentokrát?

Na kobylku se podívá zdravotnickému systému a konkrétně se zaměří na zdravotníky, v jejichž profesi je nejvíce sériových vrahů. Začne to podezřelými úmrtí třech dětí na jednom oddělení, ale při odkrývání dalších indicií zjistí, že jde jen o špičku ledovce a hledání po anděli smrti je mnohem náročnější, než jak si původně myslel. Mezitím nás poučí o sériových vrazích obecně, dozvíme se něco málo o těch nejznámějších, ale taky něco o tom, jak funguje zdravotnictví v Americe.

Z kouzelníka spisovatelem

Andrew Mayne, hvězda televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, je salonní kouzelník, autor knih o iluzionismu a romanopisec, který se na britském Amazonu dostal v roce 2012 mezi pětici nejprodávanějších nezávislých autorů a jenž byl za román Name of The Devil nominován na ocenění Thriller Award 2016. První cestu kolem světa jako iluzionista podnikl, když byl ještě teenager, a později spolupracoval s mistry řemesla, jako jsou Penn & Teller, David Blaine a David Copperfield. Andrewův román Angel Killer (2014) se nyní adaptuje na televizní seriál. Uvádí taky podcast s názvem Weird Things.

Série Naturalista má pěkně našlápnuto!

Mayne vydal v roce 2017 román Naturalist (česky Šelma), kde stvořil originální postavu přírodovědce profesora bioinformatiky Theo Craye. K dalším knihám série s profesorem Theo Crayem patří: Looking Glass, 2018 (česky Hračkář), Murder Theory, 2019 (česky Teorie vraždy) a zatím poslední Dark Matter (Temný vzorec), 2019. A myslím, že nějakou dobu budeme touto řadou zásobováni.

Proč byste si to neměli nechat ujít?

Andrew Mayne umí psát, jinak to říct prostě nejde. Naučil se vhodně skombinovat součástky, po nichž čtenáři touží – osobitý hrdina ovšem rozhodně ne dokonalý, vyšetřování na vlastní pěst, kdy jde o hubu, svět sériových vrahů – a dokáže to dovedně vybalancovat, jak humor, napětí, myšlenkové pochody i třeba popisy nebo když nám něco vysvětluje, co se událo nejen v jeho minulosti. Takže pokud hledáte jednu z nejlepších detektivek roku, s klidným svědomím vám doporučím zrovna tuto knihu!

temny vzorec

Název: Temný vzorec
Autor: Andrew Mayne
Název originálu: Dark Pattern (2019)
Žánr: thriller
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 304
Hodnocení: 88 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/temny-vzorec/kniha/12920/


 
Banner

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Baletka Kateřina Voldánová: „Zahrát lišku nebo loupežníka je něco jiného, než pološílenou dívku.“

Katerina Voldanova 200Baletní studio Regina se nachází v Ústí nad Labem a jeho renomé stoupá díky paní ředitelce Regině Holubové Blažkové a velkému množství talentovaných tanečnic a tanečníků. Jednou z nich je Kateřina Voldánová, která po rolích v...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Na trhu nenajdete obdobné nakladatelství, jakým je BOHEMICA BOOKS

bohemica 200Nakladatelství BOHEMICA BOOKS je společenství lidí, pro které je vydávání knih tím nejlepším způsobem seberealizace a tvoření v záměru, který je v souladu s lidskými principy vzájemných vztahů. V jeho čele stojí svorně již několik let Karel Svobo...


Literatura

Příběh s děsivým koncem – láska krásné lazebnice a korunního prince bavorského

dvorni sasek a carodejnicePoté, co bavorský vévoda Albrecht III. zemřel, rozhodl se jeho bratr po mléku a dvorní šašek Jan Burger, že se vyzná ze svého děsivého prohřešku. Přiřízl si několik husích brků a začal vyprávět pří...

Divadlo

Prachy!: Neuvěřitelný situační tobogan komediálního bláznění

Prachy200Co byste dělali, kdybyste cestou domů v metru vyměnili náhodou svůj kufřík plný úředních dokumentů za jiný, ve kterém by byly téměř dva milióny liber? Přesně to se v komedii Raye Cooneyho přihodí Henrymu Perkinsovi, usedlému úředníčkovi z londýnského...

Film

Napoleon je dobrý film. Bohužel ale jen dobrý

napoleon200Začnu pozitivně: Napoleon je dobrý film. Bohužel ale JEN dobrý. Od spolupráce renomovaného anglického režiséra Ridleyho Scotta a slavného "oscarového" herce Joaquina Phoenixe jsem čekala dílo výjimečné, nadprůměrné, pamětihodné.

...