Ve vlaku potkala sympatickou ženu a svěřila jí tajemství. A pak už nic nebylo takové, jako předtím

Ve vlaku potkala sympatickou ženu a svěřila jí tajemství. A pak už nic nebylo takové, jako předtím

Tisk

Cizinky ve vlaku perexSelena Murphyová má na první pohled dokonalý život. Bydlí v nádherném domě, má přitažlivého manžela a dva roztomilé syny a skvělou práci v nakladatelství, které vede její nejlepší kamarádka. Jenže pak odhalí, že ji manžel podvádí s chůvou.

 


Když se jednou vrací z práce vlakem domů, svěří se se svým tajemstvím neznámé sympatické ženě. A od té doby už nic není jako předtím. Chůva zmizí, objeví se policie, která klade Murphyovým nepříjemné otázky a Seleně chodí znepokojivé zprávy. Selena se rozhodne zjistit, kdo ona neznámá cizinka z vlaku je a proč ji pořád kontaktuje… jenže to, co zjistí, se jí nebude líbit ani trochu.

Promyšlený psychologický thriller
Autorkou románu Cizinky ve vlaku, který vyšel v Nakladatelství Vendeta, je americká spisovatelka Lisa Unger. Tu mohou čeští čtenáři znát díky jejím předchozím knihám Střípky pravdy a krásné lži. Její novinka je promyšlený psychologický thriller, který překvapí hned několika zvraty.

Spousta vypravěčů a rodinná tajemství
V knize se střídá spousta vypravěčů. Na první pohled by se mohlo zdát, že jejich příběhy nemají vůbec nic společného, ale autorka je zvládla uvěřitelně propojit a vytvořit mezi nimi souvislosti, které se ukážou až na samotném konci. Díky tomu není nouze o překvapení ani zajímavá odhalení.

Velkou roli v příběhu hrají i rodinná tajemství a to, jak ovlivní nejen lidi, kterých se týkají, ale i jejich okolí, které o nich častokrát ani netuší. Selena je silná žena, jejíž slabostí je láska k její rodině a snaha zachovat manželství, aby měli její synové úplnou rodinu. Co vše se ale dá tolerovat, co už je za hranou a je vůbec úplná rodina to nejlepší řešení i za cenu toho, že mezi rodiči panuje nenávist? I na tyto otázky se kniha snaží najít odpovědi.

Děj postupně graduje až do akčního závěru, kdy se všechno logicky vysvětlí. Kniha tak nadchne především fanoušky psychologických thrillerů, kteří milují tajemství, rodinná dramata a smysluplná rozuzlení.

Cizinky ve vlaku

CIZINKY VE VLAKU
Autorka: Lisa Unger
Originální název: Confession on the 7:45
Překlad: Pavel Bakič
Žánr: román, psychologický thriller
Vydáno: Vendeta, 2021
Počet stran: 384

Hodnocení: 80% 

www.knizniklub.cz/knihy/565697-cizinky-ve-vlaku


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Fotograf Karel Fiala: „Z flašky nedýchám, z flašky chlastám“

200rDalším zpovídaným fotografem je Karel Fiala, který se věnuje fotografování pod vodou. Co vše ke vzniku  těch kouzelných rozevlátých fotek potřebuje? A jak to vlastně celé probíhá? Začtěte se o fotografování ve stavu bez tíže…

...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Recenze knihy Selekce

Selekce 200Byl jednou jeden princ, který poznal jednu chudou dívku a zahořel po ní láskou. Přes mnohé úklady a intriky k sobě našli cestu a žili šťastně až do smrti. Tak to obyčejně bývá, jenže co když je těch dívek 35 a kromě prince se zde objevuje také...


Literatura

Která ze tří temných korun bude zářit na trůnu?

Tři temné koruny, perexFantasy román Tři temné koruny od Kendare Blake mne na první pohled upoutal už svou temně černou obálkou. Temné koruny, temná obálka, temný příběh. Bylo rozhodnuto. Na chvíli se ponořím do temného světa a těším se, j...

Divadlo

Nová sezóna Divadla Spejbla a Hurvínka zahájena: Na diváky čeká na podzim zážitkový Klub Hurvajz i premiéra nové hry Hotel Spejbl

spejbl200Od začátku září otevřel své brány nový zážitkový KLUB HURVAJZ pro všechny fanoušky Divadla S+H. Tento klub umožní divákům nevšední setkání s loutkoherci, účast na workshopech divadla nebo třeba účast na premiéře zbrusu nové hry HOTEL SPEJBL. Premiéra...

Film

Dlouhý příběh ve zkratce

sfz 200Znáte to - žijete v menší či větší skupině lidí, se kterou podnikáte různé akce a znáte se už tak dlouho, že je těžké to spočítat. I v té vaší skupince se dějí změny, zvraty, novinky. I Ellen, hlavní protagonistka Dlouhého příběhu ve zkratce, má takovou s...