Ve vlaku potkala sympatickou ženu a svěřila jí tajemství. A pak už nic nebylo takové, jako předtím

Ve vlaku potkala sympatickou ženu a svěřila jí tajemství. A pak už nic nebylo takové, jako předtím

Tisk

Cizinky ve vlaku perexSelena Murphyová má na první pohled dokonalý život. Bydlí v nádherném domě, má přitažlivého manžela a dva roztomilé syny a skvělou práci v nakladatelství, které vede její nejlepší kamarádka. Jenže pak odhalí, že ji manžel podvádí s chůvou.

 


Když se jednou vrací z práce vlakem domů, svěří se se svým tajemstvím neznámé sympatické ženě. A od té doby už nic není jako předtím. Chůva zmizí, objeví se policie, která klade Murphyovým nepříjemné otázky a Seleně chodí znepokojivé zprávy. Selena se rozhodne zjistit, kdo ona neznámá cizinka z vlaku je a proč ji pořád kontaktuje… jenže to, co zjistí, se jí nebude líbit ani trochu.

Promyšlený psychologický thriller
Autorkou románu Cizinky ve vlaku, který vyšel v Nakladatelství Vendeta, je americká spisovatelka Lisa Unger. Tu mohou čeští čtenáři znát díky jejím předchozím knihám Střípky pravdy a krásné lži. Její novinka je promyšlený psychologický thriller, který překvapí hned několika zvraty.

Spousta vypravěčů a rodinná tajemství
V knize se střídá spousta vypravěčů. Na první pohled by se mohlo zdát, že jejich příběhy nemají vůbec nic společného, ale autorka je zvládla uvěřitelně propojit a vytvořit mezi nimi souvislosti, které se ukážou až na samotném konci. Díky tomu není nouze o překvapení ani zajímavá odhalení.

Velkou roli v příběhu hrají i rodinná tajemství a to, jak ovlivní nejen lidi, kterých se týkají, ale i jejich okolí, které o nich častokrát ani netuší. Selena je silná žena, jejíž slabostí je láska k její rodině a snaha zachovat manželství, aby měli její synové úplnou rodinu. Co vše se ale dá tolerovat, co už je za hranou a je vůbec úplná rodina to nejlepší řešení i za cenu toho, že mezi rodiči panuje nenávist? I na tyto otázky se kniha snaží najít odpovědi.

Děj postupně graduje až do akčního závěru, kdy se všechno logicky vysvětlí. Kniha tak nadchne především fanoušky psychologických thrillerů, kteří milují tajemství, rodinná dramata a smysluplná rozuzlení.

Cizinky ve vlaku

CIZINKY VE VLAKU
Autorka: Lisa Unger
Originální název: Confession on the 7:45
Překlad: Pavel Bakič
Žánr: román, psychologický thriller
Vydáno: Vendeta, 2021
Počet stran: 384

Hodnocení: 80% 

www.knizniklub.cz/knihy/565697-cizinky-ve-vlaku


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Mistryně ČR v Pole Dance Lucie Šimková: „Šplh na tyči jsem ve škole nenáviděla.“

simkova5 200Pole dance, neboli tanec u tyče, je moderní taneční disciplína, která spojuje dohromady hned několik prvků jako jsou např. balet, akrobacie nebo gymnastika. Tento netradiční sport si na svou stranu získává stále více nadšenců. Svědčí o tom i ...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

Legendární sportovci pokřtili knihu o slavném Wimbledonu

win 200Nakladatelství Fragment uspořádalo ve středu 14. ledna křest knihy Wimbledon a příběhy tenisových hrdinů. Jedná se již o druhé vydání, první bylo beznadějně vyprodáno. Vydejte se na cestu za oblíbenými sportovci.

...

Literatura

Bohatě ilustrovaná kniha nejen pro čínofily

cina200V lednu vyšla pod hlavičkou nakladatelství Universum publikace Čína s podtitulem Ilustrované mýty a legendy, která se čtenářům snaží přiblížit bohatou historii, příběhy a legendy nejlidnatější země světa.

...

Divadlo

NoD: Valentýn zasáhl a bolel!

altVe dnech 29. a 30. května se v experimentálních prostorech NoD uskutečnilo na jevišti pro jednoho herce představení další inscenace v oblasti alternativního divadla. Valentýn, název hry i hlavního hrdiny strhnul emoce, zasáhl a...

Film

Filmovyý hudební dokument MAKANNA čeká online - premiéra

MAKANNA200Filmový hudební dokument se záznamem z koncertu MAKANNA, na motivy stejnojmenného románu židovského spisovatele Jiřího Weila, o vzestupu a pádu lžiproroka s tváří zahalenou v roušce zelené, jehož oči žhnou jak rozžhavené uhlíky.

...