Poznejte druhý Azkaban - Věže Asperfellu

Poznejte druhý Azkaban - Věže Asperfellu

Veze Asperfellu perexBriony by si nikdy nepomyslela, že se někdy ocitne v Asperfellu. Nebyla přece ani mág, ani zločinec. Byla dcerou šlechtice, která měla věčně zablácené šaty a prsty špinavé od inkoustu, protože buď seděla s nosem zabořeným v knize nebo pobíhala po lesích kolem jejich rodového sídla.

Když však projde portálem do Asperfellu, najednou je všechno jinak. Všechno, co milovala, je pryč. Najednou stojí na prahu světa zavržených mágů, šílenců, přízraků, temné magie a záhadných vzkazů pronášených pouze šeptem… Jedině tady ale může najít pomoc pro trpící lid Tiralaenu. Stačí zachránit prince Elyana. Co když ale princ o záchranu nestojí?

Prvotina americké autorky
Kniha Věže Asperfellu, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Mystery Press, je prvotinou americké autorky Jamie Thomas. Ta je vášnivou milovnicí nejen viktoriánských a gotických románů, ale i poezie, epické fantasy a historických příběhů psaných především ženami. Kniha spolu s pokračováním nazvaným Lesní království, které Mystery Press vydá příští rok, tvoří první dva díly plánované trilogie.

Propracovaný fantasy svět
I když se kniha radí do žánru young adult, zaujme i příznivce fantasy. Autorka vystavěla dokonale fungující svět, který je promyšlený do nejmenších detailů. Jsou zde pravidla, která v něm platí a podle kterých funguje, a těch se autorka drží a nemění je podle aktuální potřeby, což je v rámci žánru velmi neobvyklé. Nechybí ani několik originálních prvků, díky kterým je prostředí, ve kterém se příběh odehrává, zajímavější a čtenářsky atraktivnější.

Briony je silná hlavní hrdinka, která se nikdy nevzdává. Je sympatická a zábavná, a tak není těžké si ji oblíbit a držet jí palce. To samé platí i pro zlomeného prince Elyana. Jejich vztah je také vykreslený poutavě a jeho proměna z nenávisti na lásku je uvěřitelná. Jistě, autorka se nedokázala vyhnout všem žánrovým klišé, ale ta, které použila, do děje zapracovala tak, že čtenáře neruší. Její kniha je tak příjemným překvapením. Nabízí napínavý příběh s velkým potenciálem, v němž nechybí dobrodružství, napětí, magie, zrada, láska ani přátelství.

Veze Asperfellu

VĚŽE ASPERFELLU
Autorka: Jamie Thomas
Originální název: Asperfell
Překlad: Monika Pavlisová
Žánr: young adult, fantasy
Vydáno: Mystery Press, 2021
Počet stran: 464

Hodnocení: 80%

www.mysterypress.cz/veze-asperfellu/


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Tara Fuki: „Pořád se dokážeme navzájem příjemně a vtipně překvapovat“

TaraFuki 200Violoncellové duo Tara Fuki tvoří zpívající violoncellistky Andrea Konstankiewicz-Nazir (ex BOO, ex Rale, Kubilai Khan Investigations) a Dorota Barová (Vertigo, Kuzmich Orchestra, DoMa Ensemble, hostuje např. v kapele Anety Langerové, ex Cho...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Rodinná sága odehrávající se v kulisách hotelu Adlon

Hotel Adlon perexBerlín, 1994. Sonja Schadtová zasvětila celý svůj život legendárnímu hotelu Adlon. Byla svědkem jeho založení, rozkvětu i úpadku. Ve věku devadesáti let se setkává se svou vnučkou Katharinou Zimmermannovou, která patří do týmu arc...


Literatura

Předválečné časy v nemocnici Nightingale

Sestricky a jejich prani perexBlíží se konec roku 1938 a válka je na spadnutí. Život v londýnské nemocnici Nightingale však pokračuje v zajetých kolejích. Helen doufá, že po smrti milovaného manžela znovu najde lásku. Je okouzlující...

Divadlo

Rodina Homolkových se vrací! Švandovo divadlo uvede současnou adaptaci kultovní filmové komedie

ecce homo 200Babi Homolková, děda Homolka, Heduš, Ludva i nezbedná dvojčata se vrací! Osmapadesát let od natočení slavného filmu Ecce homo Homolka Jaroslava Papouška se hašteřivá rodinka poprvé objeví na divadelní scéně. Inscenace Ecce homo Homolka v režii m...

Film

Filmy pod taktovkou orchestru FOK

 

fok 200Filmexport si (nejen) pro fanoušky české filmové klasiky u příležitosti 80. výročí založení Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK přichystal výběr 29 písní, které nahrával právě zmíněný orchestr. Na DVD můžete najít snad tu nejznámější ...