Poznejte druhý Azkaban - Věže Asperfellu

Poznejte druhý Azkaban - Věže Asperfellu

Tisk

Veze Asperfellu perexBriony by si nikdy nepomyslela, že se někdy ocitne v Asperfellu. Nebyla přece ani mág, ani zločinec. Byla dcerou šlechtice, která měla věčně zablácené šaty a prsty špinavé od inkoustu, protože buď seděla s nosem zabořeným v knize nebo pobíhala po lesích kolem jejich rodového sídla.

Když však projde portálem do Asperfellu, najednou je všechno jinak. Všechno, co milovala, je pryč. Najednou stojí na prahu světa zavržených mágů, šílenců, přízraků, temné magie a záhadných vzkazů pronášených pouze šeptem… Jedině tady ale může najít pomoc pro trpící lid Tiralaenu. Stačí zachránit prince Elyana. Co když ale princ o záchranu nestojí?

Prvotina americké autorky
Kniha Věže Asperfellu, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Mystery Press, je prvotinou americké autorky Jamie Thomas. Ta je vášnivou milovnicí nejen viktoriánských a gotických románů, ale i poezie, epické fantasy a historických příběhů psaných především ženami. Kniha spolu s pokračováním nazvaným Lesní království, které Mystery Press vydá příští rok, tvoří první dva díly plánované trilogie.

Propracovaný fantasy svět
I když se kniha radí do žánru young adult, zaujme i příznivce fantasy. Autorka vystavěla dokonale fungující svět, který je promyšlený do nejmenších detailů. Jsou zde pravidla, která v něm platí a podle kterých funguje, a těch se autorka drží a nemění je podle aktuální potřeby, což je v rámci žánru velmi neobvyklé. Nechybí ani několik originálních prvků, díky kterým je prostředí, ve kterém se příběh odehrává, zajímavější a čtenářsky atraktivnější.

Briony je silná hlavní hrdinka, která se nikdy nevzdává. Je sympatická a zábavná, a tak není těžké si ji oblíbit a držet jí palce. To samé platí i pro zlomeného prince Elyana. Jejich vztah je také vykreslený poutavě a jeho proměna z nenávisti na lásku je uvěřitelná. Jistě, autorka se nedokázala vyhnout všem žánrovým klišé, ale ta, které použila, do děje zapracovala tak, že čtenáře neruší. Její kniha je tak příjemným překvapením. Nabízí napínavý příběh s velkým potenciálem, v němž nechybí dobrodružství, napětí, magie, zrada, láska ani přátelství.

Veze Asperfellu

VĚŽE ASPERFELLU
Autorka: Jamie Thomas
Originální název: Asperfell
Překlad: Monika Pavlisová
Žánr: young adult, fantasy
Vydáno: Mystery Press, 2021
Počet stran: 464

Hodnocení: 80%

www.mysterypress.cz/veze-asperfellu/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Vojtěch Žák: „Jsem zvědavý, kolik z mých přátel mi po vydání knihy přijde rozbít hubu“

Pesec kralem 200Vojtěch Žák je 24letý žurnalista, grafoman a vypravěč příběhů, který si momentálně chce splnit sen spočívající ve vydání knihy Než se pěšec stane králem. A právě s touto fantasy knihou se nyní seznámíte díky tomuto rozhovoru.

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Poznejte 50 odstínů a chutí hantecu

50 odstinu hantecu hrbet200V Nakladatelství JOTA na začátku října vyšla hned dvojkniha zaměřená na hantec: 50 odstínů hantecu a 50 chutí hantecu. Vydejte se na exkurzi po tomto skvělém jazyce, i když nejste z Brna, bude vás to bavit.

...

Literatura

Vzhůru na klíčky!

nakliceno 200Další malou a praktickou knihou vydavatelství Esence je Naklíčeno! Semnka, obilniny a luštěniny, která vás naučí vypěstovat si tyto zelené dobroty plné vitamínů.

...

Divadlo

Čvachtající labutě? Baletní parodie v Severočeském divadle již tento pátek!

baletparodie perexMám moc ráda balet. A tak se těším do Severočeského divadla v Ústí nad Labem, kde je v pátek 22.5.2015 na programu představení na motivy Labutího jezera. Má být plné komických prvků a komediálního ztv...

Film

Dominik Hašek a Hynek Čermák se objeví na plátnech kin v novém filmu den po 25. výročí vítězství olympijského hokejového turnaje v Naganu

deti nagana 200Režisér a scénárista Dan Pánek dotáčí poslední záběry rodinného snímku Děti Nagana, ve kterém si po boku Hynka Čermáka, Pavla Baťka či Kláry Issové zahraje také hokejový brankář Dominik Hašek. Premiéra filmu, který divákům připomene atmosfér...