Poznejte druhý Azkaban - Věže Asperfellu

Poznejte druhý Azkaban - Věže Asperfellu

Tisk

Veze Asperfellu perexBriony by si nikdy nepomyslela, že se někdy ocitne v Asperfellu. Nebyla přece ani mág, ani zločinec. Byla dcerou šlechtice, která měla věčně zablácené šaty a prsty špinavé od inkoustu, protože buď seděla s nosem zabořeným v knize nebo pobíhala po lesích kolem jejich rodového sídla.

Když však projde portálem do Asperfellu, najednou je všechno jinak. Všechno, co milovala, je pryč. Najednou stojí na prahu světa zavržených mágů, šílenců, přízraků, temné magie a záhadných vzkazů pronášených pouze šeptem… Jedině tady ale může najít pomoc pro trpící lid Tiralaenu. Stačí zachránit prince Elyana. Co když ale princ o záchranu nestojí?

Prvotina americké autorky
Kniha Věže Asperfellu, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Mystery Press, je prvotinou americké autorky Jamie Thomas. Ta je vášnivou milovnicí nejen viktoriánských a gotických románů, ale i poezie, epické fantasy a historických příběhů psaných především ženami. Kniha spolu s pokračováním nazvaným Lesní království, které Mystery Press vydá příští rok, tvoří první dva díly plánované trilogie.

Propracovaný fantasy svět
I když se kniha radí do žánru young adult, zaujme i příznivce fantasy. Autorka vystavěla dokonale fungující svět, který je promyšlený do nejmenších detailů. Jsou zde pravidla, která v něm platí a podle kterých funguje, a těch se autorka drží a nemění je podle aktuální potřeby, což je v rámci žánru velmi neobvyklé. Nechybí ani několik originálních prvků, díky kterým je prostředí, ve kterém se příběh odehrává, zajímavější a čtenářsky atraktivnější.

Briony je silná hlavní hrdinka, která se nikdy nevzdává. Je sympatická a zábavná, a tak není těžké si ji oblíbit a držet jí palce. To samé platí i pro zlomeného prince Elyana. Jejich vztah je také vykreslený poutavě a jeho proměna z nenávisti na lásku je uvěřitelná. Jistě, autorka se nedokázala vyhnout všem žánrovým klišé, ale ta, které použila, do děje zapracovala tak, že čtenáře neruší. Její kniha je tak příjemným překvapením. Nabízí napínavý příběh s velkým potenciálem, v němž nechybí dobrodružství, napětí, magie, zrada, láska ani přátelství.

Veze Asperfellu

VĚŽE ASPERFELLU
Autorka: Jamie Thomas
Originální název: Asperfell
Překlad: Monika Pavlisová
Žánr: young adult, fantasy
Vydáno: Mystery Press, 2021
Počet stran: 464

Hodnocení: 80%

www.mysterypress.cz/veze-asperfellu/


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Barbora Adamcová: Ráda nasávám vůni deště

BARAperexPrvní místo v literární soutěži na téma Všechny vůně a chutě světa patří díky hlasování čtenářů Kultury21 teprve patnáctileté Barboře Adamcové z Litoměřic. Zajímalo mě, zda jsou všechny zážitky popsané v povídce její vlastní, jaké má plány do budou...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

Temnota politické džungle odhaluje nečekaného sériového vraha

Temnota 200Občas se ráda vracím do míst, kde mi bylo dobře. Ráda se vracím k autorům, které se mi dobře četly. Proto jsem se vrátila ke krimirománům Roberta Craise. Docela nedávno jsem přečetla novinku Zloději lidí i o něco...


Literatura

Česká urban fantasy žije! Martin Bečan: Kaziměsti

kazimesti200Na moderní a jednoznačně neotřelou českou fantastiku nás láká debutový román Martina Bečana Kaziměsti, který v říjnu vydalo nakladatelství Fragment. Jak se autorovi vydařila prvotina, která opěvuje krásy a záhady nejen Olomouce?

Divadlo

Poprask na laguně jako pouliční muzikál

Poprask 200Vášně, atmosféra přímořského italského předměstí, živá kapela na jevišti a silná herecká komediální sestava, to jsou hlavní lákadla inscenace Poprask na laguně, která bude mít v sobotu 5. září odloženou premiéru ve Velkém sále Městského divadla Zl...

Film

Časopis Film.sk oslavuje pätnásť rokov

Film sk 200Mesačník o filmovom dianí na Slovensku Film.sk, ktorý vydáva Slovenský filmový ústav si tento rok pripomína pätnásť rokov od svojho vzniku. Jeho novembrové číslo je tematicky zamerané na výročie časopisu a približuje ho v prem...