Sandra Brown a její další silná hrdinka: Svědkyně

Sandra Brown a její další silná hrdinka: Svědkyně

svedkyne 200Všechny milovnice románů pro ženy od světoznámé Sandry Brown si mohly do kalendáře poznačit srpen, kdy v nakladatelství Ikar vyšel její román Svědkyně. Bude se jistě řadit mezi velmi čtené knihy, jelikož od vydání originálu už uplynulo 26 let a my se v češtině dočkali již 3. vydání!Kdo by neznal Sandru Brown?

Sandra Brown (* 1948) je úspěšná americká spisovatelka, jejíž dílo zahrnuje desítky bestsellerů. Vystudovala angličtinu a literaturu a vystřídala celou řadu profesí, než zakotvila u psaní. Českým čtenářům rozhodně není neznámá; vyšly u nás například tyto knihy: Alibi, Exkluzivně, Odražená střela, Ostrý střih, Nízký tlak a mnoho dalších.

Příběhy svědkyně

Náš příběh se rozehrává v nemocnici, kde policie řeší nehodu auta, při níž zemřela žena, a spolujezdci byli zraněni. Naší hrdinkou je nezdolná Kendall Deatonová, které se podařilo z auta vyprostit, zachránit své dítě i muže, o kterém začne tvrdit, že jde o jejího manžela. Tento muž, John, totiž tvrdí ztrátou paměti a Kendall se toho rozhodne využít, jelikož je zrovna na útěku. Proč, ptáte se? Kendall se stala veřejnou obhájkyní ve Prosperu, dokonce se i vdala, ale nakonec zjistila, že se zapletla se špatnými lidmi, vlivnými a bohatými, kteří se jí chtějí za každou cenu zbavit. Utíká i s tříměsíčním synem a nedobrovolně nakonec i s Johnem. Podaří se jí uniknout ze spárů zlých lidí? Jak se bude proměňovat vztah jí a Johna, když je vše tak nejisté?

Romantika a napětí ruku v ruce

Třebaže už zpočátku tušíme, jak příběh dopadne, čeká nás na cestě za štěstím plno překážek. Některé očekáváme, jiné ne. Autorka je vypsaná a nedělá jí problém vymyslet silné postavy, ke kterým se cítíme být poutáni – ale i ty zlé, které hned odsoudíme. Příběh je poměrně zamotaný, ale je příjemné po částech odkrývat jeho tajemství. Co může působit jako nedostatek, to je fakt, že se příběh odehrává v minulosti a hodně věcí ohledně společnosti a postavení žen dnes působí poněkud podivně. Zase ale jde o sondu do minulosti a my tak můžeme porovnat, jak jsou ženy vnímány dnes.

Fanoušky máme!

Sandra Brown, to je jméno, které prostě prodává! Svědčí o tom i fakt, že jde o třetí vydání této knihy. Tudíž hlavně knihu doporučuji těm, co hltají romány pro ženy, jež jsou okořeněny napětím a zastřeny závojem tajemství. Svědkyně se vám bude líbit!

svedkyne

Název: Svědkyně
Autor: Sandra Brown
Žánr: román
Originální název: The Witness (1995)
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 432
Hodnocení: 75 %

https://www.euromedia.cz/svedkyne/kniha/14095/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

Filip Chudý (baskytarista v DYING PASSION, ex-MEMORIA…)

filip chudy2009Filip Chudý je dlouholetým hráčem na basovou kytaru. Působil zejména v hranické kapele MEMORIA a nyní hraje v šumperské partičce jménem DYING PASSION. O těchto projektech i jiných věcech s...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

Proč hodní psi nedojdou k jižnímu pólu?

hodni-psi-k-jiznimu-polu-nedojdou perexKdyž Major Thorkildsen náhle zemře, zůstanou jeho věrný psí společník Tassen a ovdovělá paní Thorkildsenová sami. Se svou ztrátou se vyrovnávají různými způsoby – paní Thorkildsenová utápí ...


Literatura

KONČÍ SMRTÍ ŽIVOT?

experriment2 perexS přibývajícím věkem si tuto otázku klade a hledá odpověď stále více lidí. Také francouzský novinář Stephane Allix se tomu věnuje dlouhodobě. Diskutoval o tom i se svým otcem, zejména po smrti svého bratra v Afganistanu. Tehdy nav...

Divadlo

Zažijte atmosféru Glasgow ve Švandově divadle

johnny2 uvodkaV sobotu 17. října uvedlo Švandovo divadlo první premiéru nové sezóny. Hra skotského autora D. C. Jacksona se na české jeviště dostává po roce od její světové premiéry. Glagow, město s nejvyšší kriminalitou ve...

Film

Rosemary má děťátko – hororová klasika, která nezklame
ImageKam až sahá láska matky k dítěti? Je pro něj schopna obětovat i svůj život? Klasika mezi filmovými horory s příznačným názvem Rosemary má děťátko vychází začátkem února na DVD.

...