Sandra Brown a její další silná hrdinka: Svědkyně

Sandra Brown a její další silná hrdinka: Svědkyně

Tisk

svedkyne 200Všechny milovnice románů pro ženy od světoznámé Sandry Brown si mohly do kalendáře poznačit srpen, kdy v nakladatelství Ikar vyšel její román Svědkyně. Bude se jistě řadit mezi velmi čtené knihy, jelikož od vydání originálu už uplynulo 26 let a my se v češtině dočkali již 3. vydání!Kdo by neznal Sandru Brown?

Sandra Brown (* 1948) je úspěšná americká spisovatelka, jejíž dílo zahrnuje desítky bestsellerů. Vystudovala angličtinu a literaturu a vystřídala celou řadu profesí, než zakotvila u psaní. Českým čtenářům rozhodně není neznámá; vyšly u nás například tyto knihy: Alibi, Exkluzivně, Odražená střela, Ostrý střih, Nízký tlak a mnoho dalších.

Příběhy svědkyně

Náš příběh se rozehrává v nemocnici, kde policie řeší nehodu auta, při níž zemřela žena, a spolujezdci byli zraněni. Naší hrdinkou je nezdolná Kendall Deatonová, které se podařilo z auta vyprostit, zachránit své dítě i muže, o kterém začne tvrdit, že jde o jejího manžela. Tento muž, John, totiž tvrdí ztrátou paměti a Kendall se toho rozhodne využít, jelikož je zrovna na útěku. Proč, ptáte se? Kendall se stala veřejnou obhájkyní ve Prosperu, dokonce se i vdala, ale nakonec zjistila, že se zapletla se špatnými lidmi, vlivnými a bohatými, kteří se jí chtějí za každou cenu zbavit. Utíká i s tříměsíčním synem a nedobrovolně nakonec i s Johnem. Podaří se jí uniknout ze spárů zlých lidí? Jak se bude proměňovat vztah jí a Johna, když je vše tak nejisté?

Romantika a napětí ruku v ruce

Třebaže už zpočátku tušíme, jak příběh dopadne, čeká nás na cestě za štěstím plno překážek. Některé očekáváme, jiné ne. Autorka je vypsaná a nedělá jí problém vymyslet silné postavy, ke kterým se cítíme být poutáni – ale i ty zlé, které hned odsoudíme. Příběh je poměrně zamotaný, ale je příjemné po částech odkrývat jeho tajemství. Co může působit jako nedostatek, to je fakt, že se příběh odehrává v minulosti a hodně věcí ohledně společnosti a postavení žen dnes působí poněkud podivně. Zase ale jde o sondu do minulosti a my tak můžeme porovnat, jak jsou ženy vnímány dnes.

Fanoušky máme!

Sandra Brown, to je jméno, které prostě prodává! Svědčí o tom i fakt, že jde o třetí vydání této knihy. Tudíž hlavně knihu doporučuji těm, co hltají romány pro ženy, jež jsou okořeněny napětím a zastřeny závojem tajemství. Svědkyně se vám bude líbit!

svedkyne

Název: Svědkyně
Autor: Sandra Brown
Žánr: román
Originální název: The Witness (1995)
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 432
Hodnocení: 75 %

https://www.euromedia.cz/svedkyne/kniha/14095/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Eva Hölzelová: Hvězdná obloha byla můj sen

200rKdyž se náctiletá holka zamiluje do antických mýtů a bájí, může se za řadu let stát, že je z ní vydavatelka a v rukou drží svůj ztělesněný sen. Svou vlastní knihu o mýtech a bájích inspirovanou hvězdnou oblohou. Jedinečné pojetí a strhující styl vyprávění. ...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Marcela Zlatohlávková: Mudry

mudry 200Sám sobě léčitelem, zní podtitul této knihy. Je celkem útlá, ale čtivá, její obsah shltnete za hodinku. Dojem, který zanechává je  ale velmi zvláštní. Na jednu stranu jde o léčitelskou techniku, která tu není ještě příliš rozšířená a tak k ní běžný...


Literatura

Kde leží biblické země?
ImageKdysi při čtení biblických příběhů mne mnohokrát napadlo: kde byl onen Ráj, kudy asi putoval Abrahám, jak poutníci přežili v stepi, jak vypadal obytný dům, starověké město, chrám nebo vojenské ležení? Tehdy jsem byla odkázána jen na s...

Divadlo

Zhudebněná biografie překrásného děcka

200divDo Hradce Králové soustředila své tvůrčí síly dvojice Baláš - Brousek, aby v originálním zpracování mohla na scéně Klicperova divadla znovu ožít smyslná blondýna s ještě smyslnějšími iniciály.

...

Film

Aerofilms uvede žhavou novinku jednoho z největších filmařů současnosti On se bojí

aerofilms 200Distribuční společnost Aerofilms představuje horkou novinku, 20. dubna uvede do kin film režiséra Ariho Astera On se bojí. Nový snímek originálního filmaře, který se řadí k nastupujícím hvězdám Hollywoodu a mezi jehož přední fanoušky se řadí mj...