Sandra Brown a její další silná hrdinka: Svědkyně

Sandra Brown a její další silná hrdinka: Svědkyně

svedkyne 200Všechny milovnice románů pro ženy od světoznámé Sandry Brown si mohly do kalendáře poznačit srpen, kdy v nakladatelství Ikar vyšel její román Svědkyně. Bude se jistě řadit mezi velmi čtené knihy, jelikož od vydání originálu už uplynulo 26 let a my se v češtině dočkali již 3. vydání!Kdo by neznal Sandru Brown?

Sandra Brown (* 1948) je úspěšná americká spisovatelka, jejíž dílo zahrnuje desítky bestsellerů. Vystudovala angličtinu a literaturu a vystřídala celou řadu profesí, než zakotvila u psaní. Českým čtenářům rozhodně není neznámá; vyšly u nás například tyto knihy: Alibi, Exkluzivně, Odražená střela, Ostrý střih, Nízký tlak a mnoho dalších.

Příběhy svědkyně

Náš příběh se rozehrává v nemocnici, kde policie řeší nehodu auta, při níž zemřela žena, a spolujezdci byli zraněni. Naší hrdinkou je nezdolná Kendall Deatonová, které se podařilo z auta vyprostit, zachránit své dítě i muže, o kterém začne tvrdit, že jde o jejího manžela. Tento muž, John, totiž tvrdí ztrátou paměti a Kendall se toho rozhodne využít, jelikož je zrovna na útěku. Proč, ptáte se? Kendall se stala veřejnou obhájkyní ve Prosperu, dokonce se i vdala, ale nakonec zjistila, že se zapletla se špatnými lidmi, vlivnými a bohatými, kteří se jí chtějí za každou cenu zbavit. Utíká i s tříměsíčním synem a nedobrovolně nakonec i s Johnem. Podaří se jí uniknout ze spárů zlých lidí? Jak se bude proměňovat vztah jí a Johna, když je vše tak nejisté?

Romantika a napětí ruku v ruce

Třebaže už zpočátku tušíme, jak příběh dopadne, čeká nás na cestě za štěstím plno překážek. Některé očekáváme, jiné ne. Autorka je vypsaná a nedělá jí problém vymyslet silné postavy, ke kterým se cítíme být poutáni – ale i ty zlé, které hned odsoudíme. Příběh je poměrně zamotaný, ale je příjemné po částech odkrývat jeho tajemství. Co může působit jako nedostatek, to je fakt, že se příběh odehrává v minulosti a hodně věcí ohledně společnosti a postavení žen dnes působí poněkud podivně. Zase ale jde o sondu do minulosti a my tak můžeme porovnat, jak jsou ženy vnímány dnes.

Fanoušky máme!

Sandra Brown, to je jméno, které prostě prodává! Svědčí o tom i fakt, že jde o třetí vydání této knihy. Tudíž hlavně knihu doporučuji těm, co hltají romány pro ženy, jež jsou okořeněny napětím a zastřeny závojem tajemství. Svědkyně se vám bude líbit!

svedkyne

Název: Svědkyně
Autor: Sandra Brown
Žánr: román
Originální název: The Witness (1995)
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 432
Hodnocení: 75 %

https://www.euromedia.cz/svedkyne/kniha/14095/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Šárka Eliášová: Tak se prozpívávám a protancovávám...

sarka 200Pokud hodláte vyrazit do Londýna, je dost možné, že v parku nebo v klubu narazíte na skupinu The Shinings.

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Mluvící podivné zvíře nejmoudřejším rádcem

bertikacmuchadlo perexPetra Soukupová je autorkou knih pro dospělé čtenáře. Tak tohle tvrzení už neplatí. Letos na podzim vydala svou první (a snad ne poslední) knížku určenou dětem. Bertík a čmuchadlo je příběhe...


Literatura

Nymfomanka aneb když je touha po sexu nemoc

nymfomanka 200V Knihy Dobrovský v edici Red vyšla kniha Nymfomanka. Její autorkou je uznávaná polská spisovatelka Sonia Rosa. Zapomeňte na 50 odstínů šedi a začtěte se do tohoto silného příběhu.

 

...

Divadlo

Dokonalá svatba dostála svému názvu

svat 200Dokonalá svatba je situační komedie od britského autora Robina Hawdona, která se od roku 1994 hraje po celém světě. Je velmi aktuální a dokáže rozesmát nejeden sál. I ten ve Zlíně se velmi dobře bavil, za což bylo kromě herců zodpovědné i režisérské duo...

Film

Film Hugo a jeho velký objev připomíná prvního filmového kouzelníka Georgese Mélièse
ImageGEORGES MÉLIÈS (1861-1938) začínal jako pouťový eskamotér, předváděl na jevišti kouzelnické výstupy, promýšlel nejrůznější iluzionistické triky, konstruoval mechanismy automatů, které někdy připomín...