Přečtěte si detektivku V temnotě

Přečtěte si detektivku V temnotě

Tisk

v temnote 200V březnu vydalo nakladatelství Cosmopolis druhý díl detektivní série Mikea Omera s forenzní psycholožkou Zoey Bentleyovou v hlavní roli. Detektivka V temnotě lehce navazuje na první díl, přesto se ale dá číst samostatně a jedná se o pohodové napínavé čtení, jež vám s radostí doporučuji!

 

Autor nejen detektivek

Mike Omer (* 1979) je izraelským autorem sérií knih "Zoe Bentleyová" a "Glenmore Park Mystery". V minulosti byl novinářem, vývojářem her a generálním ředitelem firmy Loadingames. Oženil se s ženou, která na něj tlačí, aby žil svůj sen. Rád píše o lidech, kteří jsou pachateli či oběťmi zločinů, ale taky rád píše humorné věci. Tyto dvě vášně míchá dohromady ve svých mysteriózních knihách.

Experiment číslo jedna?

Forenzní psycholožka Zoey Bentleyové je v FBI přiřazen úkol prověřit internetový odkaz na video, které působí silně rušivě – mladá dívka se snaží vydrápat z rakve, někdo ji pohřbil zaživa a video označil jako Experiment číslo 1. Na Zoey a zvláštním agentu Tatumu Grayovi je, aby prošetřili, zda jde o nevkusný žert, nebo zda se máme obávat psychopatického zločince. Nesourodá dvojice se vydává do Texasu a spolu s místními policejními složkami se tomu snaží přijít na kloub.

Samostatný příběh v kontextu něčeho většího

Kniha nese název V temnotě, takže osa vyprávění se točí kolem pohřbívání zaživa a hledání pachatele. Ale to není vše, čeho jsme svědky. Vedlejší dějová linka představuje násilníka a vraha Roda Glovera, kterého můžeme znát už z prvního dílu V mysli vraha. Ten se stává reálným nebezpečím pro Zoeyinu mladší sestru Andreu a na scéně se objevuje i svérázný a nebojácný děda Tatuma, Marvin, díky jemuž má pocit jistoty a útočiště. Vyšetřování aktuálního případu se prolíná se zlem z minulosti a vytváří tak jedinečnou mozaiku událostí, pocitů a napětí.

Série sem, série tam…

Na trhu se objevuje řada sérií kriminálních vyšetřování, takže bývá obtížné vybrat si opravdu kvalitní čtení, které by nepřežvykovalo zažité klišé a přinášelo příjemný mix napětí a překvapení. V temnotě toto splňuje na jedničku. Originální postavy přinášejí rozpory, odlehčení a celkově působí jako osvěžení. První díl z roku 2019 jsem nečetla, přesto mi vůbec nevadilo začíst se do druhého dílu série a teď mám zájem sledovat všechny knihy autora. Pokud máte rádi promyšlené kriminální příběhy s unikátními postavami a baví vás udržovat se při četbě v napětí, V temnotě jednoduše doporučuji právě vám!

v temnote

Název: V temnotě
Autor: Mike Omer
Žánr: thriller
Originální název: In the Darkness (2019)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 400
Hodnocení: 90 %

https://www.grada.cz/v-temnote-11797/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

„Autorské knížky jsou mým snem,“ říká Klára Mayerová

klara mayerovaKlára Mayerová má na trhu další knihu – opět jako výtvarnice. V září vyšel druhý svazek detektivní série Matylda na stopě – Vražedný advent. Předtím jsme si její jméno mohli přečíst ...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Věž úsvitu září na Skleněný trůn

Věž úsvitu, perexHurá! My, fanoušci Skleněného trůnu, jsme se dočkali dalšího dílu této fenomenální fantasy série. Ač je Věž úsvitu již sedmou knihou v řadě, je vlastně druhým dílem mimo hlavní dějovou linii. Tentokrát sledujeme osudy Chaola a Nesryn. A opět nás čeká fenome...


Literatura

Chcete se bát? Linda Greenová: Před pikolou za pikolou

 

pred pikolou za pikolou 200

V říjnu vydalo nakladatelství Bookmedia první román britské autorky Lindy Greenové v naší zemi, Před pikolou za pikolou. Připravte se n...

Divadlo

Kouzelná, pohádková, strhující My fair lady

my-fair-lady 200Městské divadlo Zlín na konci předešlé sezóny představilo hudební komedii podle hry George Bernarda Swawa a filmu Gabriela Pascala Pygmalion - My fair lady. Nebyl to jednoduchý počin, protože většina zná zápletku nebo filmové zpracová...

Film

Současnost a budoucnost jezera Kökenúr

altPražské kino Aero má za sebou úspěšně 6. ročník filmového festivalu FLIM-Festivalu tibetských filmů a filmů o Tibetu. Pokud chcete jít za zábavou, která se skutečně vymyká mainstreamovým proudům, pak je to tato podívaná. A dokonc...