Návrat do Stínadel

Návrat do Stínadel

Tisk

tajemstvi velkeho vonta perexPo dlouhých bojích ve Stínadlech zvítězilo vontské hnutí Žlutý květ a Velkým Vontem se stal jeho vedoucí Vláďa Dratuš. Zdá se však, že s ním v poslední době něco není v pořádku. Může za to návštěva tajemného cizince?


Ulicemi se navíc šíří zvěsti, že Vláďa přišel o ježka v kleci. Mirek Dušín a jeho přátelé z klubu Rychlých šípů, kteří už do událostí ve Stínadlech několikrát zasáhli, se rozhodnou zjistit, co se děje, a vydávají se na další výpravy. Dokážou odhalit pravdu dřív, než stínadelské ulice zachvátí vlna nejistoty a násilí?


Závěr oblíbené trilogie
Tajemství Velkého Vonta je součástí Stínadelské trilogie a přímo navazuje na předešlé dva díly, Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří. Autorem oblíbených příběhů je Jaroslav Foglar, který pod přezdívkou Jestřáb vedl po celý život skautské oddíly.


Kniha s nádherným designem
Nové vydání knihy má opravdu nádherný design a je doplněné barevnými ilustracemi Jiřího Gruse, které skvěle zachycují napínavou atmosféru příběhu. Nechybí ani všitá záložka. Kniha se tak bezpochyby stane ozdobou vaší knihovny.


Dobrodružství ve stínadelských ulicích
Román zachycuje další dobrodružství pětice kluků ve stínadelských uličkách. Kromě Rychlých šípů se tu vyskytují i další chlapecké party, které významně zasahují do děje. Postavy dívek se objevují jen minimálně a mají pouze vedlejší role, což místy působí zvláštně. Tahle skutečnost se však většinou ztrácí ve víru napínavých událostí a záhad, které je třeba objasnit.


Odhalují se další tajemství Stínadel a boj o místo Velkého Vonta začíná znovu. Pravidla, která v této čtvrti vládnou, jsou originální, promyšlená a rozhodně vzbudí čtenářovu zvědavost. Nechybí ani zápletka s ježkem v kleci, časopisem Rychlých šípů či jejich boj s podlým Bratrstvem kočičí pracky, které znáte z předešlých dílů. Autor pečlivě buduje jednotlivé zápletky, ukazuje vodítka, vede příběh k logickému a promyšlenému závěru a vykresluje, jak kdysi vypadal život mladých lidí. Není to svět, jaký dnešní děti znají, ale to neznamená, že jim nemá co nabídnout.

tajemstvi velkeho vonta

Tajemství Velkého Vonta
Autor: Jaroslav Foglar
Ilustrace: Jiří Grus
Série: Stínadelská trilogie
Žánr: kniha pro děti a mládež
Vydáno: Albatros, 2021
Počet stran: 288

Hodnocení: 95 %

www.albatrosmedia.cz/tituly/72436120/tajemstvi-velkeho-vonta/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Michal Singer: „Šílení vůbec nejsou umělci a další jim podobní. Praštění jsou přece – ti všichni ostatní….“

singer michal 200Na slovíčko jsme tentokrát pozvaii umělce Michala Singera, o jehož poslední výstavě s názvem Argonautika se v poslední době hodně mluvilo. Jak ho tento epos oslovil a jak dílo vznikalo, si můžete přeč...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Dina a tajemství starých tenisek

dina200Dina je osmiletá školačka, která jede s tatínkem na výlet za tetou. No, vlastně ne na výlet, ale na prázdniny. A vůbec neví, co ji tam čeká. Tuhle tetu nezná a tu její vesničku, s tím legračním názvem Velká Hučka, už vůbec ne. Ale přesto se do Hučky těší. ...


Literatura

František Kotleta fanouškům (nejen) scifi předkládá novinku ze světa Bratrstva krve

Kotleta Vlci 200Nakladatelství Epocha stihlo před koncem roku vydat mnohými českými fanoušky scifi ságy Bratrstvo krve očekávanou novinku Vlci, která je se světem slovanských upírů značně provázaná. Jaké bylo však překvapení, že tato novela není pokra...

Divadlo

Kam vlastně patří Mauglí? Dojemný příběh v Divadle Kalich.

maugliNedělní odpoledne jsem strávila se synem vskutku nevšedně. Zlákal nás muzikál Mauglí, který ve svém repertoáru nabízí Divadlo Kalich v Jungmannově ulici, v Praze 1. Na odpolední představení chodí převážná většina dětských ...

Film

Twilight sága: Rozbřesk – 2. část: Dívejme se do očí zpříma

twilight saga rozbreskVe čtvrtek 15. listopadu 2012 byl uveden do 11 českých multikin nový americký film Twilight sága: Rozbřesk (2. část). V této (druhé) závěrečné části světoznámé upírské ságy (prý) už naposl...