Návrat do Stínadel

Návrat do Stínadel

tajemstvi velkeho vonta perexPo dlouhých bojích ve Stínadlech zvítězilo vontské hnutí Žlutý květ a Velkým Vontem se stal jeho vedoucí Vláďa Dratuš. Zdá se však, že s ním v poslední době něco není v pořádku. Může za to návštěva tajemného cizince?


Ulicemi se navíc šíří zvěsti, že Vláďa přišel o ježka v kleci. Mirek Dušín a jeho přátelé z klubu Rychlých šípů, kteří už do událostí ve Stínadlech několikrát zasáhli, se rozhodnou zjistit, co se děje, a vydávají se na další výpravy. Dokážou odhalit pravdu dřív, než stínadelské ulice zachvátí vlna nejistoty a násilí?


Závěr oblíbené trilogie
Tajemství Velkého Vonta je součástí Stínadelské trilogie a přímo navazuje na předešlé dva díly, Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří. Autorem oblíbených příběhů je Jaroslav Foglar, který pod přezdívkou Jestřáb vedl po celý život skautské oddíly.


Kniha s nádherným designem
Nové vydání knihy má opravdu nádherný design a je doplněné barevnými ilustracemi Jiřího Gruse, které skvěle zachycují napínavou atmosféru příběhu. Nechybí ani všitá záložka. Kniha se tak bezpochyby stane ozdobou vaší knihovny.


Dobrodružství ve stínadelských ulicích
Román zachycuje další dobrodružství pětice kluků ve stínadelských uličkách. Kromě Rychlých šípů se tu vyskytují i další chlapecké party, které významně zasahují do děje. Postavy dívek se objevují jen minimálně a mají pouze vedlejší role, což místy působí zvláštně. Tahle skutečnost se však většinou ztrácí ve víru napínavých událostí a záhad, které je třeba objasnit.


Odhalují se další tajemství Stínadel a boj o místo Velkého Vonta začíná znovu. Pravidla, která v této čtvrti vládnou, jsou originální, promyšlená a rozhodně vzbudí čtenářovu zvědavost. Nechybí ani zápletka s ježkem v kleci, časopisem Rychlých šípů či jejich boj s podlým Bratrstvem kočičí pracky, které znáte z předešlých dílů. Autor pečlivě buduje jednotlivé zápletky, ukazuje vodítka, vede příběh k logickému a promyšlenému závěru a vykresluje, jak kdysi vypadal život mladých lidí. Není to svět, jaký dnešní děti znají, ale to neznamená, že jim nemá co nabídnout.

tajemstvi velkeho vonta

Tajemství Velkého Vonta
Autor: Jaroslav Foglar
Ilustrace: Jiří Grus
Série: Stínadelská trilogie
Žánr: kniha pro děti a mládež
Vydáno: Albatros, 2021
Počet stran: 288

Hodnocení: 95 %

www.albatrosmedia.cz/tituly/72436120/tajemstvi-velkeho-vonta/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Simona Šašková: Předmluva ke knize byla dokonalou zakázkou

Saskova perexSimona Šašková napsala předmluvu ke knize Melindy Folse: Konečně mám koně. Vzdala se úspěšné manažerské kariéry a šla za svým snem. Dnes je koučkou, lektorkou, kdy nejdůležitějším partnerem jsou koně. Klienty velmi vyhledávané koučování s kon...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Bohyně odplaty: pátrání po bandě sériových vrahů ve starověkém Římě

bohyne odplaty 200Všem, kteří si oblíbili sympatického detektiva (přesněji řečeno soukromého informátora) Marca Didia Falcona a jeho trochu svérázné příbuzenstvo, přináší nakladatelství BB/art jeho dvacátý příběh, nazvaný Bohyn...


Literatura

O nelehkém údělu českého intelektuála ve dvacátém století

muka200Konečně česká literární věda splatila další ze svých dluhů a přináší na trh, a především pro zájemce z řad odborné veřejnosti, v souhrnné podobě život a tvorbu jednoho z  největších českých literárních vědců a estetiků, který zásadním způsobem ovlivini fo...

Divadlo

Jubilejní Ceny Thálie rozdány

thalie200V sobotu 21. března byly při slavnostním 20. ročníku uděleny Ceny Thálie za nejlepší umělecké počiny v roce 2012 a celoživotní mistrovství v daném oboru.

...

Film

Argo – povedený film o bizarní záchranné akci

argo 4O tom, že Ben Affleck je minimálně o třídu lepší režisér než herec, už nemá smysl se zmiňovat, protože filmový fanoušek tohle dobře ví a slyší ze všech stran. Už jeho výtečný debut v podobě perfektní kriminálky Gone Baby Gone (někdy...