Tina Freennstedt: Odložené případy: Nezvěstná

Tina Freennstedt: Odložené případy: Nezvěstná

Tisk

Odlozene pripady-Nezvestna 200Je to šestnáct let od brutální vraždy, která měla být na věky věků zasypána prachem zapomnění. Jenže někomu se nehodí do života to, co se druhému hodilo do krámu. Severská krimi jako vyšitá: zaujme především dynamikou, stupňováním napětí, mnoha různými úhly pohledu (pozůstalí, podezřelí, hlavní postava....), máte možnost se naprosto okamžitě zamilovat do každého z účastníků.

 

Vychutnat si každý detail jejich životů, prostředí, ve kterém jako byste se okamžitě ocitli. Dialogy jsou přirozené a uhýbají děj svižným směrem, budí myšlenky a chuť se těch dialogů osobně zúčastnit. Jsou velmi živé. Chuť nechat rozeběhnout ruce po klávesnici, stejně jako hlavní hrdinka, pátrat...tak jako oni. Nic není náhoda a už od prvních stránek jste tam - jste přímými členy vyšetřovacích týmů.

Pestrá paleta osob, ze které jen těžké vybírat tu, která je nejlépe vykreslená. Všechny. Hluboké noření se do myšlenek, emocí a dějů, které se rozplétají tak postupně, jak jen je čtenář schopen unést napětí i nálože přesvědčivosti děje. 

Věříte mu. 

Postavy jsou výrazně oddělené, každá skutečně jiná, jména si nebudete plést, ani se nebudete rozčilovat nad tím že je tam postav příliš mnoho. Je jich přesně tolik, aby byl děj šťavnatý a město Malmo se před vámi rozprostřelo v plné ponuré kráse a v atmosféře, kterou umí obsáhnout jen severská tvorba, filmy i romány.

Nezvěstnou bych zařadila v žebříčku celkem vysoko, díky parádní řemeslné spisovatelské práci autorky, ve které je znát, že se odloženými případy a kriminalistikou zabývá zblízka. Podrobné popisy, techniky, místa činu a myšlenkové procesy vyšetřovatelů jsou tím, co neskutečně přitáhne pozornost a co způsobí, že s koncem knihy vás to bude  mrzet....

Ano, souhlasím s tím, že Tina Freennstedt je příslibem švédské krimi. 

Odlozene pripady-Nezvestna

Název: Odložené případy: Nezvěstná

Autorka: Tina Freennstedt

Originál: Cold Case: Forsvunnen

Překladatel: Petra Hesová

Nakladatelství: Jota, 2020

Hodnocení: 99 %

https://www.jota.cz/odlozene-pripady-nezvestna


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Inšpektor vojenských hudieb Boris Hokin: Hudba ako taká je krásna,vždy vychádza zo srdca a má absolútnu logiku

boris Hokin rozhovor perexV rámci stého výročia Slovenského ochranného zväzu autorského sme spravili pre našu redakciu rozhovor s inšpektorom vojenských hudieb Borisom Hokinom.

...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Sophie Hannah (Agatha Christie): Vražda na Ledňáčkově vrchu

vrazdy na lednackove vrchu perexAgatha Christie má pokračovatelku. Možná to skalní fanoušci už ví, pro mě to byla knižní mlsanda. Díky ní žije Hercule Poirot dál a já bych řekla, že na kvalitě života mu jiná literární maminka rozho...


Literatura

Robert Galbraith: Hedvábník

Hedvabnik 200Když se na trhu objevila nová detektivka od jistého bývalého vojáka, nesklidila žádné velké ohlasy. Před vydáním ji údajně dokonce tři nakladatelství odmítla a po vydání se o ní hovořilo jen jako o ucházejícím debutu. Pak ale vyšlo najevo, kdo...

Divadlo

Stále stejný příběh – inuitská legenda ožije v „recyklované“ inscenaci

Stále stejný příběh A-Vosickova small2Orchestr BERG a PONEC – divadlo pro tanec otevřou v úterý 5. září 2023 novou sezónu premiérou hudebně-taneční inscenace Stále stejný příběh. Renomovaná choreografka Mirka Eliášová a špičková ...

Film

Oui, šéfe! ... Práci šéfkuchaře nepodceňujme!

oui, sefe! daniel cohemNenáročná francouzská komedie „Oui, šéfe“ svým názvem příliš nesděluje. O co vůbec jde? Jenom z plakátu usoudíme, že asi půjde o gastronomi. Ano, seznámíme se sice se slavným šéfkuchařem Alexandrem Lagardem ...