Kniha o vlhkosti v domě je hlavně pro odborníky
Kultura21.cz

Kniha o vlhkosti v domě je hlavně pro odborníky

vlhkost v dome200V nakladatelství Grada vyšla kniha Vlhkost v domě s podtitulem Odstraňování a prevence.

 

 

 

 

Anotace slibovala, že pokud máme vlhký sklep nebo dokonce mokré zdi v bytě a nevíme, jak je možné se vlhkosti zbavit, pak nám tato kniha pomůže. Mně přišla takzvaně do rány, protože po deštivém září a říjnu doma bojujeme s vyšší vlhkostí pokojů.

Už po přečtení obsahu knihy jsem však začala tušit, že tato kniha je spíše pro odborníky, než laiky jako jsem já. První část se po úvodu věnuje investorům, projektantům a zhotovitelům, dále posuzováním poruch a návrhy účinných sanačních opatření a vlhkosti obecně. Následují podklady pro návrhy odvlhčování zaměřené na archivní průzkumy, stavebně-technický stav, nebo inženýrskogeologické poměry. Dále jsou popsány možnosti snížení vlhkosti konstrukcí, vady odvlhčovacích úprav a konkrétní příklady sanačních úprav u různých typů budov.

Když bylo jasné, že mi nepomohou nákresy stavebních úprav, čekala jsem, že mi v něčem pomůže alespoň teorie. Že se dozvím něco nového, nebo něco, co mi pomůže. Nějaké praktické rady. Avšak ani těch se mi nedostalo, dozvěděla jsem se jen, že „pro vhodné urychlení odparu by relativní vlhkost vnitřního vzduchu neměla překračovat 50 %rel.“ Ale nevím už, kdy je potřeba s ní něco dělat.

Já jsem tedy knihu Vlhkost v domě nedocenila, ale věřím, že odborníkům může v jejich práci pomoci, nebo je inspirovat, když budou před obdobným problémem.

Michael Balík se dlouhodobě zabývá ochranou staveb proti všem druhům poškození, zejména proti vodě. Ve svém projekčním ateliéru zpracoval již několik set návrhů odvlhčení zdiva ve všech úrovních – od posudků přes průzkumy až po realizační projekty. Jejich součástí je vždy i výběr nejvhodnějšího dodavatele a autorský dozor při vlastním provádění. Autor je také externím spolupracovníkem Českého egyptologického ústavu. V rámci pravidelných expedic navrhuje a provádí rekonstrukce staroegyptských památek.

vlhkost v dome

Vlhkost v domě
Odstraňování a prevence
Autor: Michael Balík
Žánr: profi a hobby
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2020
Počet stran: 96
Hodnocení: 65 %

https://www.grada.cz/vlhkost-v-dome-11435/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Marie Křížová: „Mám krásnou práci"

Marie Krizova perexV dnešním rozhovoru se dočtete, co muzikálové herečce a zpěvačce Marii Křížové dala účast v televizní show a jak se chystá na hlavní roli Agnes v novém nastudování muzikálu Krysař, jehož premiéra proběhne v září v Divadle Kalich....

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Z archivu...

Čtěte také...

Yrsa opět přišla s výbornou krimi

katarze 200V nakladatelství Grada pod značkou Metafora vyšel další díl série Freyja a Huldar, tentokrát s názvem Katarze.

 

...

Literatura

Mého manžela nezastřelil Kajínek

manze200„Pro mě samotnou i pro celou naši rodinu byla Štefanova smrt strašnou tragédií, která dodnes poznamenává naše životy. Byla to skutečně obrovská rána pro všechny v mém nejbližším okolí. Ti, kterých se událost osobně nedotýkala, ji považovali naopak za ob...

Divadlo

Osmyčky, totální unférie z dějin národa českého

Osmycky plakatProsím ten název není s hrubkou. Autoři opravdu svůj kabaret nazvali Osmyčky. V brněnském Městském divadle se představili místní autoři, kteří už mají za sebou několik inscenací, většinou uváděných v létě na Biskupském dvoře Moravského zem...

Film

Luxusní obrázky z Barrandova

kniha barrandov popelka perexNa trhu jsou velké obrázkové knihy věnované filmovému studiu Barrandov, filmům, které tam vznikaly, i jejich tvůrcům.  Sepsal je Pavel Jiras. Vesměs se nazývají BARRANDOV, opatřeny doprovodným...