Kniha pro ty, co chtějí doma čarovat
Kultura21.cz

Kniha pro ty, co chtějí doma čarovat

HausMagick 200V nakladatelství Jota vyšla kniha HausMagick s podtitulem Kouzelné bydlení ve stylu Hygge.

 

 

 

V anotaci se píše, že se jedná o „knihu pro každého, kdo si touží vybudovat krásný a pohodlný domov plný pozitivní energie. Nemusíte kupovat drahé designové věci, HausMagick vás naučí, jak používat jednoduché, levné a nápadité triky a postupy, které zkrášlí každý příbytek a přinesou do něj pohodu.“ Pustila jsem se do ní tedy proto, že stejně jako mnozí další doma pořád vymýšlíme, co ještě předělat, co jak změnit, abychom se tu cítili co nejlépe.

Úvod představuje autorku a její firmu HausWitch, následuje popis Základů čarování zabývající se fázemi měsíce, vyrovnávání energií, léčbou krystaly, astrologií, tarotem i bylinkami. Šest hlavních kapitol se zaměřuje na: Plnění přání, Očišťování, Ochranu, Pohodlí, Harmonii a Rovnováhu. Na konci knihy najdou čtenáři závěrečné slovo autorky, doporučenou četbu, informace o autorce a spoluautorech, poděkování a rejstřík.

Před čtením knihy mě nenapadlo mě, že ono slovo magick z názvu bude tím hlavním a že vůbec nepůjde o slibovaný „promyšlený moderní průvodce proměnou obytného prostoru“. Měla jsem zkrátka úplně jiná očekávání a myslela jsem, že v knize půjde spíše o rady, jak si dotvořit domov, než jak v něm čarovat…Například kapitola o očišťování začíná informacemi o vytřídění věcí, následuje energetická očista, návody na vykuřování, očišťování pomocí zvuků nebo přírodní čištění rostlinami a větráním. V tomto ohledu mě také překvapila zmínka o zaříkání domácích mazlíčků a telepatická komunikace s nimi.

Když pominu toto čarování, tak věci, které jsem od knihy očekávala na mě zase působily fádně a měla jsem dojem, že je musí každý znát. Jako například vyjádření typu: „Váš domov by měl být vaší svatyní, místem, kde se cítíte nejsvobodněji a kde můžete být nejvíce sami sebou.“ nebo že pro vytvoření pohodlného a útulného bytu nebo domu má velký význam osvětlení.

Mně tedy kniha nezaujala, ale někdo se v ní třeba právě najde a stane se pro něj důležitou pomůckou. Nicméně, vše je zde dobře a také stručně popsáno, řádky se čtou samy. Navíc má HausMagick kvalitní papír a také za sazbou stálo jistě hodně práce. Kniha je tak opravdu pěkná a vyvedená, ale obsah zaujme jen určitý okruh lidí.

Erica Feldmannová díky své intuici uzdravuje a očišťuje nejrůznější interiéry. Narodila se v Chicagu, ale v roce 2010 se přestěhovala do Salemu, kde založila firmu HausWitch, jež je obchodem, ale zároveň místem setkávání spřízněných duší. Svoji firmu založila s cílem pomáhat lidem s uzdravováním domovů, aby jim v nich bylo znovu dobře. Díky zařizování bytů a domů klientům s velmi omezeným rozpočtem pochopila, jakým problémům lidé ve svých domácnostech čelí, a společně s nimi pak hledá cesty, jak vybudovat útulný domov na míru. Když v roce 2015 otevřela i obchod, splnil se jí sen, aby každému, kdo má zájem, pomohla přinést domů malý kousek magie.

HausMagick

HausMagick
Autor: Erica Feldmannová
Překlad: Jana Kordíková
Žánr: populárně naučná
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2020
Počet stran: 256
Hodnocení: 60 %

https://www.jota.cz/hausmagick


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Písně jsou venku, mám místo na nové!

jonasova 200Adélka Jonášová je skvělá holka a složila písničku pro mého hyperaktivního psa Jonáše. Má novou desku a pěje ve třech s mámou Pavlínou Jíšovou a partnerem Reném Součkem, autorem frýdecko-místecké hymny Fajne-Mjesto.

...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Amáliina nehybnost ukazuje sedm let v životě ženy

amalinina nehybnost 200Amáliina nehybnost od Kateřiny Rudčekové získala loni Literární cenu týdeníku Reflex za druhý nejúspěšnější rukopis Literární ceny Knižního klubu. Odměnou jí tak bylo vydání knihy pod renomovanou nakladatelskou značkou Knižn...


Literatura

Bezlepkové pečení pro každého

bezlepkove peceni perexNakladatelství Esence vydalo půvabnou kuchařku zaměřenou na Bezlepkové pečení pro každého, která je plná velmi lákavých receptů na různé dobroty.

 

Divadlo

Nekonečno snů Michala Nesvedy

nekonecno snu200Bez mučení přiznávám, že jsem v neděli vstupovala do Vinohradského divadla v Praze poněkud skepticky. První, čeho si ovšem k mému velkému překvapení všímám, je velké množství lidí, které se tu ten den sešlo. Hmatatelné napětí prostupuje ...

Film

Hollywoodský matador Clint Eastwood se dočkal bohaté knižní Retrospektivy

clint IIIClint Eastwood patří k největším hollywoodským legendám a ikonám. Nejdříve si vybudoval jméno jako úspěšný herec, byť s trochu omezeným rejstříkem, posléze také jako výtečný a dvěma Oscary (western Nesmiřitelní, d...