Hon na myš trochu jinak
Kultura21.cz

Hon na myš trochu jinak

vlk-na-voditku200V nakladatelství Moba vyšlo druhé vydání knihy Vlk na vodítku od známé české scenáristky a spisovatelky Nadi Horákové.

 
O čem to je?

Kniha mě zaujala anotací popisující hlavního hrdinu Alana Malchowa pracujícího ve firmě, která pořádá „hony na lišku“. Jedná se o adrenalinové sporty pro bohaté dobrodruhy, kde je možné sázet a vyhrát vysoké částky. Alana samotného tyto hry velmi baví.

Vše se však změní v okamžiku, kdy se sám ocitá v centru her a musí hledat svou unesenou kolegyni, švagrovou a milenku v jedné osobě pomocí nápověd ve stylu logických her. Nejhorší na tom je, že obětí jejích únosců by mohl být i on sám. O tom je první část knihy, ta druhá se pak točí kolem samotné firmy a na Alana čekají nejrůznější intriky i napínavé situace.

Luštěte také

Čtení mě moc bavilo, především první část, kde hledání připomínalo luštění nějakých rébusů pro mě známých ze hry Geocaching. S Alanem jsem tak soucítila a připadala jsem jako s ním někde v terénu a měla jsem také radost, když na něco přišel. Taková by mohla být klidně i celá kniha. Ale ani její pokračování není špatné – mezilidské vztahy, různé zvraty, podezíravost, to vše dává dohromady dobré oddechové čtení.

Shrnutí

Vlk na vodítku přináší netradiční námět, který by dobře obstál i na filmovém plátně. Situace se zde velmi často mění, střídá se atmosféra a čtenáři ani hrdinovi není úplně jasné, kdo s kým hraje. Funguje zde napětí i detektivní motiv a české prostředí ději přidává na uvěřitelnosti.

O autorce
Naďa Horáková se narodila v roce 1962 v Hodoníně. Vystudovala češtinu a dějepis na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Píše detektivky, historické romány a filmové scénáře a je spoluautorkou scénářů televizního seriálu Policie Modrava. Naďa Horáková žije s rodinou v Mutěnicích u Hodonína a učí na Základní škole v Dubňanech.

vlk-na-voditku

Vlk na vodítku
Autor: Naďa Horáková
Žánr: detektivka
Nakladatelství: MOBA
Rok vydání: 2019
Počet stran: 232
Hodnocení: 88 %

Knihu k recenzi poskytlo Knihcentrum.cz a vy si ji můžete pořídit zde: https://www.knihcentrum.cz/vlk-na-voditku-1


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Sto zvířat: „Ještě žádné naše album není tak vymazlené.“

sto zvirat hraju na klavir v bordeluJedna z nejlepších tuzemských ska kapel Sto zvířat vydala 1. září novou desku s názvem Hraju na klavír v bordelu. V rozhovoru si o ní můžete přečíst spoustu zajímavostí z pera hudebníka ...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Děsivější než bomby pršící z nebe je žena v černém

zena 200Píše se rok 1940. Skupina školáků se dvěma učitelkami prchá do bezpečí z německými bombami trýzněného Londýna. Utíkají před nálety a měli by najít útočiště v Domě u Úhořího močálu. Je sice zpustlý, ale měl by být daleko od zkázy pršící z nebe. Rázná ...


Literatura

Hlas pro vraha – tajemství odkryté po desítkách let


hlas uvodkaCo když se v běhu svého života dozvíte zásadní fakt o tom, že co jste považovali za pravdu, tak úplně pravdou není? Že žena, kterou považujete za svou matku, vaší matkou není? O to horší situace je, když musíte čekat desítky let na odkrytí ...

Divadlo

Pražští herci roztančí v březnu Švandovo divadlo

Souboj divadel 200Už v roce 2016 byl odstartován autorský projekt Tanečních kurzů Martina Šimka a Terezy Řípové v Městském divadle Mladá Boleslav. Na stejném místě zároveň proběhl i první ročník projektu Roztančené divadlo aneb Když he...

Film

Severský filmový čtvrtek vyprodala islandská komedie

kralovska cesta 200První čtvrtek v srpnu patřil pravidelnému setkání u promítání severského filmu. Skandinávský dům společně s Komorním kinem Evald tentokrát přichystaly pro návštěvníky dramatickou komedii Královská cesta, která nás zavedla do malé k...