Hon na myš trochu jinak
Kultura21.cz

Hon na myš trochu jinak

vlk-na-voditku200V nakladatelství Moba vyšlo druhé vydání knihy Vlk na vodítku od známé české scenáristky a spisovatelky Nadi Horákové.

 
O čem to je?

Kniha mě zaujala anotací popisující hlavního hrdinu Alana Malchowa pracujícího ve firmě, která pořádá „hony na lišku“. Jedná se o adrenalinové sporty pro bohaté dobrodruhy, kde je možné sázet a vyhrát vysoké částky. Alana samotného tyto hry velmi baví.

Vše se však změní v okamžiku, kdy se sám ocitá v centru her a musí hledat svou unesenou kolegyni, švagrovou a milenku v jedné osobě pomocí nápověd ve stylu logických her. Nejhorší na tom je, že obětí jejích únosců by mohl být i on sám. O tom je první část knihy, ta druhá se pak točí kolem samotné firmy a na Alana čekají nejrůznější intriky i napínavé situace.

Luštěte také

Čtení mě moc bavilo, především první část, kde hledání připomínalo luštění nějakých rébusů pro mě známých ze hry Geocaching. S Alanem jsem tak soucítila a připadala jsem jako s ním někde v terénu a měla jsem také radost, když na něco přišel. Taková by mohla být klidně i celá kniha. Ale ani její pokračování není špatné – mezilidské vztahy, různé zvraty, podezíravost, to vše dává dohromady dobré oddechové čtení.

Shrnutí

Vlk na vodítku přináší netradiční námět, který by dobře obstál i na filmovém plátně. Situace se zde velmi často mění, střídá se atmosféra a čtenáři ani hrdinovi není úplně jasné, kdo s kým hraje. Funguje zde napětí i detektivní motiv a české prostředí ději přidává na uvěřitelnosti.

O autorce
Naďa Horáková se narodila v roce 1962 v Hodoníně. Vystudovala češtinu a dějepis na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Píše detektivky, historické romány a filmové scénáře a je spoluautorkou scénářů televizního seriálu Policie Modrava. Naďa Horáková žije s rodinou v Mutěnicích u Hodonína a učí na Základní škole v Dubňanech.

vlk-na-voditku

Vlk na vodítku
Autor: Naďa Horáková
Žánr: detektivka
Nakladatelství: MOBA
Rok vydání: 2019
Počet stran: 232
Hodnocení: 88 %

Knihu k recenzi poskytlo Knihcentrum.cz a vy si ji můžete pořídit zde: https://www.knihcentrum.cz/vlk-na-voditku-1


 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Překladatelka Porodní báby, Jitka Hanušová: potřebuji textu věřit

porod200Jitka Hanušová je překladatelka velmi výjimečného díla. Finský román Porodní bába se dostal mezi české čtenáře, kde šokuje, ukazuje syrovost válečných let na severním finském pobřeží a vše ukazuje očima ženy. A že to ženy za války vůbec neměly lehké. Př...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Z archivu...

Čtěte také...

Bulat Okudžava v tvorbě našich umělců

Okudzava perexBrněnský muzikant a filmový dokumentarista Jiří Vondrák sestavil poutavou knihu o jednom z nejznámějších ruských písničkářů a básníků: Bulat Okudžava: od Nohavici k Provázku. Poprvé tohoto lidm...


Literatura

Zabavte děti s Velkou indiánskou knihou

Velka indianska kniha200V nakladatelství Mladá fronta vyšla Velká indiánská kniha Hau kóla! od Lubomíra Kupčíka obsahující mimo jiné 50 návodů k výrobě indiánských předmětů. Toto dílo je určeno malým i velkým indiánům a těm zajímajícím se o kultu...

Divadlo

Halloweenská noc patřila ve Zlíně premiéře hry Kráska z Leenane

kraska200Městské divadlo Zlín se rozhodlo právě na Halloweenský večer, 31. října, uvést tragikomedii irského autora Martina McDonagha Kráska z Leenane. Jak se povedlo převést tuto trýznivou hru, nabitou referencemi na nelehký život v zapadlém Irsku, na zlín...

Film

KOUZELNÁ TAJEMNÁ CESTA THE BEATLES

the beatles magical mystery tourPřehrávám si LP Magical Mystery Tour a při písni The Fool On The Hill se mi vybaví slova Zdeňka Rytíře, která zpíval Ota Petřina v písni Nebýt tebe z LP Super-Robot (1978): ,,Nebýt...