Hon na myš trochu jinak
Kultura21.cz

Hon na myš trochu jinak

vlk-na-voditku200V nakladatelství Moba vyšlo druhé vydání knihy Vlk na vodítku od známé české scenáristky a spisovatelky Nadi Horákové.

 
O čem to je?

Kniha mě zaujala anotací popisující hlavního hrdinu Alana Malchowa pracujícího ve firmě, která pořádá „hony na lišku“. Jedná se o adrenalinové sporty pro bohaté dobrodruhy, kde je možné sázet a vyhrát vysoké částky. Alana samotného tyto hry velmi baví.

Vše se však změní v okamžiku, kdy se sám ocitá v centru her a musí hledat svou unesenou kolegyni, švagrovou a milenku v jedné osobě pomocí nápověd ve stylu logických her. Nejhorší na tom je, že obětí jejích únosců by mohl být i on sám. O tom je první část knihy, ta druhá se pak točí kolem samotné firmy a na Alana čekají nejrůznější intriky i napínavé situace.

Luštěte také

Čtení mě moc bavilo, především první část, kde hledání připomínalo luštění nějakých rébusů pro mě známých ze hry Geocaching. S Alanem jsem tak soucítila a připadala jsem jako s ním někde v terénu a měla jsem také radost, když na něco přišel. Taková by mohla být klidně i celá kniha. Ale ani její pokračování není špatné – mezilidské vztahy, různé zvraty, podezíravost, to vše dává dohromady dobré oddechové čtení.

Shrnutí

Vlk na vodítku přináší netradiční námět, který by dobře obstál i na filmovém plátně. Situace se zde velmi často mění, střídá se atmosféra a čtenáři ani hrdinovi není úplně jasné, kdo s kým hraje. Funguje zde napětí i detektivní motiv a české prostředí ději přidává na uvěřitelnosti.

O autorce
Naďa Horáková se narodila v roce 1962 v Hodoníně. Vystudovala češtinu a dějepis na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Píše detektivky, historické romány a filmové scénáře a je spoluautorkou scénářů televizního seriálu Policie Modrava. Naďa Horáková žije s rodinou v Mutěnicích u Hodonína a učí na Základní škole v Dubňanech.

vlk-na-voditku

Vlk na vodítku
Autor: Naďa Horáková
Žánr: detektivka
Nakladatelství: MOBA
Rok vydání: 2019
Počet stran: 232
Hodnocení: 88 %

Knihu k recenzi poskytlo Knihcentrum.cz a vy si ji můžete pořídit zde: https://www.knihcentrum.cz/vlk-na-voditku-1


 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Pouliční slavnost už nebude mezi auty. Malostranské náměstí ožije!

parko200Z dolní části Malostranského náměstí by už letos mělo zmizet parkoviště. Mluvčí a iniciátorka petice za odstranění parkoviště z Malostranského náměstí Kateřina Bursíková Jacques je za to ráda. Nyní je třeba řešit podobu náměstí. Těší se, že zářijová akce...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Z archivu...

Čtěte také...

Svět knihy 2012: Felix Francis: „Buduji odkaz mého otce.“

altOd besedy s britským spisovatelem, synem Dicka Francise jsem právem očekávala hodně. Očekávání byla bez chybičky naplněna!

 

...

Literatura

Finále stockholmské story

top dog200Švédský autor Jens Lapidus dopsal finále trilogie, ve které se setkávají dva protipóly - svědomitá právnička Emelie a bývalý gangster a vězeň Teddy. Do jakého případu se tentokrát namočí a jak celá jejich (love)story skončí?

Divadlo

Doma u Hitlerů: Historky z kuchyně

doma u hitlera 200V rámci dvacátého ročníku divadelního festivalu Setkání Stretnutie přijelo do Zlína Štátne divadlo Košice s hrou Doma u Hitlerů: Historky z kuchyně. Tu speciálně pro Košice a vlastně celý slovenský stát upravil Arnošt Goldflam. Prem...

Film

V Českém Brodě se učili filmem a oslaví to festivalem

ucime se filmem 200Učíme se filmem je název projektu spolupráce, na kterém pracují místní akční skupiny z okolí Českého Brodu. Partnerem tohoto vzdělávacího projektu je občanské sdružení Harvest Films, jehož úkolem je odborné pora...