V čem spočívá Půvab pomsty?

V čem spočívá Půvab pomsty?

puvab pomsty200Nakladatelství Motto se nás v únoru snažilo potěšit psychologickým thrillerem Půvab pomsty americké autorky Victorie Helen Stoneové. Podařilo se a stojí odplata opravdu za to?

 Pár slov o autorce

Victoria Helen Stoneová je literární pseudonym úspěšné autorky románů pro ženy Victorie Dahlové. Pod novou autorskou identitou vydala romány Po Evelyn a Poloviční minulost. Vydala 25 milostných románů, nyní ale obrátila pozornost ke zkoumání temnějších stránek lidské psychiky a věnuje se žánru psychologického thrilleru.

O čem kniha je

Hlavní hrdinkou je mladá úřednice Jane, která jako šedá myška chodí do nudné práce, snaží se zhubnout a hledá útěchu v chození do kostela. Ovšem pravda nemůže být vzdálenější. Takto ji vnímá její nadřízení Steven, šovinistický chlapík, který pod maskou cudnosti svádí ženy a užívá si života. Jak se s ním naše hrdinka vypořádá a jak se mu nakonec pomstí?

Proč zaujme?

A co udržuje naživu mě? Já nevím. Drobná potěšení, nejspíš. Kafe. Čokoláda. Soutěžení. Hedvábné šaty. Horká koupel po studeném dni. Výhry nad ostatními. Uspokojení z toho, že se mi daří uspořádat si život přesně tak, jak chci. Za největší devízu knihy bezesporu považuji protagonistku, protože má unikátní osobnost a sociopata v příběhu jen tak nevidíte - navíc jako hlavní a k tomu kladnou roli. Ryzí a až bolestivá upřímnost hrdinky a její upírání pozornosti na cíl je obdivuhodná a vypravování bez příkras pozvedá na další úroveň.

Komu je kniha určena?

Máte-li po krk nanicovitých postaviček a hledáte silnou osobnost, která se nezalekne sociálních konstruktů a pojmenuje věci tak, jaké opravdu jsou, určitě sáhněte zrovna po tomto příběhu. Hlavní hrdinka nám odhalila svůj život a stála před námi nahá ve svých myšlenkách a tím dokázala víc, než zaujmout. Příběh a téma může znít jako klišé, protagonistka to ale zachraňuje a já vám zaručuji, že nudit se nebudete!


puvab pomsty
Název: Půvab pomsty
Autor: Victoria Helen Stoneová
Originální název: Jane Doe (2018)
Žánr: thriller
Nakladatelství: Motto
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 320
Hodnocení: 75 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/53649064/puvab-pomsty/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Praha-Klánovice


brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šu...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

Dřív, než půjdem spát & O Hafíkovi, statečném pejskovi

o hafikovi200Snad každé dítě potěší malý dárek v podobě knížky, díky které prožije mnoho zábavy a dozví se i něco nového. Začněme těmi nejmenšími a podívejme se na dvě nové dětské knihy - Dřív, než půjdem spát a O Hafíkovi, statečném pejskovi.


Literatura

„Knihovna diskutuje se zaměřuje na knihy, které jsou v naší knihovně populární,“ říká její „máma“ Květa Strejčková

knihovna diskutuje 200Knížek není nikdy dost, říkají ti, kterým se písmenka vtiskla pod kůži a čtení je pro ně droga. Jak si ale vybrat. Přeplněné pulty a police v knihkupectvích, spousta PR článků, upoutávek, ale doporučení poskrovnu. Přitom na d...

Divadlo

Na jeviště Městského divadla s ladnou grácií šelmy vtrhl Tracyho tygr

200divV sobotu 9. listopadu 2013 se v komorním prostředí Studia Z ve zlínském Městském divadle uskutečnila již čtvrtá premiéra této divadelní sezóny. Dlouho dopředu vyprodaný sál se zatajeným dechem sledoval peripetie Thomase Tracyho a jeho tygra. Tato dvojka...

Film

Osvícení – rozhodně ne bez svícení

altZačíná to nádhernými horskými scénériemi. Pak se poděje něco, co vám rozmetá mozek na kusy. Aspoň že to vcelku dobře končí. A bonusový materiál je pak opravdu lahůdkou. Jack Nicholson v tak dokonalé roli, že na konci filmu nevěříte, že JE normá...