V čem spočívá Půvab pomsty?

V čem spočívá Půvab pomsty?

puvab pomsty200Nakladatelství Motto se nás v únoru snažilo potěšit psychologickým thrillerem Půvab pomsty americké autorky Victorie Helen Stoneové. Podařilo se a stojí odplata opravdu za to?

 Pár slov o autorce

Victoria Helen Stoneová je literární pseudonym úspěšné autorky románů pro ženy Victorie Dahlové. Pod novou autorskou identitou vydala romány Po Evelyn a Poloviční minulost. Vydala 25 milostných románů, nyní ale obrátila pozornost ke zkoumání temnějších stránek lidské psychiky a věnuje se žánru psychologického thrilleru.

O čem kniha je

Hlavní hrdinkou je mladá úřednice Jane, která jako šedá myška chodí do nudné práce, snaží se zhubnout a hledá útěchu v chození do kostela. Ovšem pravda nemůže být vzdálenější. Takto ji vnímá její nadřízení Steven, šovinistický chlapík, který pod maskou cudnosti svádí ženy a užívá si života. Jak se s ním naše hrdinka vypořádá a jak se mu nakonec pomstí?

Proč zaujme?

A co udržuje naživu mě? Já nevím. Drobná potěšení, nejspíš. Kafe. Čokoláda. Soutěžení. Hedvábné šaty. Horká koupel po studeném dni. Výhry nad ostatními. Uspokojení z toho, že se mi daří uspořádat si život přesně tak, jak chci. Za největší devízu knihy bezesporu považuji protagonistku, protože má unikátní osobnost a sociopata v příběhu jen tak nevidíte - navíc jako hlavní a k tomu kladnou roli. Ryzí a až bolestivá upřímnost hrdinky a její upírání pozornosti na cíl je obdivuhodná a vypravování bez příkras pozvedá na další úroveň.

Komu je kniha určena?

Máte-li po krk nanicovitých postaviček a hledáte silnou osobnost, která se nezalekne sociálních konstruktů a pojmenuje věci tak, jaké opravdu jsou, určitě sáhněte zrovna po tomto příběhu. Hlavní hrdinka nám odhalila svůj život a stála před námi nahá ve svých myšlenkách a tím dokázala víc, než zaujmout. Příběh a téma může znít jako klišé, protagonistka to ale zachraňuje a já vám zaručuji, že nudit se nebudete!


puvab pomsty
Název: Půvab pomsty
Autor: Victoria Helen Stoneová
Originální název: Jane Doe (2018)
Žánr: thriller
Nakladatelství: Motto
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 320
Hodnocení: 75 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/53649064/puvab-pomsty/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Markéta Hrubešová: „Zatím se držím svého kopyta.“

marketa hrubesovaMarkéta Hrubešová je známá herečka, ale v poslední době ji můžete stále více zastihnout kolem vaření a kulinářských pořadů. Naposledy jste ji mohli vidět v primáckém VIP Prostřeno, které suverénně ...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Dvojrecenze komiksových knih: Joker a Transmetropolitan 7

komiksy joker200Joker, nejznámější z padouchů slavného Batmana, se dostává z arkhamského blázince na svobodu. Čeká na něj řidič a jeho budoucí pomocník, Jonny Frost, jemuž záporák většin...


Literatura

Připomeňte si před olympiádou nejúžasnější příběhy z ní

nejuzasnejsi pribehy 200Po knize Proč se hraje fotbal jedenáct na jedenáct se Luciano Wernicke pustil do zpracování událostí z olympijských her. Výsledkem je kniha Nejúžasnější příběhy z olympijských her, která vyšla v edici Universum.

Divadlo

Jak se francouzská revoluce proměnila v povyk

1789 200Národní divadlo v Praze si umanulo, že bude uvádět experimentální hry - a vylézají z toho příšernosti. Čekání na Godota se změnilo v pitvořivou roztlemenost, ze slavného experimentálního počinu Ariane Mnouchkinové 1789 aneb Dokonalé štěstí režisér Vl...

Film

Pohroma na oběžné dráze

200filmFilmů zasazených do vesmírného prostoru vznikla dlouhá řada, avšak Gravitace (2013) patří mezi ty, řekněme, pojednané s téměř dokumentaristickou věrohodností. Vyznačuje se bezmála reportážní věcností. Dokonce ji můžeme považovat za takřka "domáckou", prot...