Open air: den druhý

Open air: den druhý

open air 200Sobotní ráno přivítalo návštěvníky lehce slunečným a především o dost teplejším podnebím. Paprsky se přes mraky do areálu draly celý den a sem tam kratičká přeháňka byla jen příjemným osvěžením po propršeném pátku. Chvilková hrozba pořádné bouřky se nakonec také ukázala jako planý poplach. Hudebně mohlo tedy (skoro) vše probíhat dle plánů!

 

Úderem půl čtvrté main stage začal ovládat space funk v podání britských Kava Kava. Tahle formace za dvě dekády svého působení navštívila Českou republiku již po několikáté. Jejich pozoruhodný mix žánrů rozproudil publikum, které si především užilo poslední song koncertu -známou hitovku Clarity.

Po nich podium na hodinu patřilo slovenským Peter Bič Projekt. Neskutečně milá, energická a nadšená sousedská partička vystřihla všechny důležité singly z jejich alba Say it Loud, zaznělo pár slovensky zpívaných songů i nějaké ty cover melodie. Největší ohlas si rozhodně získal hit Thinking About You, jenž kapela vypustila do světa nedávno a její text koresponduje úžasně s (nejen) letními láskami. Bezchybný zpěv Ivo Biče a Dášky Kostovčík zahřál na duši a rytmické tóny v popovo rockovém ladění nechaly málokoho v klidu.

oaf peter bic projekt

Další na programu měla být britská partička O.Children. Ačkoliv kluci dorazili a moc se na svoje vystoupení těšili, odjeli bez zážitku. Přesněji bez koncertního nadšení, protože právě před jejich show se nebe nebezpečně zatáhlo a areálem vládl silný vítr. Hrozba nebezpečné a poměrně silné bouřky vyřadila zhruba na dvě hodiny z provozu téměř veškerý program. Tím bohužel došlo ke zrušení i jejich vystoupení, které nešlo posunout, protože za pár hodin už měli vše v režii headliners celého festivalu. UNDERWORLD!

Začali skutečně úderem půlnoci. S vymakanou video projekcí a s neskutečnou energií. S nadšením, které dávalo jasně najevo, že si to do Panenského Týnce Karl Hyde a Rick Smith přijeli užít! Pokud bylo díky počasí hudební nadšení lehce zvadlé ony dva dny, tak UNDERWORLD během několika málo minut celý kotel pod stage přepli do neskutečného párty moodu. Jejich sto minutový set se stal symbolem letošního ročníku Open Airu a ti,kdo i přes déšť vydrželi, nelitovali. Zazněly všechny známé věci a nejočekávanější Born Slippy si pánové šetřili k závěru, čímž taneční šílenství vygradovalo na pozoruhodnou úroveň. Komu zbyla energie, mohl ještě zapařit na stage Do klubu na DJ's TBC a Pat Fulgoni či v šapitó Práva, kde vládli taktéž elektroničtí Alef Zero.

oaf underwolrd

Letošní ročník pro Open air nebyl jednoduchý. Přesto si udržel vysokou hudební úroveň a minimálně v podobě UNDERWORLD přinesl skutečně nezapomenutelnou párty.

Zdroj foto: www.facebook.com/openairfestival


 

PřihlášeníSoutěže

Nevěřící, odejděte! (nebo vás zabijeme)

Nakladatelství Pavel Mervart vydalo cennou knihu o pronásledování křesťanů v zemích, které vyznávají islám (tedy zdaleka nejen v arabských). Nazývá se NEVĚŘÍCÍ, ODEJDĚTE! a sepsal ji MICHAL ŘOUTIL. Nakladatelství Pavel Mervart

Atlas ohrožených živočichů

Po více než roce od publikace Atlas vyhubených živočichů přichází duo Radek Malý a Pavel Dvorský (tentokráte i s pomocí manželky Pavly) pod hlavičkou nakladatelství Albatros s další poučnou knihou nejen pro děti Atlas ohrožených živočichů. Albatros Media a.s.

Rozhovor

Stepař Igor Bezdieniezhnykh: „Step je tanec, který nejen vidíte, ale také slyšíte.“

Igorek 200Čeští stepaři patří mezi nejlepší stepaře světa a jedním z nich je i mistr světa Igor Bezdieniezhnykh. Ten se do „ťukání nohama“ zamiloval hned, jak ho uviděl na vystoupení, a hned druhý den se na něj přihlásil. Věnoval mu mnoho úsilí a po třech měsících byl jedním z nejlepší...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Z archivu...


Literatura

Domov pro Marťany Martiny Drijverové

altKnížka Martiny Drijverové, která vyšla poprvé před čtrnácti lety, čekala už tehdy dlouhých osm let na své vydání. Obava nakladatele, že rodiče nebudou chtít, aby si děti četli o chlapci postiženém mentální chorobou, se však nenaplnila ...

Divadlo

Epochální výlet rodiny Smolíkovy

smolikovi200„S písní bláznivou a s trochou smůly v patách čtyři klauni jdou, kam, kdo ví kam,…“ Přesně těmito slovy začíná úvodní znělka mnoha generacemi milovaného animovaného seriálu o maďarské rodince Smolíkových a jejich mrzoutském sousedovi Dr. Halířo...

Film

Matt Damon je pryč, přichází Renner a Bourneův odkaz

Bourneův odkazTrilogie sledující osudy Jasona Bourna si získala velký obdiv kritiků i diváků. Tajný agent se vynořil z moře se ztrátou paměti a postupně začal zjišťovat, čeho se účastnil a kým vlastně je. Jeho napínavou akční pouť ...