LEGENDY SE VRACÍ do Prahy

LEGENDY SE VRACÍ do Prahy

legendy se vraciMáte rádi Pink Floyd, Led Zeppelin, Queen, Deep Purple, ale i Lennyho Krawitze nebo Bruce Springsteena? Hity všech těchto interpretů znovu oživuje kapela Legendy se vrací, která se po moravském tažení vrací v pondělí 19. 11. zpět do Prahy, a to do Hard Rock Café.

 

 

Kapela vznikla v roce 2003. V jejím repertoáru se nacházely dosud výlučně vlastní verze převážně rockových, ale i popových hitů. Nedávno se ovšem chlapi pochlapili a vypustili do světa první autorské počiny, písničky Lodě a Chtěl bych ti dát teď mnohem víc…! Chcete-li slyšet, jak jejich vlastní výtvory zní, můžete si buď koupit nové album Gold CD, nebo se na ně přijít v pondělí podívat. Tuto příležitost vám doporučuji nepromeškat, neboť je to do konce roku poslední příležitost je v pražském klubu zastihnout, a kdo ví, jaké mají plány na příští rok…

A kdo že to ty Legendy vlastně jsou? Možná vám tahle kapela nic moc neříká. Jméno Petr Šiška už je ale známější. Pak vězte, že právě on je textařem a zpěvákem Legend. Kromě moderování a zpěvu můžete znát i jeho texty, které skládal pro Věru Špinarovou, Karla Gotta nebo Petra Koláře. Založil třinecký festival Noc plná hvězd, který se letos bohužel konal naposledy.

legendy se vraci

I druhé jméno je ve světě hudby poměrně známé. Roman Izzi Izaiáš, zakladatel a zpěvák skupiny Doga. Izzi má za sebou i filmovou kariéru, roli pornoherce - jehovisty ve filmu Chocking Hazard. Bubeník Libor Pyško hrál s Heidi Janků a Věrou Špinarovou. Má mnoho zkušeností s hudbou jak rockovou, tak bluesovou, swingovou i s country. S Petrem Šiškou založil Noc plnou hvězd. V Legendách začal hrát na netradiční cajón (bicí nástroj latinskoamerického původu, vypadá jako dřevěná bedýnka s kulatým ozvučným otvorem na jedné ze stran) a tím ho prosadil v české rockové hudbě. No a co by to bylo za rockové uskupení bez kytarového mága? Tuto pozici obsadil Andonis Civopulos. Hrál taktéž s Věrou Špinarovou nebo Petrem Kolářem, momentálně kromě Legend vystupuje i s kapelami Nototo, No Talking Band a Marketa Konvičková, Jammy Jack a Marek Collins Revival. Jako host s Legendami vystupuje Miro Bazger na klávesy.

Legendy se vrací je kapela, která hraje „pro dobrou náladu, nostalgické zavzpomínání i k pořádné taneční pařbě“. Snad žádná jiná v našich českých vodách by tuto definici nenaplnila lépe. Průpovídky Petra Šišky vás budou bavit celý večer a hity dob dávno minulých vás nenechají v klidu ani po dvanáctce v práci. Vyrazit si v pondělí do Hard Rock Café je zkrátka asi to nejlepší, co ten den můžete udělat.

legendy se vraci

Legendy se vrací
Datum a místo: 19. 11. 2012, Praha - Hard Rock Café

Zdroj foto: František Stojaspal (facebook.com/legendysevraci/photos_stream)


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Bláznivá noc Michala Davida


David perexV Trenčíne to opäť žilo. Na zimnom štádióne Pavla Demitru sa konal tohtoročný druhý koncert na Slovensku Michala Davida. Po tom, čo 22. októbra vystúpil na pódium, dav začal šalieť, vlniť sa v tanečných rytmoch, spievať spolu s Michalom.

...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Zlatá klec - dystopie o magii, třídních rozdílech a boji o moc

big temne-nadani-zlata-klec-dyJ-396661Další z řady young adult příběhů o nadpřirozených bytostech je tady. Zlatá klec od Vic Jamesové je prvním dílem ze série Temná nadání. Dokáže se prosadit mezi tunou podobné literatury?

...

Divadlo

Švandovo divadlo odletí do USA. Představí tam současné autorské divadlo i nový dramatický text napsaný umělou inteligencí

svandovo divadlo usa 200Na patnáctidenní turné do Spojených států odletí od 31. května do 14. června část hereckého a uměleckého souboru Švandova divadla v Praze. Vedle dvou inscenací reprezentujících současnou českou činohru zde smíchovská scéna...

Film

Hollywoodský matador Clint Eastwood se dočkal bohaté knižní Retrospektivy

clint IIIClint Eastwood patří k největším hollywoodským legendám a ikonám. Nejdříve si vybudoval jméno jako úspěšný herec, byť s trochu omezeným rejstříkem, posléze také jako výtečný a dvěma Oscary (western Nesmiřitelní, d...