Letní Mix Hospital Records
Kultura21.cz

Letní Mix Hospital Records

hospitality summer drum and bassAnglické vydavatelství, které má pod záštitou několik DJů a producentů ze světa drum and bassu, liquid funku či dubstepu, si pro své posluchače připravilo letní mix plný energických a pořádných hitů, které by mohly být dobrou hudební vložkou na vaší garden-party.O Hospital Records

Toto vydavatelství, nahrávací studio a vyhledávač nových nadějných talentů elektronické, rytmické a rychlejší hudby, vzniklo v jižní části hlavního města Anglie – Londýně – v roce 1996. Jeho zakladateli jsou Tony Colman a Chris Gross, soustřeďující se především na drum and bass scénu. Během několika let se stalo uznávaným a velmi známým co se týče taneční muziky ve Velké Británii. Hospital se stal domovem známých jmen jako High Contrast, London Elektricity, Danny Bird, Mistabishi, Logistics, Nu:Tone a Cyantific, ale také pod svou záštitou vydává písničky jiných autorů, kteří hrají drum and bass. Kromě jejich hlavního počinu nacházejícího se ve Forest Hill v jižním Londýně, rozjíždí další experimentální vydavatelství Med School a jejich celosvětové party pod názvem Hospitality.

Samotný obal je vcelku jasný, jednoduchý, nic neřešící. Fotografie z letního festivalu a obrovskými nápisy. Název CD „Hospitality Summer Drum & Bass 2012“, který absolutně zakrývá skoro celé pozadí. Nesmí samozřejmě chybět logo vydavatelství Hospital Records, aby člověk věděl, do čeho jde s touto koupí.

hospitality records logo

CD se prodává ve dvou variantách. Ta první možnost je, zakoupit ji jako MP3, získáte tím 30 vyletněných melodických písniček a k tomu DJ set od London Elektricity s těmito hity. Druhá možnost je koupě CDčka, kde máte také všech 30 tracků pohromadě, avšak mixnutých již zmiňovaným DJem.

První track od Logistics „Watching World Go By“ je výborným výběrem na začátek tohoto letního mixu. Dlouhý, více než minutový syntetizátory naplněný rozjezd, který jako by chtěl posluchače vycukat do posledních chvil. Poté krásný hlas Alice Smith a rytmické drum and bassové beaty s dunivým a občas dubstepovým podkladem.

Hned druhá pecka na sebe nenechala dlouho čekat a opět si při výběru vytáhli dalšího člena Hospital týmu – Netsky s jeho hitem „Give & Take“, o kterém jsem se rozepisoval v recenzi na jeho nové album „2“. Takže bych tady akorát psal to samé, co jste už možná četli nebo nečetli. Každopádně melodická písnička s klavírovým podtextem a odsejpajícím rytmem, úplně nejideálnější na nějaké dlouhé cesty autem (například na dovolenou k moři).

hospital records logo

Další ušní bubínky roztrhávající záležitost z alba, která by stála za zmínku, je „Bad Kat“ od autorů Blokhe4d & Girdlok. Totální nasazení, velmi rychlý, temý drum and bass s lesními rohy v pozadí, chvílemi působící i jako dobrý podklad k nějakému béčkovému horroru. Tento počin bych však k jízdě automobilem nedoporučoval, hodně by mohl člověka ovlivnit ke sešlápnutí pedálu s plynem až na podlahu :)

Absolutní představou letní párty na pláži u moře se svěžím ledovým koktejlem s kapkou alkoholu, všemi z vesela poskakujícími v plavkách, kterým je horko i v brzkých ranních hodinách, je další hit od již chválených Logistics, rychlých koňů Hospital Records, tentokráte s písní „Over and Out“. Myslím si, že není potřeba víc říkat, popis mé vize by měl tuto pecku představit sám: Klavírek, housličky, pohodička, relax přecházející v liquid funkový beat se saxofonem v pozadí, a pak už se jen nechat unášet na vlnách.

Přeskočíme pár hitovek, jinak bych zde mohl popsat každou druhou písničku v tomto albu, jelikož opravdu stojí za to – například od Camo & Krooked nebo od High Contrasta. Další totálně vyletněnou záležitostí je „Summer Days“ od autora Sigma. Společně s pozitivním hlasem zpěvačky Takura, na kterém je znát dobrá nálada a pohoda,  dávají dohromady svěží a vodou namočený beat s trancovými prvky a houslovým podtextem. Co víc si na brzké ráno, kdy slunce protrhává noční oblohu, přát?

Opět musím přeskakovat, za zmínku stojí kupříkladu Skepta, Submerse, tajemný Sub Zero nebo hitovka „Wish You Were Here“ od pana Lincolna Barretta alias High Contrasta.

hospitality summer drum and bass obal


Poslední věcí, o které bych se zmínil, je písnička na úplném konci seznamu skladeb, a to „Light In The Dark“ od brightonských Spectra Soul. Sama o sobě potřebuje víc času, ale ve finále si ji docela oblíbíte. Velice temná a ostřejší, časem však zjemněná hlasem zpěvačky Terri Walker, přecházející do příjemných a vyklidněných pasáží. DJové a producenti vsázejí hodně na houslové podkreslení, což se docela vyplácí, to samé mohu jen potvrdit v této, set ukončující, písni.

Výběr se DJovi London Elektricity povedl, sem tam se setkáte i s mnohem drsnějšími hity, které jako by použil schválně, aby vás pohodové a relaxační liquid funkové fláky nedostaly až do formy ulehnutí a spánku. Na pozdní odpoledne, večer, nebo brzké ranní dojezdy naprosto ideální záležitost.


Hospitality Summer Drum & Bass 2012
Various Artist (mixed by London Elektricity)
Žánr: drum and bass, liquid funk, electronic
Skladby: 1/ Logistics - Watching The World Go By (featuring Alice Smith), 2/ Netsky - Give & Take, 3/ Matrix & Chords – Hypnotize, 4/ Rockwell – Tripwire, 5/ Wickaman, Hoodlum & Mavrik – Na Fool Me Again, 6/ Camo & Krooked – Portal (Subwave remix), 7/ Blokhe4d & Gridlok – Bad Kat, 8/ TC – New Style, 9/ S.P.Y – Funk It, 10/ Logistics – Over And Out, 11/ Camo & Krooked – Lost in The Future (feat. Jenna G and Futurebound), 12/ High Contrast – Father, Can’t You See I’m Burn, 13/ Craggz & Parallel – Musik, 14/ Maldini – Snapfish, 15/ Sigma – Summer Days (feat. Takura), 16/ Skepta – Hold On (Fred V & Grafix remix), 17/ Technicolour & Komatic – The Glow, 18/ Submerse – Everything Will Be OK, 19/ Lung, Joe Syntax & eleven8 – Red Rhythm, 20/ Sub Zero – Protection, 21/ Logistics – We Are One (Nu:Logic remix), 22/ Various Artist – Wish You Were Here (feat. Selah Corbin), 23/ Logistics – Crystal Skies (feat. Nightshade and Sarah Callander), 24/ Moving Fusion – Mystery Stranger, 25/ Royalston – Carnivore, 26/ Mutated Forms – Gluestick, 27/ Camo & Krooked – Cryptkeeper (Mind Vortex remix), 28/ Various Artists – Drop It, 29/ Kove – Breach, 30/ SpectraSoul – Light In The Dark (feat. Terri Walker)
Stopáž: MP3 – 155:38 ; Mix – 69:42
Vydavatelství: Hospital Records
Hodnocení: 80%

Zdroj foto: hospitalrecords.com


 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Exkluzivní rozhovor s Káčou Černou, talentovanou stvořitelkou Feny Art!

bodypaint perexTato sympatická třiadvacetiletá Plzeňačka se dosud věnovala především kresbám a malbám portrétů. Ovšem to nebylo zdaleka to jediné, čemu se tato umělkyně upsala. Její značka se otiskla i do látky. Kus Feny Artu si tedy člověk nemusí jen pov...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Z archivu...


Literatura

Wangovi vs. svět

perexovy obrazek Wangovi vs. svetNakladatelství HOST nedávno uvedlo na trh knihu Jade Changové s názvem Wangovi vs. svět. Tato autorčina prvotina byla zařazena do výběrů New York Times Editor's Choice a Amazon's Best Books of 2...

Divadlo

Klíště. Nová hra Boleslava Polívky

Kliste perexVím, že známý herec, režisér, dramatik, klaun a divadelní principál Boleslav Polívka byl asi před rokem postižen lymskou boreliózou. Je to děsně hloupá nemoc, infekce od klíšťat, u které člověk až do doléčení je téměř ochrnutý. Chápu, že ho to...

Film

Underwold se vrací ke svým kořenům

underwold200Při zmínce o akčních filmových sériích o upírech se mi ihned vybaví dva názvy. Tím prvním je samozřejmě Blade s nepřekonatelným Wesley Snipesem a druhým jednoznačně Underworld (fanoušci Stmívání prominou). Právě druhý jmenovaný se dočkal v po...