Letní Mix Hospital Records
Banner

Letní Mix Hospital Records

hospitality summer drum and bassAnglické vydavatelství, které má pod záštitou několik DJů a producentů ze světa drum and bassu, liquid funku či dubstepu, si pro své posluchače připravilo letní mix plný energických a pořádných hitů, které by mohly být dobrou hudební vložkou na vaší garden-party.O Hospital Records

Toto vydavatelství, nahrávací studio a vyhledávač nových nadějných talentů elektronické, rytmické a rychlejší hudby, vzniklo v jižní části hlavního města Anglie – Londýně – v roce 1996. Jeho zakladateli jsou Tony Colman a Chris Gross, soustřeďující se především na drum and bass scénu. Během několika let se stalo uznávaným a velmi známým co se týče taneční muziky ve Velké Británii. Hospital se stal domovem známých jmen jako High Contrast, London Elektricity, Danny Bird, Mistabishi, Logistics, Nu:Tone a Cyantific, ale také pod svou záštitou vydává písničky jiných autorů, kteří hrají drum and bass. Kromě jejich hlavního počinu nacházejícího se ve Forest Hill v jižním Londýně, rozjíždí další experimentální vydavatelství Med School a jejich celosvětové party pod názvem Hospitality.

Samotný obal je vcelku jasný, jednoduchý, nic neřešící. Fotografie z letního festivalu a obrovskými nápisy. Název CD „Hospitality Summer Drum & Bass 2012“, který absolutně zakrývá skoro celé pozadí. Nesmí samozřejmě chybět logo vydavatelství Hospital Records, aby člověk věděl, do čeho jde s touto koupí.

hospitality records logo

CD se prodává ve dvou variantách. Ta první možnost je, zakoupit ji jako MP3, získáte tím 30 vyletněných melodických písniček a k tomu DJ set od London Elektricity s těmito hity. Druhá možnost je koupě CDčka, kde máte také všech 30 tracků pohromadě, avšak mixnutých již zmiňovaným DJem.

První track od Logistics „Watching World Go By“ je výborným výběrem na začátek tohoto letního mixu. Dlouhý, více než minutový syntetizátory naplněný rozjezd, který jako by chtěl posluchače vycukat do posledních chvil. Poté krásný hlas Alice Smith a rytmické drum and bassové beaty s dunivým a občas dubstepovým podkladem.

Hned druhá pecka na sebe nenechala dlouho čekat a opět si při výběru vytáhli dalšího člena Hospital týmu – Netsky s jeho hitem „Give & Take“, o kterém jsem se rozepisoval v recenzi na jeho nové album „2“. Takže bych tady akorát psal to samé, co jste už možná četli nebo nečetli. Každopádně melodická písnička s klavírovým podtextem a odsejpajícím rytmem, úplně nejideálnější na nějaké dlouhé cesty autem (například na dovolenou k moři).

hospital records logo

Další ušní bubínky roztrhávající záležitost z alba, která by stála za zmínku, je „Bad Kat“ od autorů Blokhe4d & Girdlok. Totální nasazení, velmi rychlý, temý drum and bass s lesními rohy v pozadí, chvílemi působící i jako dobrý podklad k nějakému béčkovému horroru. Tento počin bych však k jízdě automobilem nedoporučoval, hodně by mohl člověka ovlivnit ke sešlápnutí pedálu s plynem až na podlahu :)

Absolutní představou letní párty na pláži u moře se svěžím ledovým koktejlem s kapkou alkoholu, všemi z vesela poskakujícími v plavkách, kterým je horko i v brzkých ranních hodinách, je další hit od již chválených Logistics, rychlých koňů Hospital Records, tentokráte s písní „Over and Out“. Myslím si, že není potřeba víc říkat, popis mé vize by měl tuto pecku představit sám: Klavírek, housličky, pohodička, relax přecházející v liquid funkový beat se saxofonem v pozadí, a pak už se jen nechat unášet na vlnách.

Přeskočíme pár hitovek, jinak bych zde mohl popsat každou druhou písničku v tomto albu, jelikož opravdu stojí za to – například od Camo & Krooked nebo od High Contrasta. Další totálně vyletněnou záležitostí je „Summer Days“ od autora Sigma. Společně s pozitivním hlasem zpěvačky Takura, na kterém je znát dobrá nálada a pohoda,  dávají dohromady svěží a vodou namočený beat s trancovými prvky a houslovým podtextem. Co víc si na brzké ráno, kdy slunce protrhává noční oblohu, přát?

Opět musím přeskakovat, za zmínku stojí kupříkladu Skepta, Submerse, tajemný Sub Zero nebo hitovka „Wish You Were Here“ od pana Lincolna Barretta alias High Contrasta.

hospitality summer drum and bass obal


Poslední věcí, o které bych se zmínil, je písnička na úplném konci seznamu skladeb, a to „Light In The Dark“ od brightonských Spectra Soul. Sama o sobě potřebuje víc času, ale ve finále si ji docela oblíbíte. Velice temná a ostřejší, časem však zjemněná hlasem zpěvačky Terri Walker, přecházející do příjemných a vyklidněných pasáží. DJové a producenti vsázejí hodně na houslové podkreslení, což se docela vyplácí, to samé mohu jen potvrdit v této, set ukončující, písni.

Výběr se DJovi London Elektricity povedl, sem tam se setkáte i s mnohem drsnějšími hity, které jako by použil schválně, aby vás pohodové a relaxační liquid funkové fláky nedostaly až do formy ulehnutí a spánku. Na pozdní odpoledne, večer, nebo brzké ranní dojezdy naprosto ideální záležitost.


Hospitality Summer Drum & Bass 2012
Various Artist (mixed by London Elektricity)
Žánr: drum and bass, liquid funk, electronic
Skladby: 1/ Logistics - Watching The World Go By (featuring Alice Smith), 2/ Netsky - Give & Take, 3/ Matrix & Chords – Hypnotize, 4/ Rockwell – Tripwire, 5/ Wickaman, Hoodlum & Mavrik – Na Fool Me Again, 6/ Camo & Krooked – Portal (Subwave remix), 7/ Blokhe4d & Gridlok – Bad Kat, 8/ TC – New Style, 9/ S.P.Y – Funk It, 10/ Logistics – Over And Out, 11/ Camo & Krooked – Lost in The Future (feat. Jenna G and Futurebound), 12/ High Contrast – Father, Can’t You See I’m Burn, 13/ Craggz & Parallel – Musik, 14/ Maldini – Snapfish, 15/ Sigma – Summer Days (feat. Takura), 16/ Skepta – Hold On (Fred V & Grafix remix), 17/ Technicolour & Komatic – The Glow, 18/ Submerse – Everything Will Be OK, 19/ Lung, Joe Syntax & eleven8 – Red Rhythm, 20/ Sub Zero – Protection, 21/ Logistics – We Are One (Nu:Logic remix), 22/ Various Artist – Wish You Were Here (feat. Selah Corbin), 23/ Logistics – Crystal Skies (feat. Nightshade and Sarah Callander), 24/ Moving Fusion – Mystery Stranger, 25/ Royalston – Carnivore, 26/ Mutated Forms – Gluestick, 27/ Camo & Krooked – Cryptkeeper (Mind Vortex remix), 28/ Various Artists – Drop It, 29/ Kove – Breach, 30/ SpectraSoul – Light In The Dark (feat. Terri Walker)
Stopáž: MP3 – 155:38 ; Mix – 69:42
Vydavatelství: Hospital Records
Hodnocení: 80%

Zdroj foto: hospitalrecords.com


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Mám nízkou toleranci k lidské hlouposti, říká Miloslava Erika Veselá

M E Vesela 200Přestože se chtěla stát literární nebo výtvarnou kritičkou, vystudovala nakonec politologii a mezinárodní vztahy. I taková je nová hvězda na českém literárním nebi, spoluautorka povídkové knihy Kafe v pět – Miloslava Er...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...


Literatura

Tři královny a jen Jeden temný trůn

Jeden temný trůn, perexKterá na něj usedne? V druhém díle fantasy série Temné koruny se odpověď ještě nedozvíme. A jedině dobře. Teprve s touto knihou jsem osudům Mirabelly, Kathariny a Arsinoe propadla naplno. A věřím, že podobný osud čeká i vás. Stačí dát temným krá...

Divadlo

Tak trochu jiný Jules Verne

julesverne 200Laterna magika v letošní sezoně obohatila svůj repertoár opět o jednu jedinou premiéru, na kterou se rozhodla vsadit veškeré své technické i umělecké trumfy. Výsledkem tohoto absolutního tvůrčího nasazení měla být inscenace s vysoce inova...

Film

Příběh kmotra se netýká jen jednoho konkrétního případu

200filmUž dříve čeští filmaři, inspirováni skutečnými událostmi, učinili protagonistou svých filmů zločince (připomenu aspoň Sametové vrahy a Kajínka), a přitom se zjevně pokoušeli čerpat z poetiky amerických thrillerů. Takže leckdy převáží výrazová expresivi...