Album i videoklip Jiřiny Jandové symbolizuje jaguár

Album i videoklip Jiřiny Jandové symbolizuje jaguár

altJiřina Anna Jandová nedávno vydala nové album Narovnaná v zádech, kde nazpívala duet i s Antonínem Gondolánem nebo s otcem Daliborem Jandou. Zároveň natočila videoklip, kde se v závěru promění v jaguára. Ten pro ni symbolizuje sílu a odhodlání.

 


Vydala jste nové CD Narovnaná v zádech, v čem se liší od prvního?

Album Narovnaná v zádech se určitě liší tím, že jsem zase o něco starší s řekla bych, že mám i větší hudební rozhled. Nové album jsem připravovala víc než rok, a tak mám pocit, že je opravdu o dost víc propracovanější a vyzrálejší než to první.

Na albu je i váš duet s Antonínem Gondolánem? Jaká s ním byla spolupráce?

Duet s Antonínem Gondolánem pro mě byla velmi zajímavá a krásná spolupráce. Je to nesmírně nadaný člověk a podle mého názoru zároveň dost nedoceněný. Jeho písničku Čekej a neplakej jsem vždy obdivovala. O to větší radost jsem měla, když mi dovolil trošičku ji předělat a společně s ním nazpívat.

A co duet s vaším otcem Daliborem Jandou?

Duet s tátou je zajímavý v tom, že je vánoční. Vznikl na základě toho, že jsme oba už dlouhou dobu chtěli vánoční písničku nazpívat. Myslím, že se podařila. Táta složil krásnou melodii a Honza Krůta přidal opravdu nádherný text. No a píseň Dva týdny s tebou byla na světě.

U několika písní jste autorkou hudby. Skládáte ráda?

Skládání hudby mě baví úplně stejně jako zpívání. To, že mám možnost si hudbu sama vymyslet, beru jako skvělou příležitost být osobitá. Jestli se ale písničky budou líbit, záleží už na posluchačích. Pro mě osobně je skládání hudby obrovský koníček.


Na albu máte hvězdné obsazení autorů. Hudbu složili váš otec a Antonín Gondolán, texty Jan Krůta, Petr Rada, Petr Šiška či Miloš Skalka. Podle čeho jste písně vybírala?


Ano, co se týče významných jmen, je album opravdu pestré. Jsem velmi šťastná, že mám možnost spolupracovat s tak zvučnými jmény jako jsou Honza Krůta, Petr Šiška a Miloš Skalka. Patří jim má úcta a zároveň dík za to, že jsme nad každou písničkou a nad každým detailem dlouho přemýšleli.

alt


Co můžete říci ke klipu k písni Narovnaná v zádech? V něm i na CD vás doprovází jaguár. Je to vaše oblíbené zvíře? Co symbolizuje?

Klip k písničce Narovnaná v zádech vznikl z mých nápadů, které jsem si v hlavě už nějakou dobu promýšlela. Je to příběh dvou mladých lidí, kteří jsou obklopeni luxusem, ale po nějaké době jim nestačí k tomu, aby k sobě udrželi lásku. A tak začnou hádky, nevěra. Já v klipu působím jako pozorovatelka těchto situací. V prostřizích se stávám zpěvačkou v různých převlecích a hráčkou na nejrůznější hudební nástroje. Takže je to opravdu pestré. Jaguár je moje oblíbené zvíře, symbol síly a odhodlání, které symbolizuje na albu i ve videoklipu.

Zdroj foto: daliborjanda.cz, jirinaannajandova.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Strhující závěr oblíbené dystopické trilogie o smrtkách

Po potopení plovoucího města Trvalka a zmizení Citry a Rowana stačilo několik let, aby se celý svět od základů změnil. Smrtka Goddard se stal vrchním sekáčem ve StředoMerice a tím jeho plány rozhodně nekončí. Chce, aby svět ovládli smrtky nového řádu. Nakladatelství YOLI

SMRTELNÝ HŘÍCH - psychologický román pro ženy

Jedenáctiletá Erika vede úplně normální život, což se ale změní v době, kdy její matka odjíždí pečovat o nemocnou babičku. Zůstává tak na čas sama s otcem, který dceru začne sexuálně zneužívat, přičemž své jednání omlouvá rodičovskou autoritou. Nakladatelství MaHa

Rozhovor

„Božská Sarah“ míří do Divadla Kalich

janzu200Herečka Iva Janžurová a režisérka Alice Nellis se opět scházejí nad novou inscenací.  V ní se naše herecká legenda opět promění ve významnou světovou osobnost, tentokrát v divadelní ikonu přelomu 19. a 20. století Sarah Bernhardt.

...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Láká vás včelařství? Pak si nenechte ujít tuto audioknihu

V nakladatelství Kazda vyšla po knize i audioverze titulu Srdce včely má pět komor s podtitulem Jak jsem se stala včelařkou od autorky Helen Jukes. Nakladatelství Kazda

Z archivu...


Literatura

Nová knížka Marie Kšajtové o panence, co přináší radost

panenka-a-autaci 200Panenka Blaženka umí kouzlit. Ráda dělá radost malým i velkým a má neskutečné nápady. Nejprve žila v Jabloňové ulici u Barunky Jahodové. Spolu si hrály a spolu chodily do obchodu, ve kterém ovoce a zeleninu pr...

Divadlo

Sen noci svatojánské : Shakespeare by se nejspíš divil

sen noci svatojanskeV sobotu 13. října 2012 se ve zlínském Městském divadle uskutečnila premiéra komedie z pera mistra svého oboru Williama Shakespeara Sen noci svatojánské. Přicházející noc byla říjnová a ch...

Film

Dovolená v protektorátu (TV pořad)

Protektorat 200Ve středu 6. května  se konala v pražské kavárně Campus novinářská projekce k novému typu Cross žánru Situační drama s názvem Dovolená v protektorátu od tvůrců České televize. Přítomní byli nejen autorka projektu, scénáristka Zora Cejnkov...