MICHAL HORÁK v baru sám se zlatou deskou?!
Kultura21.cz

MICHAL HORÁK v baru sám se zlatou deskou?!

Thorak 200alentovaný mladý písničkář Michal Horák, který má dosud na kontě dvě řadová alba Michalovo cédéčko (2019) a Michalbum (2021), řadu úspěšných klipů, ale také ocenění Objev roku v anketě popularity Český slavík a nominaci v téže kategorii v Cenách Anděl Coca-Cola 2021, v těchto dnech oslavil 24. narozeniny. A bylo to jak jinak než stylově – koncertem v Pardubicích a novým klipem. Jako překvapení navíc přesně v den svých narozenin 21. 4. převzal z rukou zástupců vydavatelství Supraphon zlatou desku za prodej debutu Michalovo cédéčko!

„To si tak člověk hraje koncert v Pardubicích, a najednou si říká: ‚Tahle skupinka vypadá jak celá ze Supraphonu, co by tady ale dělali?‘ A než jsem se nadál, už mi ředitelka Iva Milerová předávala ocenění, které by mě nikdy nenapadlo, že získám. Odehrát zbytek koncertu po tomhle všem byla výzva, ale nakonec jsem to teda Supraphonu odpustil,“ uvádí Michal Horák k prestižnímu ocenění, jehož předání zástupci vydavatelství tajili před mladým muzikantem do poslední chvíle.

horak1

Když pak přijde na klipovou a singlovou novinku Sedím v baru sám, jak už název napovídá, Horák nemusel chodit pro inspiraci daleko: „Téma písničky mě napadlo jednoduše při čekání v hospodě na kamarády, se kterými jsem měl jít na pivo. Předpokládám, že takový ten trapný moment zažil někdy každý, když je v podniku jako první ze skupiny, musí zabrat stůl, čekat a tvářit se, že to není divňous, co chodí do hospody sám, ale že tu má doopravdy s někým sraz. Jak byla píseň na světě, oslovil jsem svoje kamarády a geniální muzikanty z hradeckého 2+1 Jam bandu a dali jsme život takové lehce najazzlé nahrávce. No a klip už se pod taktovkou Martina Hammerschlaga točil skoro sám. Coby další herce stačilo oslovit moje milované hradecké přátele, kteří si za pivo v klipu ochotně zaúčinkovali.“

I přes inspiraci ze zkušeností osobních a sdílených je však faktem, že rostoucí věhlas talentovaného mladíka začíná postupně snižovat šance, že by na veřejnosti dlouho někde seděl sám. Dá se předpokládat, že počet těchto – jak Michal Horák podotýká – „naštěstí v drtivé většině milých setkání“ bude stoupat mimo jiné i s ohledem na jeho nadcházející koncertní plány, které jsou opravdu hodně nabité a čítají aktuálně přes třicet zastávek.

„Tím, že se koncerty rozrůstají nejen početně, ale i svými rozměry, z čehož mám ohromnou radost, tak mi na pódiu začínají na větší akce přibývat muzikanti. Nějaké koncerty si tudíž ještě klasicky odjedu s kytarou a klavírem tak, jak jsem měl posledních deset let ve zvyku, na nějaké už ale přibyde nejen Adam Černík s houslemi, ale i Táďa Macl s bicíma, Filip Vlček s baskytarou, ba dokonce taneční uskupení Klepeto přislíbilo svou občasnou účast, stejně jako sbor z Říčan nebo dechová sekce z písniček Plány jdou nebo Vpoho. A musím říct, že mě tahle vyhlídka spoluúčasti úžasných muzikantů dost baví. Myslím tedy neskromně, že je do budoucna na co se těšit,“ dodává Horák ke svým připravovaným koncertům.

horak2

Kompletní výčet všech plánovaných vystoupení najdete na webu www.michalhorak.eu, kde kromě vstupenek pořídíte také zajímavý merchandise. Pro informace o dalších plánech a aktivitách stále populárnějšího hudebníka pak sledujte jeho sociální sítě, tedy Facebook a Instagram.

Zdroj foto: Lusiet Leva


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Kateřina Tučková: „Byla jsem děvče z vesnice, které se ocitlo ve spárech brněnské kultury“

tuckova200Brněnská rodačka, kurátorka pražské galerie a především také úspěšná spisovatelka Kateřina Tučková získala letos za svůj román Žítkovské bohyně ocenění Magnesie Litery, zvolili si ji sami čtenáři.<...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Pojďte se naučit cvičit! Malá škola Pilates
skolaV červnu vyšla pod hlavičkou nakladatelství Esence příručka s příznačným názvem Malá škola Pilates. Britská autorka Anya Hayesová nás uvede do tohoto typu cvičení, naučí nás základy, ale i složitější cviky a sestavy. Hlavně je vše srozumitelně popsáno a ...

Divadlo

Derniéra kultovního muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť z Plzně už 22. května streamem!

muzikal josef 200Velkolepá a zábavná muzikálová show pro všechny generace z autorské dílny Andrewa Lloyda Webbera a Tima Rice Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť dobyla doslova celý svět!!! Muzikál s podtitulem Bible v rytmu rokenrolu vznikl na m...

Film

Woody Allen a jeho filmy

Woody perexKdybychom chtěli zjistit, o kterém americkém filmaři vyšlo u nás nejvíce knížek, asi bychom byli překvapeni: nebyli to Charlie Chaplin ani Steven Spielberg či Quentin Tarantino, nýbrž komik Woody Allen. Kdo jiný se může pochlubit zhruba desítkou ...