Epica vypustí do světa nové album

Epica vypustí do světa nové album

Tisk
ImageHolandská gothic metalová kapela Epica existuje již deset let. Za svou pracovní dekádu stihla vydat čtyři řadové desky, jeden živák, jedno DVD a ještě mnohem více. S Epicou je nepopíratelně spjat hlavně klasický zpěv smyslné divy Simone Simons, hutný zvuk kytar, rychlé bicí a kooperace kapely s orchestrem. Kapela byla založena v roce 2002, kdy kytarista Mark Jansen opustil After Forever v honbě za vlastními sny. Zjistil, že kytarista Ad Sluijter, basista Yves Huts a klávesista Coen Janssen sdílí jeho vizi. Bubeník Jeroen Simons a zpěvačka Simone Simons doplnili kapelu. Jejich hudebními inspiracemi byly rocková hudba, ale také symphonic metal nebo filmová hudba od známých velikánů jako Danny Elfman a Hans Zimmer. Skupinu v současné podobě tvoří zpěvačka Simone Simons, kytaristé Mark Jansen a Isaac Delahaye, klávesista Coen Janssen, basista Yves Huts a bubeník Ariën van Weesenbeek.Studiová alba


Pojďme si představit děti Epicy a s nimi i nejlepší skladby, podle kterých se můžete orientovat v jednotlivých tématech samotných alb.

Prvním oficiálním studiovým debutem kapely bylo album s názvem The Phantom Agony (2003). Cry for the Moon "The Embrace that Smothers - Part IV", třetí skladba z tohoto alba, vás okamžitě na první poslech zaujme svou upřímností a melodickým důrazem. Simone Simons zde předvádí své hlasové kreace a skladba graduje z pomalejšího tempa do rychlejšího a naopak. Touto písní Epica vystihuje svůj postoj k hudbě a naznačuje, jakým hudebním směrem se přesně bude vyvíjet její další tvorba. Druhou nejznámější, a také dvojkou na track listu, je skladba s názvem Sensorium, která na vás, oproti trojce, hned vybalí tvrdé a sekané riffy plné hrubé síly s následným prolínáním andělského hlasu Simone. Za zmínku určitě také stojí pětka Illusive Consensus. Je to tvrdá skladba s údernými kytarami.

Druhým řadovým albem je Consign to Oblivion (2005). Skladba, jež vás může oslovit a přiblížit nejvíce kapele je bezesporu třetí píseň z tohoto alba s titulem The Last Crusade "A new Age Dawns - part I". Budete okouzleni rychlými tempy kytar v kombinaci s dynamickými kombinacemi mistrného bubeníka Ariëna. Dalšími vynikajícími skladbami pak jsou například Blank Infinity nebo Quietus.

Image


A dostáváme se k třetímu, u kapel většinou kritickému albu, které rozhoduje o budoucnosti uskupení, s názvem The Divine Conspiracy (2007). Co se týče Epicy, tak zvládli toto album na jedničku. Výborná produkce, technická profesionalita a vášeň pro hudbu je cítit z každého koutu alba. Byla to věc pro Epicu, jak jsem už naznačil, zlomová. Tímto albem si získali nové fanoušky do své fanouškovské základny a potvrdili, že se mohou pohybovat ve světě gothic metalu vedle takových stálic, jako například Within Temptation, Sirenia a podobně. Skladby jako The Obsessive Devotion, Menace of Vanity, Chasing The Dragon, Never Enough, Living a Lie ~ the Embrace that Smothers part VIII, Beyond Belief nebo Sancta Terra jsou kousky prošpikované skrz naskrz melodiemi všeho druhu.

Čtvrtý oficiální počin kapely s názvem Design Your Universe (2009) měl velký ohlas, i když ne tak velký, jako The Divine Conspiracy, a je pouze potvrzením už výše zmíněného. Ve skladbách typu Resign to Surrender ~ A New Age Dawns - part IV, Unleashed, Martyr of the Free Word, Kingdom of Heaven ~ A New Age Dawns - part V, Deconstruct nebo Semblance of Liberty můžete cítit melodičnost proplétající se s agresivitou hudebníků a něžným hlasem Simone Simons. Nepopiratelným faktem ale je, že na dosud posledním albu Design Your Universe se kapela s ničím nepárala a pořádně přitvrdila, co se týče agrese.

Image


Páté studiové album


Páté dítko Epicy se jmenuje Requiem for The Indifferent a mělo by vyjít 9. března, takže se můžete těšit na pořádnou dávku gothic metalu.

Pokud vás zajímá hudební pozadí jednotlivých členů Epicy, jejich oblíbené kapely, filmy nebo oblíbení hudebníci, pak se můžete podívat na jejich oficiální stránky www.epica.nl, kde můžete najít i info o novém albu a další užitečné věci. Jestli byste rádi viděli některá videa na výše zmíněné skladby, tak je můžete zhlédnout zde: youtube.com/user/epica.Zdroj info a foto:
epica.nl


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner

Rozhovor

ANNA KRYVENKO: Cíl mého natáčení byl splněn ve chvíli, kdy jsem do filmu dostala záběry tváří vojáků okupačních armád

MUS perex rDokumentární film Můj neznámý vojín je režijním debutem Anny Kryvenko, Ukrajinky, která ve svých 23 letech odjela studovat do Prahy a žije v ní dodnes. Domů, na Ukrajinu, se pravidelně vrací. Při jedné z takových návštěv narazila Anna na fotoalbu...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.Literatura

Temnější odstíny Švédska

temnejsi odstiny 200John-Henri Holmberg  představuje sedmnáct krátkých próz švédských spisovatelů detektivně-kriminálních žánrů, které doposud nebyly u nás vydány. On sám (nar. 1949) patří mezi spisovatele (hlavně sci-fi), ale také překládá a je vyd...

Divadlo

Radošínské Naivní divadlo na scéně Bolka Polívky v Brně

Jaaanosiiik-perex)Na Slovensku mají již od roku 1970 jedinečný divadelní fenomén. Je to Naivní divadlo, původně z vesnice Radošiná, odkud pochází jeho principál Stano Štepka. Nejdřív se jezdilo na Naivní divadlo z Bratislavy do Radošiné, protože to,...

Film

Smutný konec nezapomenutelné herečky Kláry Jernekové

klara 200Kdysi slavná herečka Klára Jerneková, dlouholetá členka činohry Národního divadla Praha, zažila hořký konec své kariéry, deprese z osamění a alkohol jen urychlily její předčasnou smrt. Tak jako tak vytvořila řadu rolí, které přežily ji samotnou a má...