MR. BIG živě přímo z obýváku
Banner

MR. BIG živě přímo z obýváku

ImageMr. Big vydává nové akustické koncertní album „Live from the Living Room“ pod záštitou italského hudebního vydavatelství Frontiers Records. V Evropě vyjde album 24. února 2012, což je pro české fanoušky důležité vědět a určitě si to poznačí do kalendáře.Mr. Big je americká rocková kapela, i když to není zase až tak jednoznačné. V jejich hudbě lze najít mnoho vlivů. Aktivně hráli a byli velmi populární více než dvě desetiletí. I přestože v kapele docházelo k vnitřním konfliktům, zůstávali na výsluní během mnoha změn v hudebních trendech, které vládly hudebnímu průmyslu. Rozešli se v až roce 2002, ale po naléhání fanoušků se opět dali dohromady v roce 2009. Na konci ledna roku 2011, během týdenní promo cesty k podpoře jejich nejnovějšího alba „What If“ a následného turné, byli vyzváni WOWOW TV Studios v Tokiu, aby odehráli speciální show v intimnější atmosféře.

Když přišla řeč na detaily vysílání, kapela chtěla přijít s něčím jiným, něčím co dosud neudělali. Zrodil se nápad na akustický koncert se smyčcovým kvintetem. I když Paul Gilbert a Billy Sheehan přidali do pár písní elektrické kytary, koncert se nesl v akustickém duchu. Pat Torpey hrál na různé akustické bicí - perkusové nástroje.

Image

Jak se Eric Martin vyjádřil: „Nápad na takový koncert vyšel z bleskového rozhovoru mezi námi, který proběhl po maratonu promo rozhovorů k albu „What If“. Udělali jsme akustickou show v Hard Rock Café v Singapuru v roce 1996, což je jedna z mých nejoblíbenějších živých nahrávek. Mělo to osobní nádech a byli jsme blízko lidem. Pokud jsme chtěli udělat něco podobného, muselo to být něco extra zvláštního. Povídali jsme si o starých časech, kdy byli muzikanti zvyklí žít spolu v jednom domě. Plakáty našich oblíbených rockových kapel zdobící stěny, rodinný nábytek, zesilovače, které sloužily jako stojící lampy, přátelé mimo, dům zaplněný nepořádkem na podlaze, listy s texty, kytarovými rify a akordy, hudební stojany, plechovky od piva, krabice od pizzy, láhve od vína, atd. "Live from the Living Room" se zrodilo právě z tohoto. Chtěli jsme obnovit harmonickou atmosféru a pohostit naše fanoušky neformální „jam session“ z písní minulých i současných, zatímco jsme přihodili několik překvapení.“

Image

Výsledek z magické noci v Tokiu je blízko: 10 klasických songů Mr. Biga ve zcela novém a neotřelém hávu a portrét z úplně prvního akustického koncertu kapely po znovusjednocení.

S posledním albem „What If“ se Mr.Big vrátil v původní sestavě, a to v čele se zpěvákem Ericem  Martinem, kytaristou Paulem Gilbertem, Billym Sheehanem na basu a Patem Torpeym na bicí. Album se stalo v několika evropských zemích nahrávkou týdne a bylo oceněno zlatou deskou v Japonsku.

Album „Live from the Living Room“ bude exkluzivně vydáno v lesklém digipacku s  následujícími skladbami: Undertow; Still Ain't Enough For Me; As Far As I Can See; Voodoo Kiss; Take Cover; Around The World; Stranger In My Life; All The Way Up; To Be With You; Nobody Left To Blame.

Nyní je možné poslechnout si první singl "Undertow" na Frontiers Records Webradio. Nalaďte se na www.frontiers.it /webradio


Zdroj:
www.mrbigsite.com / www.frontiers.it


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Dětem může pomoci i čtení o smutku

ivana janisovaRozhovor se spisovatelkou a dětskou psycholožkou Ivanou Janišovou.

...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...


Literatura

Modrá CREW 3 - Okko - Cyklus vody

okko200Komiksové nakladatelství Crew přináší nástupce oblíbeného Časopisu Crew, který nese název Modrá Crew. Třetí díl nám přináší Okko – Cyklus vody 1 a 2. Pokud vás zajímají evropské komiksové vody a máte náladu vyzkoušet něco netradičního, akční historický př...

Divadlo

Falešná nota - hrajte hru, kterou vás nutí hrát

reznicka perexDalší českou premiérou této sezóny, kterou divadlo chystá na 27. února, bude hra Falešná nota z pera Didiera Carona, v překladu Alexandra Jerieho. Herce ve složení Pavel Rímský a Martin Finger režíruje Radim Špaček, který již v minulosti s ...

Film

Spolupráce na Slovensku slaví úspěchy

SLOV perexVydávání filmové literatury se na Slovensku daří - Slovenský filmový ústav nejenže vytrvale vydává měsíčník Film.sk (na rozdíl od pražského Národního filmového archivu, který ukvapeně zrušil unikátní F...