Manon Meurt – Timeless

Manon Meurt – Timeless

Tisk

manon meurt 200Ambient, industriální plochy říznuté elektronikou a popem i vábivá neuchopitelnost – to je novinka Timeless kapely Manon Meurt. Druhý singl z připravovaného alba Unravel vychází u Minority Records v produkci Eddieho Stevense.

 

„Žánrově je Timeless protipólem našeho podzimního singlu Mirrors. Eddie rozšířil naše zvukové spektrum, v Timeless kladl důraz především na dynamiku a vypointování příběhu,“ říká bubeník Jiří Bendl.

Britský producent a hudebník Eddie Stevens se proslavil spoluprací s Moloko a Róisín Murphy, úspěchy ale sbírá i na česko-slovenské scéně. Stojí za Cenami Anděl ověnčenými nahrávkami Druhé trávy (Díl první i druhý), debutem Marie Puttnerové Laila tov, ale také alby Jany Kirschner (Krajina rovina, Moruša biela i aktuální Obyčajnosti).

Timeless vznikalo k večeru na cestách z práce, v tramvajích, v autě, kdy se šum života zintenzivní. Všichni mají někam namířeno, spěchají, a nad tím vším se barví obzor, jakoby svou majestátností oponoval tomu cvrkotu a připomínal malichernost toho spěchu, jeho prchlivost. Ráda ten šum pozoruju, připomíná mi, jak je super, že se od něj můžu na chvíli odpojit a vnímat jenom přítomnost,“ přibližuje pozadí písně autorka textu a multiinstrumentalistka Kateřina Elznicová.

Manon Meurt se na scéně pohybují od roku 2012, úspěšně se představili nejen na domácích pódiích, ale také v zahraničí na prestižních přehlídkách Eurosonic Noorderslag v Holandsku, Ment Ljubljana ve Slovinsku, Reeperbahn v Hamburgu a Waves Vienna v Rakousku. Odehráli turné na Slovensku, ve Francii, Belgii, Dánsku, Nizozemí, Maďarsku, Chorvatsku, Srbsku, Ukrajině i Velké Británii. Na kontě mají jedno EP (2014) a debutové dlouhohrající album MMXVIII nominované za rok 2018 na Cenu české hudební kritiky Apollo a Cenu Anděl v kategorii Alternativa a Elektronika.

Sestavu tvoří Jiří Bendl, Kateřina Elznicová, mimo jiné členka skupiny Innamorata, orientující se na středověkou hudbu, i doprovodné kapely Jany Kirschner v rámci Obyčajnosti tour, kytarista Kryštof Korčák (Matter Tua) a klávesista Dave Tichý (Chief Bromden, Further Down).

Nová deska Unravel vychází 26. dubna na labelu Minority Records, vznikala ve studiu Svárov Lukáše Martinka. Za mixem stojí sám Stevens ve studiu Roast Mutton Sandwich Studios v Londýně, o mastering se postaral Darius van Helfteren (De Staat aj.) v holandském studiu Amsterdam Mastering.

Manon Meurt vystoupí 24. dubna na festivalu AFO v Olomouci, 25. 4. v Docku v Ostravě, 26. 4. v M-klubu ve Vysokém Mýtě, 27. 4. na festivalu Sharpe v Bratislavě, 14. května v Plzni Pod lampou a 17. května v Nové synagoze ve Velkém Meziříčí. Unravel pokřtí 15. května v pražských Kasárnách Karlín a 16. května v brněnském Kabinetu Múz.

24.4. Olomouc | AFO festival
25.4. Ostrava | DOCK | w/ KHOIBA
26.4. Vysoké Mýto | M-klub | w/ KHOIBA
27.4. Bratislava | SHARPE
14.5. Plzeň | Pod Lampou w/ Marjari
15.5. Praha | Kasárna Karlín w/ Marjari
16.5. Brno | Kabinet Múz w/ Marjari
17.5. Velké Meziříčí | Nová synagoga w/ Marjari

manon meurt

Zdroj foto: Standa Kohout

Více informací:

Rozcestník streamovacích platforem: https://lnk.to/mm-timeless

https://www.minorityrecords.com/cs/umelci/manon-meurt
https://www.facebook.com/manonmeurt
https://www.instagram.com/manonmeurt/


 

Přihlášení



Martin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Dokumentarista Petr Horký: Příběh je to nejcennější, co můžete zachytit

horky perexPokud chcete svou prací odvyprávět příběhy i z těch nejtěžších cest, je zapotřebí špičkové vybavení. Své o tom ví dokumentarista Petr Horký, který projel svět křížem krážem. Nejen o tom, co hraje největší roli během pořizování těch nejlepších zábě...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

V Luciferově evangeliu se potkáte nejen se satanisty

altDo České republiky se dostal překlad třetí knihy norského spisovatele Toma Egelanda s názvem Luciferovo evangelium. Po Konci kruhu a Strážcích úmluvy se opět dostáváme do světa plného napětí, do...

Divadlo

Maturita za dveřmi: osvěžte si divadelní klasiky na poslední chvíli online!

Maryša foto  Divadlo Petra BezručemPMaturita je za dveřmi, nestíháte? Dramox vás zachrání! Známé klasiky můžete sledovat v divadelní verzi. Na Dramoxu najdete desítky titulů doporučené četby - včetně těch nejznáměj...

Film

Argo – povedený film o bizarní záchranné akci

argo 4O tom, že Ben Affleck je minimálně o třídu lepší režisér než herec, už nemá smysl se zmiňovat, protože filmový fanoušek tohle dobře ví a slyší ze všech stran. Už jeho výtečný debut v podobě perfektní kriminálky Gone Baby Gone (někdy...