BREN vydává debutové LP Tmou

BREN vydává debutové LP Tmou

Tisk

bren 200Kapela BREN (Brnoenfield) představuje nezaměnitelný kytarový zvuk spojující prvky shoegaze, blues, slowcore a no wave s osobními a naléhavými českými texty. V březnu 2024 vydávají debutovou desku s názvem Tmou, kterou nahráli na podzim roku 2023 díky projektu Synapse Knowledge u Michala "Amáka" Šťastného v pražském studiu Golden Hive. Album protkané podmanivými texty a emocemi nabitým zvukem vyjde na labelu Kabinet Records a poprvé ho budou moci posluchači slyšet živě na křtech v brněnském Kabinetu múz 23. března a v pražské MeetFactory 28. března. Na blížící se desku BREN upozorňují také singlem Usínám?, který vyšel digitálně v pátek 16. února.


BREN albem Tmou otevírá novou kapitolu, která nabízí posluchačům hluboký pohled do jejich hudebního ale i osobního světa. Na celkem sedmi skladbách vyznačujících se kontrastem mezi jemnými melodiemi a expresivními kytarovými plochami a dvouhlasým zpěvem je možné slyšet i několik hostů, mezi kterými je např. zpěvačka a producentka Tokyo Drift nebo pianista Lukáš Horký z kapely Hard to Frame.

BREN se zrodil na konci pandemického bezčasí z hudebního spojení mezi Ivem Lorencem (Science Killer, ex-Beps'n'Johnnies) a Šimonem Podrazilem (tryo, Science Killer) jako projekt experimentující s možnostmi kytarového zvuku v kombinaci s českými texty, ale postupně se rozrostli o další členy Lukáše Nedomlela a Vojtěcha Škutu. Tato razantní sestava společně na pódiu i v nahrávkách vytváří atmosférickou hudbu, která vyzařuje zranitelnost a nejistotu, ale zároveň hutnými noiseovými pasážemi dává prostor vypustit všechny strachy ven z těla i mysli. V jejich hudbě lze nalézt vlivy zahraničních interpretů, jako jsou Slowdive, Jaye Jayle, Swans nebo Nick Cave, ale také raných Priessnitz.

 bren usínam
Kapela BREN by všechny srdečně pozvala na křty v Praze a Brně:
Brněnský křest: 23.3. Brno, Kabinet múz s Moře dní a Kakktus:
https://www.kabinetmuz.cz/program/2024-03-23-bren-krest-hoste
Pražský křest: 28.3. Praha, MeetFactory s Kittchen a Moře dní:
http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/bren-krest-desky-more-dni-kittchen-solo


Více informací:

https://bfan.link/usinam
https://linktr.ee/brnoenfield


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Arogance u mého focení nemá žádnou šanci

Spingl 200Davida Spingla (29) uchvátilo focení již při studiu na střední škole. Se svými kolegy se spolupodílí na projektu „Proč ne...?“, ve kterém fotí zajímavé tváře neznámých lidí na ulici. Tématem jeho nynějšího focení je „street swag“. Čím ho modelka zauj...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Musíme si promluvit o Kevinovi – je zlo vrozené, nebo je způsobeno okolnostmi?

kevinEva a její manžel Franklin jsou šťastný pár, kterým na první pohled nic nechybí - dokud nedojde na otázku dětí. Eva cestuje pracovně po světě, vede úspěšnou firmu a na dítě nemá ani pomyšlení, navíc k nim nemá moc vřelý vztah. Fra...

Divadlo

KoresponDance 2012

KoresponDance 2012V Praze a Brně se letos uskuteční již 4. ročník Mezinárodního festivalu současného tance KoresponDance 2012. Zahajovací večer se koná dnes 27. listopadu v pražském Divadle Archa a...

Film

Festival francouzského filmu

festival franouzskeho filmuFestival unikátní francouzské kinematografie opět čeká další ročník. Tentokrát jubilejní, patnáctý! Deset předpremiérových titulů z celkových padesáti tří snímků, velké filmové hity, krátkometrážní ...