Luděk je šestým albem kapely Bombarďák

Luděk je šestým albem kapely Bombarďák

Tisk

Bombardak 200Po čtvrtém albu kapely Bombarďák, které se jmenovalo Čtvrtek a bylo zelené, přišel logicky černý Pátek. A tak asi nikoho nepřekvapí, že šestá nahrávka nese název Luděk!

 

 

Album začíná písní Opačnou neboť "Všechno je opakem toho, jak to vypadá, a nic není opakem toho, jak to vypadá." Bombarďáka už řadu let tvoří kvartet v sestavě Michal Dalecký, Jirka Jelínek, Filip Nebřenský a Matěj Pospíšil. Surfaři hudebních stylů opět připravili dvaadvacet písní, které vykouzlí vždy úsměv na tváři a mají typický bombarďácký zvuk.

Hoši Bombarďáci se zavřeli na týden do studia se zvukovým mistrem Adamem Pakostou. A podle zpráv od kaely: „To bylo studio malé, tak když chtěl Michal odložit krabici po dojedené salámové pizze, musel jí dát pod nohy Filipa, co zrovna nahrával píseň o LYŽÍCH... a proto jsou tam takové divoké basové sjezdy. (Touto cestou děkujeme pizzerii Labužník.) To ale nebylo nic proti tomu, když chtěl Matěj do písně PIANA, světe div se, piana dvě. Dva dny je chlapci stěhovali, než poznali, že do studia se vejdou jen bílé klapky, což je symbolické neboť CD Luděk má bílý obal. (Za zapůjčení pian děkujeme továrně Paflov.) Písničku MAJDA nazpívala stálá hostyně kapely Johana Vavřínová a jméno Magdaléna jí tak učarovala, že se chystá tak pojmenovat své šesté dítě (i kdyby to byl chlapeček). Jiří chodil celý týden v kraťasech, aby se vcítil do postavy HURVÍNKA a dokázal nazpívat píseň s tímto názvem. Nepomohlo to a tak musela Denisa Kischnerová dovézt z Divadla Spejbla a Hurvínka originál této loutky. (Ve třetí písni od konce tedy opravdu Hurvínka uslyšíte a my jim touto cestou vyjadřujeme vděk.) Michal zpíval píseň FLESH za běhu! Filip píseň SAMOTÁŘ zavřený na WC! Matěj nazpíval píseň DRSŇÁK s rašplí v botě! Bubeník Michal se zase nechal zasypat 73 kilogramy sněhu, aby správně zabubnoval píseň SNÍH. (Tímto děkujeme zásilkové službě Vrchlabí.) Novým hlasem alba je Adéla Polka, které zpívá píseň IN a její postava v této písni je nafoukaná, což v reálu znamenalo, že ji do studia museli nosit dva nájemní nosiči (naše díky letí firmě Namaste.)“

Pokud jste se dočetli až sem, věřte, že šesté album kapely Bombarďák bude hravé, radostné, šťastné a veselé a přesně takoví budou i jinoši, jež vám ho nahráli, když si ho poslechnete. Krásné dny!

Bombardak LUDEK 2

Koncerty:

14.5. Praha - Letenský jarmark, 16.30 h
20.5. Praha - Divadlo v parku, 12 h
27.5. Velké Meziříčí - Muzikanti dětem, 14.45 h
27.5. Rosice - Den dětí, Žerotínovo nám., 18 h
28.5. Třinec - Třinec gastro show, 14.30 h
1.6. Praha - Výstaviště, 16. h
2.6. Kopřivnice - Den dětí, 17 h
3.6. Nová Paka - RodFest
4.6. Brno - Husa na provázku, 18 h
10.6. Kvasiny - Takový normální Pfestival, 15 h
17.6. Holešov - Holešovská regata, 11.15 h
17.6. Soběslav - Dobrovol, 17.30 h
24.6. Planá - Zahradní slavnost MŠ, 17 h
9.7. Borovany - Borůvkobraní
22.7. Trhové Sviny - Rockáček, 16 h
29.7. Hlučín - Štěrkovna open air
11.8. Ostrava - Pimprléto, Divadlo loutek
19.8. Žamberk - Ejhle loutka, 19 h
27.8. Hrádek n. Nisou - slavnosti, 14.15 h

BIO Bombarďák

Bombarďák je název kapely, jejíž začátky se vztahují ještě ke kapele 3B BomBarďák. Zásadní postava, beatboxer a průvodce z alba Bongo BomBarďák, se stal nejprve inspirací pro dětské hudebně divadelní představení Příhody kluka BomBarďáka!. To mělo premiéru na festivalu Colours of Ostrava 2012. Na jeho základě pak vznikla „modrá“ deska Písničky kluka BomBarďáka, která vyšla v roce 2013 u Indies Scope. V roce 2015 na debut navazuje druhé, žluté album Píp. Třetí nahrávce je přezdíváno „červená“, jmenuje se 3FO3 a datem vydání je podzim 2017. V roce 2019 následovalo CD proslulé zelenou barvou a názvem Čtvrtek a v roce 2021 „černé“ album Pátek. Autorem představení i všech textů na albech je Jirka Jelínek a tvoří kapelu společně s Michalem Daleckým, Filipem Nebřenským a Matějem Pospíšilem, kteří odpovídají za muziku. Bombarďák už s úspěchem odehrál několik stovek koncertů po celé republice.

Jiří Jelínek: herec, autor, režisér, kreslič komiksů, vykřikovač písňových textů. Zakladatel Divadla DNO, občas člen divadel Husa na provázku, Tramtarie atd. Otčím komiksové postavy FAGI.

Michal Dalecký: herec (divadlo Reduta Brno, Husa na provázku, Národní divadlo Praha, divadlo DNO, Komediomat...), muzikant (Meteor z Prahy), módní ikona, idol.

Filip Nebřenský: muzikant, programátor, hudební skladatel, bývalý učitel, příležitostný herec, sběratel hudebních nástrojů, inženýr a trojnásobný otec. Člen hudební skupiny Hm… a kapely divadla Minor.

Matěj Pospíšil: stále čerstvý fotr, střihač, muzikant a mistr v záskoku do dálky.

Bombardak LUDEK cover

Umělec: Bombarďák
Album: Luděk
Datum vydání: 12.5.2023/l
Label: Indies Scope

Více informací:

Multilink: https://orcd.co/ludek
www.bongobombardak.cz


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Režisér Viktor Tauš: „Pracovat s Kaiserem a Lábusem je štěstí“

taus viktor 200Režisér Viktor Tauš debutoval autobiografickým filmem o drogové závislosti Kanárek. Můžete si přečíst, jak na tento film vzpomíná a co pro něj znamenal, ale tento rozhovor se točí především kolem jeho ne...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Leden – měsíc oslavence Umberta Eca
ImageJeden z klíčových autorů nakladatelství Argo Umberto Eco slaví 5. ledna význačné životní jubileum - osmdesáté narozeniny. Při té příležitosti v češtině vychází i jeho nejnovější kniha Od...

Divadlo

Pomozte svému divadlu: Kampaň slaví dílčí úspěch, ale divadelníci jsou stále bdělí.

pomozte svemu divadluNa tiskové konferenci Asociace profesionálních divadel ČR, která stojí za informační kampaní Pomozte svému divadlu, slíbil ředitel úřadu Ministerstva kultury Milan Kupka, za...

Film

Zvony nad Tbilisi zvoní umíráček

Zvony 200Dokumentární film Pavla Kolaji Zvony nad Tbilisi (2012) přibližuje stav kinematografie v současné Gruzii - a vyznívá jako nostalgické ohlédnutí na časy, kdy sice s obtížemi, ale přece jen vznikaly výsostně umělecké f...