VILÉM VEVERKA vydává vánoční album

VILÉM VEVERKA vydává vánoční album

Tisk

veverka 200O Vilému Veverkovi se říká, že má tři tváře: je nejen vynikající hobojista, ale i houževnatý horolezec a také zkušený umělecký fotograf. V poslední době zaujal na poli crossover projektů alby Next Horizon a Reflection. Letos se Vilém Veverka rozhodl oslavit Vánoce svým prvním vánočním albem, pro které vybral nejen typické koledy, ale i klasickou hudbu, jež má v sobě potřebné kouzlo navodit slavnostní atmosféru.

„V globálním měřítku má vánoční ,hobojové‘ album pouze můj milý kolega Albrecht Mayer z Berlínské filharmonie. Na české scéně je toto album, pokud se nemýlím, vlastně první svého druhu,“ uvažuje nad svojí vánoční novinkou Vilém Veverka a dodává: „S Ultimate W Bandem předkládáme posluchačům nahrávku, která respektuje tradici, ale snažíme se i o nový pohled na to, jak vystihnout slavnostní vánoční atmosféru. Ve světové premiéře jsem na hoboj nahrál třeba Zimu od Antonia Vivaldiho. Ta se stala pomyslným leitmotivem a současně i narativem alba.“

Vedle Vivaldiho a dalších barokních mistrů Bacha a Händela zakusí posluchač Veverkova nového alba i argentinskou zimu s příchutí tanga Ástora Piazzolly. Zazní i Tichá noc, Adeste fideles či Chtíc, aby spal, písně, bez kterých si lze Vánoce jen stěží představit.

„Byl to proces hledání, zkoušení, osvojování a ve finále i velmi intenzivní přípravy jak v rovině logistické, tak v rovině hudební. Z dramaturgického hlediska je vánoční album – možná trochu překvapivě – pro interpreta jedním z největších úkolů. Kde vlastně začít, jak nebýt povrchní či podbízivý, co přinést nového a kde pak také skončit? Ve věci dramaturgie mi rovněž významně pomohl skladatel Martin Hybler, který většinu skladeb skvěle zaranžoval,“ uvedl Vilém Veverka.

Klenotem alba je okouzlující soprán Patricie Janečkové, vzácnými hosty jsou harfistka Kateřina Englichová a sopranistka Adéla Řehořová. Díky širokému žánrovému záběru a neklasickému aranžmá vánoční novinka jistě potěší kromě milovníků virtuózního hoboje i mnohem širší spektrum posluchačů.

Vilém Veverka – Christmas Album vychází v mezinárodní distribuci Supraphonu již 11. listopadu 2022 na CD i v digitálních formátech. Nové album pokřtí renomovaný hobojista v rámci vánočního koncertu 8. prosince 2022 na Novoměstské radnici v Praze.

veverka cover

Více informací:

MULTILINK: https://lnk.to/VilemVeverkaChristmasAlbumPR

KONCERT: http://www.nrpraha.cz/program/1216/vilem-veverka-christmas-no-limits-ii/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Mistryně ČR v Pole Dance Lucie Šimková: „Šplh na tyči jsem ve škole nenáviděla.“

simkova5 200Pole dance, neboli tanec u tyče, je moderní taneční disciplína, která spojuje dohromady hned několik prvků jako jsou např. balet, akrobacie nebo gymnastika. Tento netradiční sport si na svou stranu získává stále více nadšenců. Svědčí o tom i ...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...


Literatura

Tip na dárek k vysvědčení - Šifry pro děti

sifry perexV nakladatelství EDIKA vyšla kniha pro děti i pro ty, kteří rádi luští a přemýšlí – Šifry pro děti. Jejím autorem je Radek Pelánek, dlouholetý organizátor známých šifrovacích her pro dospělé.

 

...

Divadlo

Koktavý Bertie miláčkem pardubických diváků

Kralovarec perexKdyž v roce 2010 spatřil světlo filmového světa snímek Králova řeč, okamžitě si dokázal získat city neurozených diváků a dokonce obměkčit i zkamenělá srdce kritiků a akademiků. Málokdo si však v té době uvědomoval, že...

Film

Nikdo není víc než tým! Tvůrci představují první záběry a první plakát k filmu Děti Nagana

deti nagana 200První hotové záběry a první plakát představují tvůrci rodinného filmu Děti Nagana, který v únoru zamíří do kin. Hynek Čermák v něm vede partu kluků do důležitého hokejového zápasu s tenisákem na plácku proti starším rivalům z vedlejší ves...