Nick Cave, Sepultura, Napalm Death a nově The Exploited ovládnou kytarový line-up festivalu

Nick Cave, Sepultura, Napalm Death a nově The Exploited ovládnou kytarový line-up festivalu

exit 200EXIT festival vstoupil do finální fáze oznamování line-upu. K Nicku Caveovi & The Bad Seeds a dalším velkým jménům jako Sepultura, Napalm Death, Molchat Doma, Marky Ramone a Blind Channel se připojí také 11 nových kapel v čele s nezničitelnými punkovými legendami The Exploited. EXIT Festival opět dokazuje jak rozmanitý dokáže být, kromě rocku a metalu totiž i letos fanouškům nabídne to nejlepší se současné popové a taneční scény. V čele této části programu bude rapperka Iggy Azalea, producent Clavin Harris, zpěvák James Arthur nebo hitmaker Afrojack. EXIT o sobě dá letos v létě znovu vědět od 7. do 10. července.

 

Explosive stage i letos v létě přivítá všechny fanoušky hardcoru, metalu a punku s téměř 30 vystoupeními. V čele line-upu stojí ikonická skotská punková kapela The Exploited. Od jejich debutu „Punk’s Not Dead“ a jejich druhého alba „Troops of Tomorrow“, které jsou obě považovány za punkovou klasiku, uplynulo přesně 40 let a veteráni jsou připraveni znovu zazářit!

Stejně hlasitých bude i dalších devět nově oznámených kapel na Explosive stage: Crown Court, Lamori, Bohemyst, Smrt Razuma, Šank, Vox Populi, Chain Cult, Hexis a War Engine. Program na této stage tak dosáhl téměř 30 vystoupení, včetně již dříve oznámených Bury Tomorrow, Discharge, Incantation, Moscow Death Brigade, Nervosa, Tankard, Architect of Pain, Black Tooth, Chains, Heresy, Madvro, Misconduct, Noctiferia, Oathbringer, Progon, Shining, Stranger, Terminal Prospect a The Undertones.

Hudbu na Main Stage nebude řídit nikdo jiný než Nick Cave a The Bad Seeds. Dále se zde také objeví hudebníci, kteří psali historii metalu a nadále píší historii hardcorových, new wave a post-punkových scén — ikonická brazilská Sepultura, legendární birminghamská čtveřice Napalm Death a běloruská kapela Molchat Doma.

exit rock
Deca loših muzičara, aka DLM, jsou nejnovějším oznámením na Fusion stage. Tato bělehradská kapela vznikla v roce 1988 a přináší skvělou kombinaci funku a rocku. Na Fusion stage vystoupí ve skvělé společnosti živé punkové ikony Marky Ramone, finských Blind Channel, přední post-punkové dark-wave kapely She Past Away, jedné z nejaktivnějších a nejatraktivnějších kapel na světě Brkovi, legendární punkové kapely Paraf, stejně jako Prti Bee Gee, Vzelj, Coach Party a Sana Garić.

EXIT Festival se bude konat v Petrovaradinské pevnosti od 7. do 10. července a vystoupí na něm největší světové hvězdy jako Calvin Harris, Nick Cave & The Bad Seeds, Iggy Azalea, Afrojack, James Arthur, Masked Wolf, Joel Corry, Jax Jones , Alok, ATB, Boris Brejcha, Honey Dijon, Maceo Plex, Reinier Zonneveld, Monolink, Denis Sulta, Mathame, ZHU, ACRAZE, Sama' Abdulhadi, ANNA, Sepultura, Napalm Death, Marky Ramone, Molchat Doma, She Past Away, Konstrakta, Brkovi, Paraf, Coach Party, Noisia, Deca loših muzičara, Sana Garić, Vzelj, Prti Bee Gee a mnoho dalších, kteří budou oznámeni již brzy!

Čtyřdenní vstupenky jsou v prodeji od 95 EUR. Po vyprodání této limitovaného řady se cena vstupenek zvýší. Jednodenní vstupenky na pátek 8. července, včetně představení Nick Cave & The Bad Seeds, jsou v prodeji za počáteční ceny: běžné vstupenky za 34 EUR, fan pit za 44 EUR a VIP vstupenky na 100 EUR. Vstupenky lze zakoupit na https://www.exitfest.org/cz/vstupenky.

exit plakat

EXIT festival
7. července – 10. července 2022,
PETROVARADÍNSKÁ PEVNOST, NOVI SAD, SRBSKO

Vstupenky: Čtyřdenní lístky v prodeji od 95 €

Více informací: www.exitfest.org/cz


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Dagmar Smržová: „Chtěla jsem poukázat na to, po čem hendikepované ženy touží“

smrzova 200Dagmar Smržová ve filmu Chci tě, jestli to dokážeš vypráví příběh dívky omezené fyzickým hendikepem, která je ale navzdory tomu plná energie a smyslu pro humor. Touží však především po lásce…

...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Divné hlášky z knihkupectví aneb knihkupec ten tvrdý chleba má

divne hlasky perexVe vydavatelství CPress vyšla nyní útlá humorná knížečka s názvem Divné hlášky z knihkupectví. Pokud děláte tuto bohulibou činnost, jako je prodej knih, je pro vás tento počin povinností.

 

...

Divadlo

Zlínu se „hra her“ povedla

hamlet 200Shakespearův Hamlet je jedním z nejvýraznějších představení 73. sezóny Městského divadla Zlín a také jí dal motiv v podobě otázky být či nebýt. Jedná se o jednu z 11 premiér, kterou si zlínští diváci mohou vychutnat.

...

Film

Dětská hra 2 je plná veselého zabíjení

detska hra2 plakat 200Film Dětská hra 2 (1990) je horor ze staré školy. Upřímný malý chlapec si chce hrát a užívat života, když najednou se mu do cesty připlete panenka očarovaná kouzly Voodoo. Něco podobného se může stát každému ...