Dasha a Jan Smigmator připomínají albem Klub Evergreen desetiletou spolupráci
Kultura21.cz

Dasha a Jan Smigmator připomínají albem Klub Evergreen desetiletou spolupráci

dasha smigmator200Swing, jazz, pop nebo scatové zpívání - to je hudba mnoha proudů, kde jsou doma zpěváci Dasha a Jan Smigmator. Takové je i písničkové album, které připomíná 10 let trvání jejich rozhlasového pořadu Klub Evergreen. CD obsahuje známé písně nejen swingových klasiků, ovšem v novém aranžmá špičkových českých instrumentalistů.

 

"Swing, jazz, muzikál, hity pop music, ale i několik absolutních novinek jsme pro vás nahráli v rozhlasových studiích v doprovodu těch nejlepších českých muzikantů, ať už hráčů jazzových, nebo členů Symfonického orchestru Českého rozhlasu ve zbrusu nových aranžmá pánů Martina Kumžáka a Jana Steinsdörfera. Vedle našich společných duetů, na kterých toto album stojí, můžete slyšet i několik písní sólových a taky dva speciální duety, které jsme nahráli s opravdovými legendami české hudební scény - Helenou Vondráčkovou a Jiřím Kornem," říká o albu Jan Smigmator.

Album obsahuje celkem 18 písní a kraťoučkou instrumentálku na úvod, přičemž jde duety stejně jako sólové písně. Některé znějí v angličtině, jiné s českými texty, přičemž oba interpreti prokazují mimořádné pěvecké schopnosti. Ostatně skladby, které natočili, patří k tomu nejlepšímu, co bylo v této hudební oblasti napsáno. Jsou to ostatně náročné písně, které vyžadují i vynikající muzikálnost, široký hudební rozhled a především skvělou technickou vybavenost. Dasha i Jan Smigmator jsou zpěváci s výjimečnými hlasovými dispozicemi, vrozenými a zdokonalenými výborným hlasovým vedením.

dasha smigmato1

I když oceníte hudební rozptyl, je celé album jako z jednoho kusu a má jedinečnou atmosféru. Probleskují kumšt a profesionalita stejně jako jemné žánrové odstíny, což dokládají písně jako Dej mi svou ruku prázdnou, Lásko, voníš deštěm, Jen pár večerů, ale také tituly La vie en rose, Don´t Stop Me Now, How Do You Keep či What A Wonderful World.

Absolutním unikátem toho alba je společná nahrávka obou interpretů s Karlem Gottem, která vznikla díky rozhlasovému archivu, moderním studiovým technologiím, šikovnosti aranžéra a zvukových mistrů, ale především díky Ivaně Gottové, která dala tomuto výjimečnému počinu své požehnání. Nádherná píseň Zpívám jednu píseň (A Song For Yoou), kterou opatřil textem Zdeněk Borovec už před mnoha lety, patří k vrcholům alba.

dasha smigmator2

"Jen málokteré písně pro mě mají tak hluboký osobní význam jako ty, které jsme na toto album vybrali. A to i díky jejich autorům a pěveckým hostům. Jen málokdo umí tak mistrně odvést práci s notami, orchestrem, nástroji a hudební produkcí jako Martin Kumžák a Jan Steinsdörfer. Jen málokteré místo, co se populární hudby týče, má takového génia loci, jako legendární karlínskou Studio A. Jen málokdo má to štěstí získat pro natáčení tak luxusní muzikanty a zvukové mistry. Jen málokterý umělec je tak renesanční jako Jiří Korn a málokterá zpěvačka by si zasloužila titul první dáma populární hudby jako Helena Vondráčková," míní Dasha.

Tak jak tak přináší společné album obou excelentních zpěváků řadu písniček, které mají co říct právě těm, kteří mají rádi nejen elegantní retro, ale "vybroušenou" swingovou muziku a kvalitní hlasy. A to jsou atributy, které nepatří do muzea či archivů, ale na váš gramofon či přehrávač.

dasha smigmator3

Zdroj foto: archiv


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Benešov

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Kočka na cestách – chlupatý kamarád i rádce

kocka na cestach 200Přátelství mezi kočkou a člověkem je mnohdy zvláštní věc. Ač někdo bere kočky jako nezávislé a samostatné, protože si často dělají věci po svém, není to tak úplně pravda. Kočky potřebují svůj klid, pohlazení, plnou misku, místo ...

Divadlo

Dokonalá svatba dostála svému názvu

svat 200Dokonalá svatba je situační komedie od britského autora Robina Hawdona, která se od roku 1994 hraje po celém světě. Je velmi aktuální a dokáže rozesmát nejeden sál. I ten ve Zlíně se velmi dobře bavil, za což bylo kromě herců zodpovědné i režisérské duo...

Film

Temný rytíř povstal i na DVD

temny rytir povstal200Završení nové batmanovské trilogie s názvem Temný rytíř povstal nepochybně patří k tomu vůbec nejlepšímu, co loňský filmový rok nabídl. To, že ho Akademie na Oscarech zcela ignorovala, je věc jiná, a to teď ...