Elektronický písničkář toen vydává album Owning Down

Elektronický písničkář toen vydává album Owning Down

toen 200Na debutové konceptuální EP Found in Time navazuje toen albem Owning Down, na kterém se jeho IDM inspirovaná melodická produkce, nyní vyztužená zvukem kytar a toenova hlasu, ocitá ve službách plnokrevných písniček, tematizujících historii kalhot, drobenkové koláče, druhý termodynamický zákon či fragmentárnost individuálního self.

 

Na výsledné podobě alba má nezanedbatelný podíl Tomáš Tkáč, známý svým působením v kapelách Pris a něco něco či jako zakladatel a kurátor labelu Divnosti. V roli producenta pomohl po hudební i zvukové stránce dotvořit původní surový materiál a celé album rovněž smíchal a zmasteroval.

Přebal alba pak zdobí originální černobílá fotografie Terezy Havlínkové. Horizontální linie, v něž se skládají zachycené textury zdiva, jako by odrážely různé polohy alba – od rytmičtějších po spíše ambientní, od popových písniček k abstraktnějším instrumentálkám.

Album Owning Down je k dostání v digitální podobě na Bandcampu a většině streamovacích platforem.

toen cover

V toenově tvorbě se potkávají pozůstatky jeho rané hudební výchovy, obstarané dosovskými trackery a klasickou 90s a 00s IDM elektronikou, s nevtíravě popovým písničkářstvím. První výsledky tohoto potkávání publikoval jako Kiteracer a v následujících letech odehrál pod tímto a dalšími pseudonymy řadu živých koncertů, od čistě elektronických po čistě akustické. Několik let také naživo doprovázel Ondřeje Holého neboli dné, dnes již etablovanou postavu tuzemské delikátní elektroniky.

V roce 2017 vydal EP Found in Time, na kterém oživil a přepracoval šest instrumentálních tracků ze svého archivu a vůbec poprvé se představil jako toen. Pod tímto pseudonymem se následně začal vracet k více písňově orientované tvorbě, kterou nyní představuje na desce Owning Down, kterou produkoval, míchal a masteroval Tomáš Tkáč z labelu Divnosti.

toen2
Zdroj foto: Tereza Havlinková

Více informací:

Bandcamp http://toen.bandcamp.com
Facebook https://www.facebook.com/toen-379627459097009
Instagram https://www.instagram.com/k.toen/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

Pavel Tesař:"Všichni aktéři Henry Lee Festu od muzikantů po barmany musí rezonovat s duchem festivalu.“

hlf perexBrněnský unikátní festival Henry Lee Fest se letos bude konat 27. září ve Zbrojovce. Hlavní hvězdou je Australan Mick Harvey a berlínš...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Medicinské karty

medicinske karty200Moudrost indiánů nepřestane lidstvo nikdy fascinovat. Je hluboká a svým způsobem se dotýká podstaty lidského bytí, která snad ještě má být lidstvu skryta. Někdo ji vnímá dokonce jako nebezpečnou nebo minimálně rizikovou. Však také š...

Divadlo

Zveme vás na komedii Na Zlatém jezeře

na zlatem jezere200V loňském roce měla premiéru divadelní hra, Na Zlatém jezeře se Simonou Stašovou a Ladislavem Frejem v hlavních rolích.

...

Film

Před šedesáti lety tragicky zahynul herec James Dean, rebel bez příčiny

james dean 200Ve svých rolích představoval James Dean (+24) mladíky, kteří se bouří proti konvencím a prudérním rodičům. V soukromí prudil své okolí divokým životem, arogancí a nespoutanou bisexualitou. Ne všechny si totiž připustil k tělu, vybíral si, al...