Elektronický písničkář toen vydává album Owning Down
Kultura21.cz

Elektronický písničkář toen vydává album Owning Down

toen 200Na debutové konceptuální EP Found in Time navazuje toen albem Owning Down, na kterém se jeho IDM inspirovaná melodická produkce, nyní vyztužená zvukem kytar a toenova hlasu, ocitá ve službách plnokrevných písniček, tematizujících historii kalhot, drobenkové koláče, druhý termodynamický zákon či fragmentárnost individuálního self.

 

Na výsledné podobě alba má nezanedbatelný podíl Tomáš Tkáč, známý svým působením v kapelách Pris a něco něco či jako zakladatel a kurátor labelu Divnosti. V roli producenta pomohl po hudební i zvukové stránce dotvořit původní surový materiál a celé album rovněž smíchal a zmasteroval.

Přebal alba pak zdobí originální černobílá fotografie Terezy Havlínkové. Horizontální linie, v něž se skládají zachycené textury zdiva, jako by odrážely různé polohy alba – od rytmičtějších po spíše ambientní, od popových písniček k abstraktnějším instrumentálkám.

Album Owning Down je k dostání v digitální podobě na Bandcampu a většině streamovacích platforem.

toen cover

V toenově tvorbě se potkávají pozůstatky jeho rané hudební výchovy, obstarané dosovskými trackery a klasickou 90s a 00s IDM elektronikou, s nevtíravě popovým písničkářstvím. První výsledky tohoto potkávání publikoval jako Kiteracer a v následujících letech odehrál pod tímto a dalšími pseudonymy řadu živých koncertů, od čistě elektronických po čistě akustické. Několik let také naživo doprovázel Ondřeje Holého neboli dné, dnes již etablovanou postavu tuzemské delikátní elektroniky.

V roce 2017 vydal EP Found in Time, na kterém oživil a přepracoval šest instrumentálních tracků ze svého archivu a vůbec poprvé se představil jako toen. Pod tímto pseudonymem se následně začal vracet k více písňově orientované tvorbě, kterou nyní představuje na desce Owning Down, kterou produkoval, míchal a masteroval Tomáš Tkáč z labelu Divnosti.

toen2
Zdroj foto: Tereza Havlinková

Více informací:

Bandcamp http://toen.bandcamp.com
Facebook https://www.facebook.com/toen-379627459097009
Instagram https://www.instagram.com/k.toen/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Jiří Vlček: „Zázrak je taková účinná zkratka.“

jiri vlcek 200Před Vánoci jsme si pro vás připravili rozhovor nejen o zázracích. Mgr. Jiří Vlček, DiS. s nimi totiž pracuje cíleně a tvrdí, že se věci mohou změnit k lepšímu. A to ať už si přejeme cokoli. Jako psychoterapeut a kouč totiž lidem pomáhá p...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Zdálo se, že Bůh je lhostejný…

200litDlouho jsem přemýšlela, jak pojmenovat článek o knize, která vyšla péčí Radioservisu v letošním roce. Nakonec jsem dospěla k závěru, že název této knihy je maximálně uspokojivý a vypovídající o všem, co je jejím obsahem. Jde o devět osudů českých Židů, kte...

Divadlo

Hezky německy?

200divPřed několika dny skončil 18. ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Je tedy čas probrat se dojmy a pokusit se o shrnutí. Můj nejsilnější pocit je podobný hořké pachuti na jazyku – nějak mi to prostě nesedlo. Jsou takové divadelní festiva...

Film

Sedm statečných se vrací

sedm statecnych200Při honbě za divácky atraktivními náměty filmaři hledají „zlatou rybku“ také v úspěšných, dokonce ikonických dílech minulých desetiletí – takže jen letos se nové verze dočkali Ben Hur i Vinnetou, nyní následováni SEDMI STATEČNÝMI. Rež...