Metalové okénko listopad
Kultura21.cz

Metalové okénko listopad

mo 200Listopad je měsíc nových projektů nejrůznějších hudebníků, jinak to nevidím! Není možné, že zrovna před Vánoci se vyrojilo tolik novinek a nových uskupení. Myslím, že budete valit oči a hlavně uši.

 

 

Kapela Nonpoint vydala videoklip k písničce When Doves Cry, což je vlastně cover verze z roku 1984 kapely Prince and the Revolution. Co na to říkáte?

Kytarista kapely Rob Zombie, John5, vydal své páté sólové album, které pojmenoval Sinner, 29. října. Právě teď vypustil do světa videoklip k písni Land Of The Misfit Toys:

A v klipech pokračujeme, jelikož nám skvadra Statix-X přinesla video ke skladbě Terminator Oscillatoz z jejich zatím posledního alba Project Regeneration Vol. 1 z loňského roku.

Nyní zase klip, ale zavítáme do britských luhů a hájů za nestory grindu, tedy za Napalm Death. Ti propagují desku Throes Of Joy In The Jaws Of Defeatism, která vyšla loni a ze které nám představují klip k písni Contagion:

Korn ohlásili, že 4. února vydají novinkové album! Deska Requiem bude obsahovat jen devět skladeb a už teď si můžete vychutnat singl Start The Healing:

Nové desky se dočkáme i od americké bandy Machine Head, ale zde jen víme, že jejich desátá studiovka má vyjít v létě.

Do nového projektu se pustil zpěvák Tim Lambesis z kapely As I Lay Dying. Dal dohromady uskupení Born Through Fire a jak to zní? To napoví videoklipy k písním Reintroduction:

a Bone By Bone:

a Blood Fire Pain:

A máme tu další zajímavý projekt plný význačných muzikantů. Říkají si NHC a jde o hudebníky Davea Navarra (z Jane´s Addiction) na kytaru, Chrise Chaneyho na basu a Taylora Hawkinse (z Foo Fighters) jako zpěváka + bubeníka. Písničky, tedy jejich audio verze, se představují hned dvě, Devil That You Know:

{youtube}M9ilszHUnYo/youtube}

a Lazy Eyes:

{youtube}uvKq3LiqvyQ {/youtube}

Další studiovky se taky trochu překvapivě dočkáme od německých Rammstein. Ti vyjedou v půlce května na světové turné a slibují, že ještě předtím vydají desku. Připomínám, že jejich nejnovějším počinem je zatím bezejmenná deska z roku 2019.

mo rammstein
K poslechu dále nabízím písničku I´m Still Alive od kapely Emigrate, což je vlastně vedlejšák kytaristy Rammstein, Richarda Z. Kruspeho. Emmigrate vydali 5. listopadu čtvrtou studiovku The Persistence Of Memory s devíti skladbami. Je to prostě fajn kytarovka.

O nové projekty zřejmě není tento měsíc nouze! Dokládá to i další zvláštní seskupení – The Hallo Effect. Jde totiž o pět bývalých členů švédské kapely In Flames, konkrétně Jespera Strömblada (kytara), Daniela Svenssona (bicí), Petera Iwerse (basa), Niclase Engelina (kytara) a Mikaela Stannea (zpěv). Debutovým singlem je skladba Shadowminds a příští rok se dočkáme plnohodnotného alba. Jak se vám to líbí?

Světe div se, vlastní projekt, jménem If Anything, Suspicious, hlásí i zpěvák in Flames, Anders Fridén. Už počátkem prosince vydá desku Offair: Lullabies For The Damned a ma ochutnávku přikládá dvě poklidné skladby, Farewell:

a Nodes Of Yesod:

Desátá studiovka americké rockové bandy Foo Fighters vyšla letos v únoru, obsahuje jen devět skladeb a nese název Medicine At Midnight. Videoklip nyní vydali k písničce Love Dies Young:

Sólo album hlásí nečekaně i George "Corpsegrinder" Fisher, tedy vokalista formace Cannibal Corpse. Čtvrtého února vydá desku Corpsegrinder o deseti skladbách a myslím, že je se na co těšit!

Na závěr smutná zpráva – 19. listopadu ve věku 49 let zemřel bývalý zpěvák norské rockové bandy Turbonegro, Hank Von Hell. Tento muzikant byl 17 let frontmanem kapely a věřím, že nebude zapomenut.

mo turbonegro

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Videorecenze knih

Rozhovor

„Prospěli jsme svému zdraví, zdraví našich klientů a hlavně se chováme šetrně k přírodě, co více si přát“

Tezop 200iskárna EZOP je zlínská společnost, která vznikla už v roce 1993 a od té doby se vyvíjí a upevňuje svou pozici především v oblasti tiskových služeb, reklamy a různých výstavních expozic. Všechny jejich tisky jsou ekologické a víc nejen o nich nám prozr...

Live

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Literatura

Jaroslav Erik Frič – Kdyby nebyli básníci, nebyl by ráj a naopak!

jef jsi orkneyske vino perexUndergroundový básník J. E. Frič vydal na podzim loňského roku novou básnickou sbírku Jsi orkneyské víno a jiné básně (1996 - 2010). Nese stejné jméno jako deska, kterou v roce 2...

Divadlo

Ústecké baletní úlety

LBperexSólista ústeckého baletního souboru Severočeského divadla opery a baletu Vladimír Gončarov má na svém kontě již pěknou řádku hlavních mužských rolí v nejrůznějších baletních kusech. Nedávno učinil odklon ze zaběhnutých ste...

Film

Povedený film Dáma ve zlatém

damaVezlatem perexFilmová novinka Dáma ve zlatém se představila českým divákům premiérou 25. června. Jedná se o životopisný snímek, kdy hlavní postava Maria Altmannová, v podání oscarové herečky Helen Mirren, bojuje o ...