Metalové okénko listopad

Metalové okénko listopad

Tisk

mo 200Listopad je měsíc nových projektů nejrůznějších hudebníků, jinak to nevidím! Není možné, že zrovna před Vánoci se vyrojilo tolik novinek a nových uskupení. Myslím, že budete valit oči a hlavně uši.

 

 

Kapela Nonpoint vydala videoklip k písničce When Doves Cry, což je vlastně cover verze z roku 1984 kapely Prince and the Revolution. Co na to říkáte?

Kytarista kapely Rob Zombie, John5, vydal své páté sólové album, které pojmenoval Sinner, 29. října. Právě teď vypustil do světa videoklip k písni Land Of The Misfit Toys:

A v klipech pokračujeme, jelikož nám skvadra Statix-X přinesla video ke skladbě Terminator Oscillatoz z jejich zatím posledního alba Project Regeneration Vol. 1 z loňského roku.

Nyní zase klip, ale zavítáme do britských luhů a hájů za nestory grindu, tedy za Napalm Death. Ti propagují desku Throes Of Joy In The Jaws Of Defeatism, která vyšla loni a ze které nám představují klip k písni Contagion:

Korn ohlásili, že 4. února vydají novinkové album! Deska Requiem bude obsahovat jen devět skladeb a už teď si můžete vychutnat singl Start The Healing:

Nové desky se dočkáme i od americké bandy Machine Head, ale zde jen víme, že jejich desátá studiovka má vyjít v létě.

Do nového projektu se pustil zpěvák Tim Lambesis z kapely As I Lay Dying. Dal dohromady uskupení Born Through Fire a jak to zní? To napoví videoklipy k písním Reintroduction:

a Bone By Bone:

a Blood Fire Pain:

A máme tu další zajímavý projekt plný význačných muzikantů. Říkají si NHC a jde o hudebníky Davea Navarra (z Jane´s Addiction) na kytaru, Chrise Chaneyho na basu a Taylora Hawkinse (z Foo Fighters) jako zpěváka + bubeníka. Písničky, tedy jejich audio verze, se představují hned dvě, Devil That You Know:

{youtube}M9ilszHUnYo/youtube}

a Lazy Eyes:

{youtube}uvKq3LiqvyQ {/youtube}

Další studiovky se taky trochu překvapivě dočkáme od německých Rammstein. Ti vyjedou v půlce května na světové turné a slibují, že ještě předtím vydají desku. Připomínám, že jejich nejnovějším počinem je zatím bezejmenná deska z roku 2019.

mo rammstein
K poslechu dále nabízím písničku I´m Still Alive od kapely Emigrate, což je vlastně vedlejšák kytaristy Rammstein, Richarda Z. Kruspeho. Emmigrate vydali 5. listopadu čtvrtou studiovku The Persistence Of Memory s devíti skladbami. Je to prostě fajn kytarovka.

O nové projekty zřejmě není tento měsíc nouze! Dokládá to i další zvláštní seskupení – The Hallo Effect. Jde totiž o pět bývalých členů švédské kapely In Flames, konkrétně Jespera Strömblada (kytara), Daniela Svenssona (bicí), Petera Iwerse (basa), Niclase Engelina (kytara) a Mikaela Stannea (zpěv). Debutovým singlem je skladba Shadowminds a příští rok se dočkáme plnohodnotného alba. Jak se vám to líbí?

Světe div se, vlastní projekt, jménem If Anything, Suspicious, hlásí i zpěvák in Flames, Anders Fridén. Už počátkem prosince vydá desku Offair: Lullabies For The Damned a ma ochutnávku přikládá dvě poklidné skladby, Farewell:

a Nodes Of Yesod:

Desátá studiovka americké rockové bandy Foo Fighters vyšla letos v únoru, obsahuje jen devět skladeb a nese název Medicine At Midnight. Videoklip nyní vydali k písničce Love Dies Young:

Sólo album hlásí nečekaně i George "Corpsegrinder" Fisher, tedy vokalista formace Cannibal Corpse. Čtvrtého února vydá desku Corpsegrinder o deseti skladbách a myslím, že je se na co těšit!

Na závěr smutná zpráva – 19. listopadu ve věku 49 let zemřel bývalý zpěvák norské rockové bandy Turbonegro, Hank Von Hell. Tento muzikant byl 17 let frontmanem kapely a věřím, že nebude zapomenut.

mo turbonegro

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner

Rozhovor

Moderátoři Česko Slovensko má talent: „Trochu sa citíme ako antistresová hmota.“

moderatori 200Show Česko Slovensko má talent letos moderuje dvojice Marcel Forgáč a Milan Junior Zimnýkoval. Společně se znají od roku 1998 a 6 let moderují společně. Co pro ně znamená tato příležitost a co je dokáže nadchnout? To se dozvíte v našem rozhov...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.Literatura

Špinavý kšefty na North Ganson Street
zahler 1Nakladatelství Mystery Press nám v červnu vydalo pěknou drsňárnu, detektivní thriller Špinavý kšefty na NorthGanson Street od amerického autora S. Craiga Zahlera. Pokud patříte mezi příznivce drsné školy, ostrého jazyka, mrazivé atmosféry a ambival...

Divadlo

Drama O myších a lidech se zažere hluboko pod kůži

o mysich a lidech200V sobotu 20. dubna 2013 opanovala zlínské Městské divadlo atmosféra o trochu svátečnější než v jiné soboty. V ten den se konala již čtvrtá letošní premiéra. Poprvé tak diváci měli možnost zhlédnou psychologické drama z pera

Film

Navštivte Přehlídku netradičního filmu 2013

pnf logo 200Mladá Boleslav bude již po čtvrté hostit Přehlídku netradičního filmu (PNF), zaměřenou na nahotu a sexualitu v médiích. Přehlídka se uskuteční v termínu od 26. do 28. září 2013 v Divadelním sále Domu Kultury v Mladé Boleslavi.