Pocta úspěšnému Country Radiu a výborné muzice – CD 30 let spolu
Kultura21.cz

Pocta úspěšnému Country Radiu a výborné muzice – CD 30 let spolu

Country radio perexJiž tři dekády vnáší pohodu do naší neklidné doby rádio specializované na country a příbuznou muziku. Druhá oficiální česká soukromá rozhlasová stanice to rozjela přesně 15. srpna 1991 v 15 hodin a 15 minut.

 


Významné jubileum si Country Radio připomíná 2CD kompilací, sestavenou na základě hlasování současných posluchačů. Ve stylovém narozeninovém obalu tak nacházíme poctivou dávku poctivé hudby. Jelikož se jedná o vybraný profil toho historicky nejoblíbenějšího ve vysílání, na své si přijdou všichni milovníci tohoto trvale populárního žánru. Cédéčka obsahují písničky, které vznikaly od konce šedesátých let až do současnosti, takže můžeme slyšet jak nezaměnitelné písničkáře či legendární samotářské hlasy a klasickou country, tak zlidovělé banjisty nebo elektrifikované poslední kovboje. Nechybí ani medailisté z Porty.

Užila jsem si parádní a pohodový poslech melodické hudby s českými texty, které vlastně již zlidověly. Jistě bychom našli dalších třicet oblíbených skladeb, které tady třeba postrádáme. Ale od toho máme Country Radio, abychom si ho naladili a nechali znít tento specifický žánr – klidně dalších 30 let.

Co na 2CD najdete
CD1 Brhlík a Sojka (Pavel Dobeš) / Tam u nebeských bran (Michal Tučný) / Čekej tiše (Eva Olmerová) / Kousavá deka (Banjo Band Ivana Mládka) / Zátoka (Michal Tučný a Mirek Hoffmann) / Dálniční hlídka (Pavel Bobek) / Vítr nad Berounkou (Gladly S.W.) / Divokej horskej tymián (Pavel Lohonka) / Lilie Skautská (Taxmeni) / Zatím co ty spíš (Miroslav Černý) / Rosa na kolejích (Wabi Daněk) / Sedmnáct dnů (Miki Ryvola) / Skála (Folk Team) / Toulavej (Vojta Kiďák Tomáško) / Karlínský nábřeží (Helena Maršálková)

CD2 Až na vrcholky hor (Věra Martinová) / Báječná ženská (Michal Tučný) / Co nevidět se sejdem (Jitka Vrbová) / Jarní kurýr (Wabi Ryvola) / Panenka (Robert Křesťan & Poutníci) / Já to nejsem (Petr Kocman a Lucie Vondráčková) / Eldorádo (Waldemar Matuška) / Mám jen sebe (Jan & František Nedvědovi) / Jsi mým osudem (Rangers) / Velrybářská výprava (Pacifik) / Tři kříže (Hop Trop) / Pastor z Little Fort (Mirek Hoffmann) / Zelené francouzské pláně (Asonance) / Pampelišky – Děvče z Montany (Duo Červánek) / Montgomery – Jižní eskadrona (Wabi Daněk)

Country radio

30 let spolu - 30 největších hitů Country Radia
kompilace
Vydavatel: Supraphon
Rok vydání: 2021
Nosič/počet: CD/2

Hodnocení: 100 %

www.supraphon.cz/novinky/1785-30-nejvetsich-hitu-country-radia


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Videorecenze knih

Rozhovor

Milujeme hrát živě, říká Petr Harmáček, kapelník skupiny Top Dream Company

To dream perexPrakticky deset let působí na scéně funky soulová formace Top Dream Company, kterou od letoška můžeme vidět (a slyšet) v televizním pořadu Zpívá celá rodina. Tam nejen doprovází všechny soutěžící, ale současně prezentuje svou nezaměniteln...

Live

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Literatura

Jaká je vaše hodnota P. Š.?

fak200Jonas Karlsson je všestranný umělec. Ve svém rodném Švédsku hraje ve filmech, divadelních hrách, které i píše a k tomu se věnuje povídkové tvorbě. Letos jsme ho mohli během května potkat v Praze na Severském literárním večeru nebo veletrhu Svět knihy, kde p...

Divadlo

Setkání 2013 Stretnutie: Ve Zlíně se zrodí divadelní Československo

setkani200Pomyslné plnoletosti letos dosáhne festival Setkání/ Stretnutie, který se bude konat nejen v Městském divadle Zlín ve dnech 23. až 25. května. Určen je nejen pro studenty divadelních oborů a divadelníky, ale i pro š...

Film

Do kin míří dokument Tempos – otevřená výpověď Rytmuse o budování československé hip hopové scény

RYTMUS TEMPOS 200Unikátní pohled na hip hop na Slovensku i v Čechách exkluzivně přináší celovečerní hudební dokument Tempos. Nejznámější slovenský raper Patrik „Rytmus“ Vrbovský v něm odhaluje svou 30letou kariéru, vzpomíná na své vzestupy a pády a ma...