Pocta úspěšnému Country Radiu a výborné muzice – CD 30 let spolu

Pocta úspěšnému Country Radiu a výborné muzice – CD 30 let spolu

Country radio perexJiž tři dekády vnáší pohodu do naší neklidné doby rádio specializované na country a příbuznou muziku. Druhá oficiální česká soukromá rozhlasová stanice to rozjela přesně 15. srpna 1991 v 15 hodin a 15 minut.

 


Významné jubileum si Country Radio připomíná 2CD kompilací, sestavenou na základě hlasování současných posluchačů. Ve stylovém narozeninovém obalu tak nacházíme poctivou dávku poctivé hudby. Jelikož se jedná o vybraný profil toho historicky nejoblíbenějšího ve vysílání, na své si přijdou všichni milovníci tohoto trvale populárního žánru. Cédéčka obsahují písničky, které vznikaly od konce šedesátých let až do současnosti, takže můžeme slyšet jak nezaměnitelné písničkáře či legendární samotářské hlasy a klasickou country, tak zlidovělé banjisty nebo elektrifikované poslední kovboje. Nechybí ani medailisté z Porty.

Užila jsem si parádní a pohodový poslech melodické hudby s českými texty, které vlastně již zlidověly. Jistě bychom našli dalších třicet oblíbených skladeb, které tady třeba postrádáme. Ale od toho máme Country Radio, abychom si ho naladili a nechali znít tento specifický žánr – klidně dalších 30 let.

Co na 2CD najdete
CD1 Brhlík a Sojka (Pavel Dobeš) / Tam u nebeských bran (Michal Tučný) / Čekej tiše (Eva Olmerová) / Kousavá deka (Banjo Band Ivana Mládka) / Zátoka (Michal Tučný a Mirek Hoffmann) / Dálniční hlídka (Pavel Bobek) / Vítr nad Berounkou (Gladly S.W.) / Divokej horskej tymián (Pavel Lohonka) / Lilie Skautská (Taxmeni) / Zatím co ty spíš (Miroslav Černý) / Rosa na kolejích (Wabi Daněk) / Sedmnáct dnů (Miki Ryvola) / Skála (Folk Team) / Toulavej (Vojta Kiďák Tomáško) / Karlínský nábřeží (Helena Maršálková)

CD2 Až na vrcholky hor (Věra Martinová) / Báječná ženská (Michal Tučný) / Co nevidět se sejdem (Jitka Vrbová) / Jarní kurýr (Wabi Ryvola) / Panenka (Robert Křesťan & Poutníci) / Já to nejsem (Petr Kocman a Lucie Vondráčková) / Eldorádo (Waldemar Matuška) / Mám jen sebe (Jan & František Nedvědovi) / Jsi mým osudem (Rangers) / Velrybářská výprava (Pacifik) / Tři kříže (Hop Trop) / Pastor z Little Fort (Mirek Hoffmann) / Zelené francouzské pláně (Asonance) / Pampelišky – Děvče z Montany (Duo Červánek) / Montgomery – Jižní eskadrona (Wabi Daněk)

Country radio

30 let spolu - 30 největších hitů Country Radia
kompilace
Vydavatel: Supraphon
Rok vydání: 2021
Nosič/počet: CD/2

Hodnocení: 100 %

www.supraphon.cz/novinky/1785-30-nejvetsich-hitu-country-radia


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Nasycen se vrací: „Chceme si zahrát muziku, kterou bychom mohli sami poslouchat.“

nasycen200Říká v tomto rozhovoru zpěvák, skladatel a klávesista Raven a frontman pražské kapely Nasycen, která se v loňském roce po předlouhé pauze vrátila opět na scénu.

...

Hledat

Literární soutěže jsou jednou z nejlepších cest, jak dát o sobě vědět

Lucie Hlavinková, která se poprvé proslavila knížkou pro děti, je patronkou naší literární soutěže, která právě skončila a čeká na vyhlášení svých vítězů. Lucie nám na sebe prozradila, jak se stala spisovatelkou, čemu se nejraději věnuje a co nového připravuje pro své čtenáře.

Literatura

Za Josefa II. prý bylo dobře

Synove Matky terezieHistorická publikace o synech velkolepé panovnice Marie Terezie zaujme popisem nejen jejich panovnického, ale i soukromého života. Oblíbený panovník Josef II., který měl se svou matkou časté spory, nebyl sám, kdo seděl na habsbur...

Divadlo

Divadelní loď Tajemství

Před dvanácti lety na břehu Vltavy zakotvila nevídaná loď. Loď s oponou, s divadelními prkny a programem pro malé i velké. Na boku s velkým nápisem Tajemství, s podtitulem Bratří Formanů si křižuje dvě největší české řeky, kotví...

Film

Hotel – když nedokážete žít sami se sebou

hotel uvodkaŠtěstí, to je krásná věc, ale ani snaha a pečlivé plánování ho v životě nezajistí. O tom, se přesvědčí i hlavní hrdinka švédsko-dánského dramatu Hotel. Skandinávský dům ve spolupráci s Komorním kinem Evald v rámci cyklu Severské filmové čtvrtky ...