Písničky na celý rok propojily dětské muzikanty s dospělými profesionály

Písničky na celý rok propojily dětské muzikanty s dospělými profesionály

Tisk

pisnicky na cely rok200Písničky na celý rok, hudební dárek ke Dni dětí s celoročním využitím, noty do nepohody, s nimiž hlasy dětí už žádný nouzový stav neumlčí - i takto by se dal charakterizovat skvělý hudební počin, který se zrodil během posledního roku.

 

 

Čtyřdílný cyklus ve stylu 'cross over' Jaroslava Šimíčka na texty Dany Šimíčkové - 4 písně rozličných rytmů propojené čtyřmi příběhy na pozadí jednotlivých ročních období. Původně šlo o běžný notový materiál určený dětským vokálním tělesům s instrumentálním doprovodem chystaný právě do tisku. Zmrazení dětských hudebních aktivit v důsledku koronavirových restrikcí (kromě řady nových otázek typu "na jak dlouho" nebo "kolikrát ještě") vneslo autorům do jejich původního záměru nové impulzy.

A postupně se začaly rodit skutečně 'všestranné' noty. Ty původně zamýšlené byly totiž rozšířeny o interaktivní část – pomocný výukový audiomateriál, s nímž se nácvik nemusí zastavit ani v nepříznivých časech nemoci či karantény a navíc najde praktické uplatnění i v běžném chodu hudebních těles. Využijí je jednotlivci z řad sborových zpěváků i doprovázejících kapel, korepetitoři nebo sbormistři. 

pisnicky na cely rok1

Nápad oslovil spřízněné muzikanty, kteří se k projektu s chutí a nezištně připojili. Všechny společně vytvořené materiály budou dostupné pouhým klikem na internetový odkaz. Kromě dílčích audionahrávek, které zde mj. budou k nalezení paralelně vznikla ukázková nahrávka celého díla, která vyjde na CD a zmíněné noty bude volně doprovázet. Prvního dílu not se děti, sbormistři, učitelé, školní aj. kapely dočkají u příležitosti červnového svátku dětí. Vydává je hudební vydavatelství eNoty.eu. Už teď ale jednotlivé písničky žijí vlastním životem na You tube.V Písničkách na celý rok se setkávají tradiční prvky sborové tvorby se současnými hudebními trendy. Zároveň dochází ke spojení tradiční podoby not s audiomateriálem a internetovým videoportálem - to vše pod jednolitým výtvarným kabátem (Ladislav Krajča - valašský grafik a ilustrátor).

Především ale Pisničky na celý rok propojily dětské muzikanty s dospělými profesionály. Syntéza zvuku Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu (sbm. Věra Hrdinková, https://informace.rozhlas.cz/dps) se zvukem jazzového vokálního tria kapely Prime Time Voice (Dana Šimíčková, Taťána Roskovcová, Marta Marinová, www.prime-time-voice.com) a doprovodu špičkových hráčů ( David Fárek sax, Miroslav Lacko piano, el.piano, Jaroslav Šimíček bass, guit., keys, mix) dala výsledné nahrávce velmi ojedinělý tvar a prakticky dokládá, jak je možné se současnými trendy v dětské tvorbě pracovat, aby byl výsledek podnětný, kreativní a přitažlivý, nikoli však podbízivý. 

pisnicky na cely rok2

Projekt mající záštitu Českého rozhlasu i TV Noe sklidil také velké sympatie patronky festivalu ZUŠ Open Magdaleny Kožené: "Podpora hudební tvořivosti dětí je pro jejich rozvoj mimořádně důležitá a proto tomuto kreativnímu projektu upřímně fandím".

pisnicky na cely rok 4

Více informací: http://www.dana-simickova.cz/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Martin Lihač: K21 je pro mě nástrojem, kterým bych rád zúročil své zkušenosti a využil je pro dobrou věc

Lihac perexV redakci internetového magazínu Kultura21, který si klade za cíl přinášet co největší objem kvalitních informací z kulturní sféry, se za dobu jeho trvání vystřídalo již mnoho redaktorů. Ti skalní zůstávají věrni kme...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...


Literatura

Pět kamarádek. Která z nich spí s jejím manželem?

Jedna z peti perexEditina oslava čtyřicátých narozenin by byla dokonalá, kdyby nebylo jedné nenadálé události. Náhodou se dozvěděla, že ji její manžel podvádí. A to nebylo to nejhorší.

...

Divadlo

Etiketa je životní styl

dobre mravy 200Už v předminulé sezóně, v červnu roku 2016 mělo premiéru představení Dobré mravy, které se inspirovalo a vycházelo z nikoho jiného z etikety Ladislava Špačka, guru českého společenského chování. Co toto ztřeštěné představení přineslo?

Film

Severský filmový podzim přinesl dvanáct mrazivých snímků

synove norskaFestival severské kinematografie nabídl pražským divákům od 14. do 18. listopadu celkem dvanáct mrazivých snímků. Deset novinek z posledních dvou let, barevně upravené a rozšířené titulky pro neslyšící a příběhy, které ...