Písničky na celý rok propojily dětské muzikanty s dospělými profesionály

Písničky na celý rok propojily dětské muzikanty s dospělými profesionály

pisnicky na cely rok200Písničky na celý rok, hudební dárek ke Dni dětí s celoročním využitím, noty do nepohody, s nimiž hlasy dětí už žádný nouzový stav neumlčí - i takto by se dal charakterizovat skvělý hudební počin, který se zrodil během posledního roku.

 

 

Čtyřdílný cyklus ve stylu 'cross over' Jaroslava Šimíčka na texty Dany Šimíčkové - 4 písně rozličných rytmů propojené čtyřmi příběhy na pozadí jednotlivých ročních období. Původně šlo o běžný notový materiál určený dětským vokálním tělesům s instrumentálním doprovodem chystaný právě do tisku. Zmrazení dětských hudebních aktivit v důsledku koronavirových restrikcí (kromě řady nových otázek typu "na jak dlouho" nebo "kolikrát ještě") vneslo autorům do jejich původního záměru nové impulzy.

A postupně se začaly rodit skutečně 'všestranné' noty. Ty původně zamýšlené byly totiž rozšířeny o interaktivní část – pomocný výukový audiomateriál, s nímž se nácvik nemusí zastavit ani v nepříznivých časech nemoci či karantény a navíc najde praktické uplatnění i v běžném chodu hudebních těles. Využijí je jednotlivci z řad sborových zpěváků i doprovázejících kapel, korepetitoři nebo sbormistři. 

pisnicky na cely rok1

Nápad oslovil spřízněné muzikanty, kteří se k projektu s chutí a nezištně připojili. Všechny společně vytvořené materiály budou dostupné pouhým klikem na internetový odkaz. Kromě dílčích audionahrávek, které zde mj. budou k nalezení paralelně vznikla ukázková nahrávka celého díla, která vyjde na CD a zmíněné noty bude volně doprovázet. Prvního dílu not se děti, sbormistři, učitelé, školní aj. kapely dočkají u příležitosti červnového svátku dětí. Vydává je hudební vydavatelství eNoty.eu. Už teď ale jednotlivé písničky žijí vlastním životem na You tube.V Písničkách na celý rok se setkávají tradiční prvky sborové tvorby se současnými hudebními trendy. Zároveň dochází ke spojení tradiční podoby not s audiomateriálem a internetovým videoportálem - to vše pod jednolitým výtvarným kabátem (Ladislav Krajča - valašský grafik a ilustrátor).

Především ale Pisničky na celý rok propojily dětské muzikanty s dospělými profesionály. Syntéza zvuku Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu (sbm. Věra Hrdinková, https://informace.rozhlas.cz/dps) se zvukem jazzového vokálního tria kapely Prime Time Voice (Dana Šimíčková, Taťána Roskovcová, Marta Marinová, www.prime-time-voice.com) a doprovodu špičkových hráčů ( David Fárek sax, Miroslav Lacko piano, el.piano, Jaroslav Šimíček bass, guit., keys, mix) dala výsledné nahrávce velmi ojedinělý tvar a prakticky dokládá, jak je možné se současnými trendy v dětské tvorbě pracovat, aby byl výsledek podnětný, kreativní a přitažlivý, nikoli však podbízivý. 

pisnicky na cely rok2

Projekt mající záštitu Českého rozhlasu i TV Noe sklidil také velké sympatie patronky festivalu ZUŠ Open Magdaleny Kožené: "Podpora hudební tvořivosti dětí je pro jejich rozvoj mimořádně důležitá a proto tomuto kreativnímu projektu upřímně fandím".

pisnicky na cely rok 4

Více informací: http://www.dana-simickova.cz/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

10. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

10 BMC perexBřezen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovník...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Dvě ženy, jeden muž. Která si získá jeho srdce?

Ta ktera prohraje perexKdyž nádherná Piper poprvé uviděla atraktivního právníka Lea, hned věděla, že je to ten pravý. Má jen jedinou chybu Snubní prsten. Piper však ví, že žádné manželství netrvá věčně. A Leo jí za případné potíže stojí...

Divadlo

Legendární Past na myši ve Zlíně

past-na-mysi-perexMěstské divadlo Zlín uvedlo v půlce října loňského roku jednu z nejznámějších detektivních her na celém světě, Past na myši od Agathy Christie. Jak se světoznámého dramatu zhostilo zlínské divadlo a jak se vyvedlo rozuzlení, tak typi...

Film

Nataša Gollová bude v Toboganu – víc prozrazuje moderátor Aleš Cibulka
Image27. února by oslavila sté narozeniny Nataša Gollová. Aleš Cibulka tuto dámu představil před několika lety ve dvou knihách – Nataša Gollová: život tropí hlouposti a Nataša Gollová 2: Černobíl...