Co se skrývá za projektem RICHMAN?
Kultura21.cz

Co se skrývá za projektem RICHMAN?

richman 200V nedávných dnech byla otevřena nová restaurace nesoucí název RICHMAN BUSINESS BAR, kterou najdete na adrese Pitterova 2855/13 na Žižkově v jednom z nejhezčích komplexů „Central Park Praha“. RICHMAN je ale také název klipu unikátního projektu Food Addictors, který byl pokřtěn právě v této restauraci.

 

 

Oba projekty, hudební klip i gastro vlastní investiční skupina RICHMAN. Ta mluví o myšlence, která by měla motivovat každého člověka: Ve světě se hodně mluví o úspěchu jako o peněžním bohatství ale jen malá zmínka je o skutečných hodnotách. Je důležité si uvědomit, že skutečně bohatý člověk není ten, který má hodně peněz ale ten, kdo může pevně následovat svůj cíl, seberealizovat se a sdílet tento úspěch se svými blízkými. Tento klip zároveň nejlépe odráží hodnoty investiční skupiny RICHMAN.

Klip RICHMAN režíroval Milan Balek, který je podepsán pod spoustou klipů a spolupracuje například s Petrem Kutheilem, Petrem Kotvaldem anebo s Lucií Vondráčkovou.

Jak došlo ke spolupráci?

Na to Milan Balek vzpomíná: „Když mě kluci z Food Addictors oslovili s tím, abych jím režíroval videoklip v duch jsem si říkal, „další kašpaři“ co budou chtít polonahé slečny a drahá auta, která jim nepatří, ale mýlil jsem se. Nápad, který mi řekli po telefonu se mi od samého začátku líbil, celý klip je totiž o splněných snech a to doslova!“ O čem klip podle Milana je? „Každá postava, která ve snímku účinkuje, hraje svou životní roli. Hlavními postavami jsou čtyři děti. První chce být policistou, aby zachraňoval lidi. Druhý se od mala motá v kuchyni, kde zjistí, že se chce stát známým šéfkuchařem. Další chce vlastnit Lamborghini, aby na něj byl otec pyšný, a poslední chce mít obyčejné štěstí – mít rodinu a hezké bydlení. Všem se ve skutečnosti tento sen splnil. Samotný název klipu „RICHMAN“, neboli boháč, vykresluje bohatého člověka nikoli penězi, ale myslí, jeho duší a sny za kterými si jde.“

Jeden ze zakladatelů projektu Fenix nám prozradil ke klipu. „Celý projekt vznikl na základě nápadů investiční skupiny RICHMAN a najednou před námi stál největší projekt naší hudební kariéry. Jelikož už náš projekt Food Addictors je unikátní, věděli jsme že i tohle bude unikátní klip, jak se říká úplně někde jinde, zase o kus dál. Poznali jsme spoustu skvělých lidí, kteří dokázali i v náročných podmínkách a časovém presu pracovat jako team. Co víme určitě je to, že překonat tenhle level, který nasadili zakladatelé investiční skupiny RICHMAN, bude prakticky nemožné. Za mě osobně je to náš nejlepší hudební počin a jsem rád, že dostal tak dokonalou podobu ve formě vizuálu založeného na reálných postavách.

richman1

Kdo tvoří FOOD ADDICTORS?

Van Hand

K hip hopové kultuře se dostal ve svých 16 letech, kdy ho motivovala v té době jedna z nejznámějších akcí HH Foundation. Začal se zajímat o Beatbox a za rok se zúčastnil prvního Beatbox battle, tehdy pod pseudonymem SHORTY. Po zkušenostech u Gordona Ramsayho a Zděňka Pohlreicha bylo jasné že gastronomie v jeho životě zanechá následky. V dnešní době se naplno věnuje nejen gastronomii, která ho vtáhla na plno, ale i své přítelkyni a projektu FOOD ADDICTORS.

Fenix Flame

K hip hopové kultuře se dostal ve svých ranných letech, kdy začal poprvé sledovat především českou rapovou scénu. Rap ho oslovil natolik, že v jeho 15 letech vznikla první věc psaná do instrumentálu. Je jedním ze zakladatelů skupiny Nový Směr, se kterou v roce 2008 vydal mixtape ODKAZ a o rok později desku N.O.T.S. kde vystupoval pod pseudonymem THOMAS. Poté co skupina zanikla se věnoval sólové tvorbě dál. V roce 2017 vydal své sólové album 360 ke kterému vydal i několik vizuálů. Potom co se přestěhoval do Prahy prošel řadou prestižních podniků a v současnosti pracuje na pozici šéfkuchaře v RICHMAN BUSINESS BARu. Stejně jako Van Handa ho pohltila gastronomie natolik, že ji věnuje většinu svého času. Veškerý volný čas věnuje své manželce, synovi a projektu FOOD ADDICTORS.

richman2

Více informací: www.foodaddictors.cz
IG: food.addictors


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Vzdušná akrobatka Šárka: „Je to přímo nebeský zážitek, když jste vzhůru nohama zavěšení a pozorujete krásu přírody“

200rozK rozhovoru jsme si přizvali Bc. Šárku Bílou, lektorku a akrobatku z Pardubic, která se již několik let věnuje vzdušné akrobacii. Co aerial dance přesně znamená, co je k němu potřeba a kde jej můžete vidět nebo začít praktikovat? To a mnohem více nalezne...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Vařte s vášní podle Dity P.

kucharka denik dity plechackoveVaření a všechno s ním spojené je nedílnou součástí mého života. Jak s nadsázkou říkávám, moje rodina je taková malá Fruta s.r.o. Kdokoliv k nám přijde, přichází ve chvíli, kdy se zase něco vaří, peče, smaží nebo ...

Divadlo

Zemřel charismatický herec Tomáš Valík, hrdina pohádky O Janovi a podivuhodném příteli

 

tomas valik 200Po kratší nemoci zemřel ve věku nedožitých dvaapadesáti let 8. října v pražské nemocnici Na Bulovce známý herec Tomáš Valík. Na filmovém plátně debutoval koncem osmdesátých let minulého století, ...

Film

Na skok na festivalu Jeden svět Zlín

jeden svet 20Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět Zlín se zde konal už podruhé díky neziskovce Asociace DICE. My jsme navštívili jeho zahájení včetně projekce filmu Normální autistický film.

...