Metalové okénko září

Metalové okénko září

mo 200Září je nabité výbornými deskami, lákavými klipy i zajímavými informacemi. Kapely se snaží využít čas v době koronavirové k psaní nového materiálu a udržet se nad vodou pořádáním online koncertů. Společnost nemůže fungovat bez kultury a ta metalová je opravdu silná!

 

 

Britové Napalm Death se pěkně opřeli do propagace novinky Throes Of Joy In The Jaws Of Defeatism, která vyšla 18. září. Potěší nás 12 skladeb, z nichž k A Bellyful of Salt and Spleen vám přináší videoklip:

Supergrupa Killer Be Killed složená z Maxe Cavalery (Soulfly), Troyr Sandersr (Mastodon), Grega Puciata (The Dillinger Escape Plan) a bubeníka Bena Kollera (Converge) vydala eponymní debutové album v roce 2014 a nyní hlásí, že 20. listopadu dodá album druhé, Reluctant Hero. Pokud si chcete udělat obrázek o tom, jaký styl hrají, poslechněte si singl Deconstructing Self-Destruction:

Zástupci moderního metalu Jinjer vydají 20. listopadu audio záznam z jejich koncertu v Austrálii, který se odehrál 5. března tohoto roku. V Alive in Melbourne se můžete těšit na 17 písniček a jejich unikátní energii!

V listopadu, konkrétně 27., vyjde i studiovka Hatebreed s názvem Weight Of The False Self. Stejnojmennou písničku si můžete poslechnout už teď:

Německá thrash legenda Kreator pracuje na materiálu pro novou desku, který by měla vyjít někdy příští rok.

Marilyn Manson vydal jedenáctou studiovku s názvem We Are Chaos 11. září a rovnou k ní přibalil videoklip k písni Don't Chase The Dead:

(HED) P.E. vydali dvanáctou studiovku 21. srpna a Class of 2020 je určitým návratem ke starší tvorbě, jak ostatně můžete posoudit sami při videoklipu k First Blood:

Industriální banda Powerman 5000 před nedávnem vydala desku The Noble Rot a vy máte možnost omrknout podivný videoklip k pohodovce Strange People Doing Strange Things:

Devátou studiovku vydala koncem září skupina Deftones a pokud máte rádi jejich zvuk a energii, rozhodně nebudete zklamáni. Album Ohms se nese na vlně jejich předešlých nahrávek a po videoklipu k Ohms tu máme klip k písni Genesis:

Britská legenda Benediction připravuje na 16. října vydání desky Scriptures s 12 novými skladbami. Čekání si můžete zkrátit videoklipem ke skladbě Stormcrow:

Stillwell, kapela složená z basáka Fieldyho Arvizu (Korn), zpěváka a kytaristy Q-Unique Quilese a bubeníka Noaha Bernarda (P.O.D.), vydala po Dirtbag (2011) a Raise It Up (2015) třetí desku. Supernatural Miracle přináší i první klip k písničce Gasoline:

Vždy okouzlující Static X vydali sedmou studiovku Project Regeneration Vol. 1 a makají na její propagaci, máme tady klip k Dead Souls:

Na zviditelnění nového matroše dělají i Devildriver, kterým Dealing With Demons I vyjde 9. října. Zatím tu máme druhý videoklip zvláštní písničky Wishing:

Citátem Friedricha Nietzsche „Bez hudby by byl život chybou“ začíná videoklip kanadské kapely Kataklysm, který 25. září vydala další vynikající album. Čilou desku Unconquered jsem si ihned oblíbila a můžete i vy, kukněte na klip k Cut Me Down:

Zpěvák Burton C. Bell odchází z kapely Fear Factory! A nadále bude fungovat pouze v kapele Ascension Of The Watchers.

Six Feet Under mě nikdy nepřestanou překvapovat a nejinak tomu je i u alba (13. v pořadí!), které vychází 2. října, jmenuje se Nightmares Of The Decomposed a obsahuje 12 pecek. Jednou z nich je i vysoce návyková a chytlavá skladba Blood Of The Zombie:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Je skvělé mít pevné a stabilní zázemí, říká Martin Chodúr

chodurZpěvák Martin Chodúr zazářil už před několika lety, ale faktem je, že zejména až v poslední době zažívá nevšední úspěch. Natáčí, skládá i textuje, koncertuje se svou kapelou MACH. Přitom je vidět a slyšet nejen na svých, ale i na velkých show dalších hvězd...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...


Literatura

Kladivo na čaroděje udeřilo již po osmé a vznikla tak Pekelná šleha

sleha perexNakladatelství Epocha nám přináší další díl knižní seriálu akční městské fantasy s týmem netradičních detektivů, kteří bojují proti nadpřirozeným silám a zvráceným bytostem. Co se odehrává v osmém příběhu a jak to na čtenáře působí, se dočtete v n...

Divadlo

Medicus: Dechberoucí příběh o touze umět pomáhat

Medicus200Historické období mezi 8. a 13. stoletím se v islámu označuje jako zlatý věk. Zatímco Evropa procházela temným středověkem, bojovala proti různým nájezdům a teprve se v ní ustalovaly budoucí národy, na Dálném východě probíhal obrovský vědecký, ekonomi...

Film

Co zajímavého o filmu vyšlo na Slovensku?

200filmZatímco u nás zjišťujeme, že důležité publikace o filmu šíří nakladatelství, která se tímto oborem buď nezabývají jako svým hlavním předmětem zájmu (Host, Academia), nebo se jedná o malé vydavatele, zato s výrazným vkladem nadšenectví (Casablanca, Camera...