Metalové okénko září
Kultura21.cz

Metalové okénko září

mo 200Září je nabité výbornými deskami, lákavými klipy i zajímavými informacemi. Kapely se snaží využít čas v době koronavirové k psaní nového materiálu a udržet se nad vodou pořádáním online koncertů. Společnost nemůže fungovat bez kultury a ta metalová je opravdu silná!

 

 

Britové Napalm Death se pěkně opřeli do propagace novinky Throes Of Joy In The Jaws Of Defeatism, která vyšla 18. září. Potěší nás 12 skladeb, z nichž k A Bellyful of Salt and Spleen vám přináší videoklip:

Supergrupa Killer Be Killed složená z Maxe Cavalery (Soulfly), Troyr Sandersr (Mastodon), Grega Puciata (The Dillinger Escape Plan) a bubeníka Bena Kollera (Converge) vydala eponymní debutové album v roce 2014 a nyní hlásí, že 20. listopadu dodá album druhé, Reluctant Hero. Pokud si chcete udělat obrázek o tom, jaký styl hrají, poslechněte si singl Deconstructing Self-Destruction:

Zástupci moderního metalu Jinjer vydají 20. listopadu audio záznam z jejich koncertu v Austrálii, který se odehrál 5. března tohoto roku. V Alive in Melbourne se můžete těšit na 17 písniček a jejich unikátní energii!

V listopadu, konkrétně 27., vyjde i studiovka Hatebreed s názvem Weight Of The False Self. Stejnojmennou písničku si můžete poslechnout už teď:

Německá thrash legenda Kreator pracuje na materiálu pro novou desku, který by měla vyjít někdy příští rok.

Marilyn Manson vydal jedenáctou studiovku s názvem We Are Chaos 11. září a rovnou k ní přibalil videoklip k písni Don't Chase The Dead:

(HED) P.E. vydali dvanáctou studiovku 21. srpna a Class of 2020 je určitým návratem ke starší tvorbě, jak ostatně můžete posoudit sami při videoklipu k First Blood:

Industriální banda Powerman 5000 před nedávnem vydala desku The Noble Rot a vy máte možnost omrknout podivný videoklip k pohodovce Strange People Doing Strange Things:

Devátou studiovku vydala koncem září skupina Deftones a pokud máte rádi jejich zvuk a energii, rozhodně nebudete zklamáni. Album Ohms se nese na vlně jejich předešlých nahrávek a po videoklipu k Ohms tu máme klip k písni Genesis:

Britská legenda Benediction připravuje na 16. října vydání desky Scriptures s 12 novými skladbami. Čekání si můžete zkrátit videoklipem ke skladbě Stormcrow:

Stillwell, kapela složená z basáka Fieldyho Arvizu (Korn), zpěváka a kytaristy Q-Unique Quilese a bubeníka Noaha Bernarda (P.O.D.), vydala po Dirtbag (2011) a Raise It Up (2015) třetí desku. Supernatural Miracle přináší i první klip k písničce Gasoline:

Vždy okouzlující Static X vydali sedmou studiovku Project Regeneration Vol. 1 a makají na její propagaci, máme tady klip k Dead Souls:

Na zviditelnění nového matroše dělají i Devildriver, kterým Dealing With Demons I vyjde 9. října. Zatím tu máme druhý videoklip zvláštní písničky Wishing:

Citátem Friedricha Nietzsche „Bez hudby by byl život chybou“ začíná videoklip kanadské kapely Kataklysm, který 25. září vydala další vynikající album. Čilou desku Unconquered jsem si ihned oblíbila a můžete i vy, kukněte na klip k Cut Me Down:

Zpěvák Burton C. Bell odchází z kapely Fear Factory! A nadále bude fungovat pouze v kapele Ascension Of The Watchers.

Six Feet Under mě nikdy nepřestanou překvapovat a nejinak tomu je i u alba (13. v pořadí!), které vychází 2. října, jmenuje se Nightmares Of The Decomposed a obsahuje 12 pecek. Jednou z nich je i vysoce návyková a chytlavá skladba Blood Of The Zombie:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Videorecenze knih

Rozhovor

NEZAPOMÍNEJME DĚTEM VYPRÁVĚT - Rozhovor se Spolkem Storytelling

Storytelling200Spolek Storytelling se věnuje vyprávění příběhů už několik let. Vypráví na nejrůznějších akcích, ve školách, knihovnách, na festivalech, v divadlech i kavárnách. Učí také zájemce na seminářích, jak poutavě a zajímavě vyprávět, ať už dětem ...

Live

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Z archivu...


Literatura

Pokračování Posledního čísla přináší napětí i trochu romantiky

zlodej cisel perexSpolečnost v Británií blízké budoucnosti je rozdělená na dvě skupiny – Čisté, kteří mají všechna práva a privilegia a Dreky, podřadné lidi. Poté, co zničili cirkus Silvia Sabatiniho, jsou Drekyně Hošiko a Ben, který patří k Čis...

Divadlo

Nebezpečné hry irského tance

Lord perex1. listopadu jsme měli možnost zhlédnout další unikátní taneční show Lord of the Dance, tentokrát s názvem "Dangerous games". Představení proslulého Michaela Flatleyho opět nezklamalo.

...

Film

Vstup do Zóny jen na vlastní nebezpečí

Zona 200Když příznivec ruského režiséra Andreje Tarkovského uslyší nebo uzří slovo Zóna, okamžitě zastříhá ušima, zbystří pozornost a hledí zjistit, zda se tenhle výraz neváže k filmu Stalker (1979). V případě knihy Zóna, vydané nakladatelstvím Paseka, se sk...