Metalové okénko leden

Metalové okénko leden

mo napalm death 200Ani v novém roce, pěkně vyrovnaném se dvěma dvojkami a dvěma nulami, nepolevujeme a přinášíme vám novinky z hudebního světa metalu. Takže klipy, zprávy a další lákadla…

 

 

Red Hot Chili Peppers minulý měsíc překvapili s prohlášením, že odchází kytarista Josh Klinghoffer a vrací se marnotratný syn John Frusciante. Nyní potěšili zprávou, že pracují na nové desce, na následovníkovi alba The Getaway z roku 2016.

Projekt Lindemann dvou velkých jmen - zpěváka Rammstein Tilla Lindemanna a švédského producenta a multiinstrumentalisty Petera Tägtgren (Pain, Hypocrisy) – přináší další videoklip, tentokrát k písni Ach So Gern z desky F & M:

Naši polští přátelé Behemoth vydali 24. ledna I Loved You At Your Darkest Tour Edition, která obsahuje studiovku I Loved You At Your Darkest a navíc alternativní přebal, exkluzivní vystoupení v BBC Radio 1 a dosud nezveřejněný dokument o umělecké výstavě kapely s názvem Thou Darkest Art. Aby to pěkně zpropagovali, vypustili i videoklip k písni Rom 5:8:

Čas běží jako zběsilý! Tento rok oslavíme 25 let výročí debutového alba americké bandy Foo Fighters a frontman Dave Grohl slibuje něco opravdu speciálního. Uvidíme, co se z toho vyklube…

mo foo fighters

Slipknot zveřejnili Pollution, dvacetiminutový krátký film od Shawna Crahana. O čem to je? V centru je oficiální hudební klid k písni Nero Forte, ale rozšířený tak, jak jen to dovede tenhle klaun.

Grindcore modla Napalm Death neustále koncertuje, ale zároveň pilně maká na nové studiovce. Následovník Apex Predator – Eas Meat z roku 2015 by měl vyjít ještě tento rok a čekání na něj nám 7. února zpříjemní EP Logic Ravaged By Brute Force.

mo napalm death

Americká kapela Skinlab vydala v říjnu desku Venomous a z ní nám představují videoklip ke skladbě The Fury Within The Fire:

Kytarista Lamb Of God Mark Morton přichází s dalším sólovým materiálem. V polovině ledna vydal pěti písňové EP Ether, kde opět najdeme hvězdné hosty, například Marka Moralese, Johna Carbona, Lzzy Hale a Howarda Jonese. První oficiální videoklip je k písničce All I Had To Lose:

Banda Suicide Silence vydá na Valentýna svou šestou studiovku a je vidět, že se vrací ke kořenům. Deska ponese název Become The Hunter a klip k Two Steps je nabitý energií:

Frontman kapely Hatebreed Jamey Jasta vydal další sólovou desku The Lost Chapters a z ní tu máme videoklip ke skladbě Parasitic:

Frotnman Behemoth Adam Nergal Darski založil před sedmi lety projekt Me And That Man a v březnu vydá nové album s názvem New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 1. Hudba pro mě to rozhodně není, ale své posluchače si jistě najde. Zkuste klip zpívaný v polštině Męstwo:

A další pohodovou hudbu nám na závěr přináší SIXX: A.M., konkrétně klip k písničce Talk To Me:

{youtube}ymFzupAutUU{youtube}

Připomínám, že kapela naposledy vydala desku Vol. 2, Prayers For The Blessed před čtyřmi lety a přes dva roky nepustila do světa nový materiál.

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníSolfánci obměkčí každé srdce

Solfánci jsou druhým počinem (po Indigových pohádkách) Martiny Mii Svobodové a ilustrátorky Lucy Bumkin. Zatímco Indigové pohádky oslavovaly lidskou kreativitu a zaměřovaly se na to, že každý z nás má moc tvořit svůj svět, pohádkový příběh Solfánci a Sluneční královna jsou o odvaze být tím, kým doopravdy jsme. Semtamindigo

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

Pod projektem Červená propiska jsou dvě kamarádky z vysoké, Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, které se rozhodly šířit své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích. Jejich cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí. Universum


Literatura

Nechtěj nic vědět

200lKdo zná Lisu Jackson, ví, že její thrillery jsou opravdu skvělé. Ale i přes to, že jsem od ní četla úplně vše, mě dokázala překvapit a hlavně uchvátit. Připadá mi, že je knihu od knihy lepší a lepší. Každopádně kniha „Nechtěj nic vědět“ je bezkonkurenčním vrch...

Divadlo

Když kamarádi už nejsou, co bývali

fuk 200Divadlo pod Palmovkou opět hraje po rekonstrukci ve svých prostorech. Jednou z premiér aktuální sezóny je i hra nizozemské autorky Marie Goos, která poukazuje na to, že časy a lidi se mění, i když byli skálopevně přesvěd...

Film

Francouzi se opět představují

festival francouzskeho filmu200Již po devatenácté se ve dnech 23. až 30. listopadu 2016 koná Festival francouzského filmu, a to nejen v Praze, ale také v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové a Ostravě. V převážné většině se jedná...