Zväz autorov a interpretov rozdával ceny za rok 2018

Zväz autorov a interpretov rozdával ceny za rok 2018

Tisk

SR 4V bratislavskom klube MMC 18. januára odovzdali zástupcovia Zväzu autorov a interpretov populárnej hudby výročné ceny za rok 2018. Ocenenie si prevzali Sima Martausová, Martin Ďurinda, členovia skupín Horkýže Slíže, The Gang - The Gang a Bullet Holes.

 

Okrem nich si ho odniesli aj predstavitelia festivalov Topfest a Bratislavské jazzové dni a reprezentanti klubov Blue Note Jazz and Music Pub Nové Mesto nad Váhom, Majestic Music Club. Nezabudlo sa ani na rozhlasové prijímače a moderátora. Medzi rádiami sa novou cenou môžu pochváliť Rádio Aligátor a Rádio Anténa Rock. Tohtoročným hudobným redaktorom roka sa stal Roman Bomboš a ocenenie za celoživotný prínos pre rozvoj hudobnej scény si odniesol rozhlasový a televízny moderátor verejnoprávnej ORF Udo Hube. Slovenskému publiku sa predstavil v relácii Die grossen Zehn.

SR 1

Líder skupiny Tublatanka si odniesol ocenenie spevák roka a Sima Martausová opäť obhájila speváčkou roka už po tretíkrát.

SR 5

„Je to pre mňa milé prekvapenie a zároveň potešenie. V roku 2018 sme s Tublatankou vystúpili na Česko – Slovenské turné. Najskôr turné v Čechách potom na Slovensku s legendárnou českou kapelou Citrón. Tento rok sme hrali veľmi veľa koncertov na festivaloch a amfiteátroch. Mnohí ľudia si to asi všimli. Ďakujem všetkým, ktorí hlasovali za mňa ako speváka. Vážim si to. Je to pre mňa motivácia. Teším sa na budúci život. Mojou najväčšou túžbou je vydať nové kvalitné CD,“ tešil sa Maťo Ďurinda.

SR 3

Radosť z ocenenia prejavila aj Sima Martausová. „Toto ocenenie pre mňa znamená veľkú radosť. Veľmi sa z toho teším ale dopriala by som ju aj ostatným nominovaným. Je to iný druh radosti, ako radosť, ktorú zažívam, keď máme koncerty, ale užívam si to,“ dodala Sima Martausová.

SR 2

Tohtoročné ceny sú už odovzdané a už teraz sa môžeme tešiť na tých, ktorí ich získajú za tento rok.

Foto: Lenka Meravá


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Ozvěny ze Světa knihy/ edice ČT

CT Krysaci oceneni perex20. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2014 je sice již minulostí, ale protože zde zástupci redakce Kultury21 objevili spoustu novinek a skvělých knižních titulů a navíc se potkali s koleg...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Teple se oblečte, přichází Mráz

Mraz 200Nakladatelství XYZ vydalo mrazivý francouzský thriller, který se údajně svou atmosférou vyrovnává i kultovnímu Mlčení jehňátek. Opravdu může Mráz od Bernarda Miniera konkurovat této legendární knize?

 

...

Divadlo

Balada pro banditu po ostravsku

altDo divadla se chodí na 3D představení plné přehrávání a emocí. I když bývá kino lepší, jsou hry, kvůli kterým stojí za to divadlo navštívit. Jednou z takových je prověřená klasika Balada pro banditu.

 

...

Film

Cesta na Měsíc znovu po 110 letech aneb pojďme 6. 9. 2012 na premiéru unikátního, dokumentárního filmu!

cesta na mesic plakatKdo by neznal obrázek měsíční tváře se zabodnutým projektilem v oku? Který z kluků nečetl román Julese Verna a kdo by neznal díla H. G. Wellse? A kdo by neslyšel o slavném ztraceném, zničen...