Zväz autorov a interpretov rozdával ceny za rok 2018
Kultura21.cz

Zväz autorov a interpretov rozdával ceny za rok 2018

SR 4V bratislavskom klube MMC 18. januára odovzdali zástupcovia Zväzu autorov a interpretov populárnej hudby výročné ceny za rok 2018. Ocenenie si prevzali Sima Martausová, Martin Ďurinda, členovia skupín Horkýže Slíže, The Gang - The Gang a Bullet Holes.

 

Okrem nich si ho odniesli aj predstavitelia festivalov Topfest a Bratislavské jazzové dni a reprezentanti klubov Blue Note Jazz and Music Pub Nové Mesto nad Váhom, Majestic Music Club. Nezabudlo sa ani na rozhlasové prijímače a moderátora. Medzi rádiami sa novou cenou môžu pochváliť Rádio Aligátor a Rádio Anténa Rock. Tohtoročným hudobným redaktorom roka sa stal Roman Bomboš a ocenenie za celoživotný prínos pre rozvoj hudobnej scény si odniesol rozhlasový a televízny moderátor verejnoprávnej ORF Udo Hube. Slovenskému publiku sa predstavil v relácii Die grossen Zehn.

SR 1

Líder skupiny Tublatanka si odniesol ocenenie spevák roka a Sima Martausová opäť obhájila speváčkou roka už po tretíkrát.

SR 5

„Je to pre mňa milé prekvapenie a zároveň potešenie. V roku 2018 sme s Tublatankou vystúpili na Česko – Slovenské turné. Najskôr turné v Čechách potom na Slovensku s legendárnou českou kapelou Citrón. Tento rok sme hrali veľmi veľa koncertov na festivaloch a amfiteátroch. Mnohí ľudia si to asi všimli. Ďakujem všetkým, ktorí hlasovali za mňa ako speváka. Vážim si to. Je to pre mňa motivácia. Teším sa na budúci život. Mojou najväčšou túžbou je vydať nové kvalitné CD,“ tešil sa Maťo Ďurinda.

SR 3

Radosť z ocenenia prejavila aj Sima Martausová. „Toto ocenenie pre mňa znamená veľkú radosť. Veľmi sa z toho teším ale dopriala by som ju aj ostatným nominovaným. Je to iný druh radosti, ako radosť, ktorú zažívam, keď máme koncerty, ale užívam si to,“ dodala Sima Martausová.

SR 2

Tohtoročné ceny sú už odovzdané a už teraz sa môžeme tešiť na tých, ktorí ich získajú za tento rok.

Foto: Lenka Meravá


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Petr Zuska: Od tanečníků očekávám andělsko-dábelské nálety na diváky

Petr Zuska perexChoreograf Petr Zuska, bývalý dlouholetý umělecký šéf Baletu Národního divadla, připravuje pro Pražský komorní balet nové představení s názvem "Carmina Vetera". Komponovaný večer na motivy starých lidových písní bude mít premiéru 27. ...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Mýty s pořadovým číslem 12 jsou pořádně temné!


myty12 perexŘíjen se v nakladatelství Crew nesl mimo jiné i ve vydání již dvanáctého dílu pohádkové série Mýty, tentokráte s podtitulem Doba temna. A název napovídá víc, než dost. Naši hrdinové budou muset čelit následkům války, ale slídivý pocit neb...

Divadlo

Brněnské kolo aneb Jak ukrást Věstonickou Venuši
vestonickavenuse perMěstské divadlo Brno jako úvodní představení na Open air scéně, v překrásném prostředí Biskupského dvojka, s osvětleným chrámem sv. Petra a Pavla v pozadí, uvedlo další muzikálovou světovou premiéru. (Uf to byla dlouhá věta, a...

Film

Křečovitá taškařice Život je život/ dvojrecenze

zivot je zivot perexJak moc se liší pohled našich dvou redaktorů na komedii Život je život? Jan Jaroš uvádí: Milan Cieslar - po diváckém úspěchu "nekorektní" komedie Láska je láska - zjevně již opustil někdejší u...