Metalové okénko srpen

Metalové okénko srpen

Tisk

mo 200Léto a prázdniny jsou za námi, ale netřeba zoufat, jelikož tu máme nášup metalových novinek a v něm se dozvíme, co která kapela chystá. Věřím, že podzim bude barvitý a nápaditý. Samotnou mě překvapuje, jak se do toho opřeli skandinávské kapely. Pokud máte rádi severskou hudbu, máme tu informace přesně pro vás!

 

Známý provokatér a význačná hudební persona Marilyn Manson společně s Shooterem Jenningsonem vypustili do světa animovanou cover verzi písničky Cat People (Putting Out Fire) od Davida Bowieho. Pro mě velké a příjemné překvapení!

A pokud MM nemáte dost, můžete kouknout na trailer k třetí řadě čarodějnického seriálu Salem, kde se objeví i tento floutek.

Švédští melodici In Flames se činí, však jim 23. září vyjde nové koncertní DVD Sounds From the Heart Of Gothenburg. A pokud to bude aspoň z části tak kvalitní jako Used & Abused: In Live We Trust z roku 2015, čeká nás pořádná šupa! Trailer vám nic moc neřekne, jen navnadí:

Jako ochutnávku tu mám jednu z mých oblíbených písniček, Take This Life:

Zároveň se 11. 11. dočkáme dvanácté studiovky s jednoduchým názvem Battles.

Stejný den v září vychází i novinka Winter's Gate finských melodických death metalistů Insomnium. A bude to něco neotřelého, jelikož se jedná o koncepční epické album, které bude sestávat z jedné 40minutové skladby! To vše na základě stejnojmenné povídky, kterou napsal zpěvák a basista kapely, Niilo Sevänen.

mo insomniumwintersgatecdnew

Švédští Pain vydávají 9. září po delší odmlce novinku Coming Home a na jeho podporu se vydají na evropské turné. Zamíří i k nám a to 16. října do Prahy do Meet Factory. Na zbrusu nový song a úchylný videoklip Call Me mrkněte zde:

A pokud ještě nemáte dost, tady si můžete poslechnout ještě písničku Black Knight Satellite:

Americká banda The Dillinger Escape Plan vydává 14. října plnohodnotné album Dissociationa poté ohlašuje delší pauzu. Budoucnost kapely je tedy nejistá.

Hardcoreově punkoví harcovníci Suicidal Tendencies prokázali smysl pro humor, když jednu z nových skladeb nazvali Clap Like Ozzy (Tleskejte jako Ozzy):

Písnička se nachází na připravovaném albu World Gone Mad, které vyjde poslední den v září.

Ten samý den vyjde i sólovka zpěváka a frontmana Godsmack, Sullyho Erny. Ponese název Hometown Life a bude obsahovat 10 skladeb. Není to metal, je to epické, ale Ernův hlas je nezaměnitelný.

Přijde mi to jako chvilička, co se britští Cradle Of Filth loni navrátili ke své slávě albem Hammer Of The Witches a už nyní hlásají, že příští rok v září chtějí vydat následovníka této lahůdky. Snad se do budoucna polepší i koncertně, protože poslední dvě vystoupení, kterých jsem byla svědkem, nedopadla vůbec dobře…

mo cradleoffilth

Vydáním nového materiálu se mohou pochlubit i norští black metalisté Darkthrone, kterým 14. října vychází album Arctic Thunder. Půjde o následovníka fanoušky i kritikou ověnčené desky The Underground Resistance z roku 2013. Komentář a písnička Tundra Leach zde:

Světoznámí švédští black metalisté Emperor se v roce 2017 vrátí na pódia, aby oslavili dvacetileté výročí LP Anthems To The Welkin At Dusk. Prvním potvrzeným koncertem je právě česká zastávka na Brutal Assault. See you in hell!

mo emperror ba

Američtí Dope lákají na nové album Blood Money Part 1, které má vyjít až 28. října. Zatím představili videoklip Hold On, jeho kvality posuďte sami:

Potěšující zpráva přichází z tábora Brujerie, která po 16 letech vydává nové album! Následovník desky Brujerizmo z roku 2000 se jmenuje Pocho Aztlan a vyjde už 6. září. Jedná se teprve o čtvrtou plnohodnotnou nahrávku, ale rozhodně už teď jsou zapsáni v extrémně metalové historii. Nová skladba Bruja:

Klípek nám přináší i jedna z mých nejoblíbenějších kapel, kde zpívá zpěvačka, americká sestava Otep! Klip k písni Zero ze sedmého alba Generation Doom omrkněte tady:

KoRn nezahálí a 21. října vydají novou deksu The Serenity Of Suffering. Na jeho podporu už tu máme dva výborné klipy, Rotting In Vain

a Insane

Slovutní norští black metaloví mágové Satyricon potvrzují, že v lednu vstoupí do studia, kde připraví svůj nový materiál. Dále fanouškům vzkazují, že v dohledné době se můžeme těšit i na album cover verzí.

Z tábora Rammstein přicházejí potěšující zprávy a to, že kapela pracuje na nové desce. Zatím poslední počin se jmenoval Liebe Ist Für Alle Da a světlo světa spatřil v roce 2009.

Zdroj: www.blabbermouth.net


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Hedvika

hed 200Třiašedesátiletá hrdinka Hedvika se pár měsíců po smrti svého manžela Vladimíra dozvídá tajemství, které její muž skrýval celý život nejen před ní, ale i před celou rodinou a přáteli. Po vyřízení dědictví přestává truchlit a její poklidný život se díky rad...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Arcikuplířka

DEKAMERON 200Arcikuplířka je přezdívka jedné z nejslavnějších knih všech dob – Dekameronu. Současníci Dekameronu prý kvůli frivolnímu obsahu přezdívali Kníže Galeotto; ten se proslavil jako prostředník lásky mezi Lancelotem a královnou Ginevrou v legendě o...

Divadlo

Národní divadlo uvádí: Čarodějův učeň

carodejuv-ucen200Dne 28. února Národní divadlo uvedlo světovou premiéru celovečerního baletního představení s názvem Čarodějův učeň. Ambice tohoto baletu jsou veliké. Oslovit co nejvíce generací, včetně té náctileté. ...

Film

Velká jízda za tornády

torn 200Film V oku tornáda (2014) je o městě Silverton, kde se během pár dní objeví spousta tornád. Akční snímek je o jízdě v autech, lítání v autech a odfukování lidí i s budovami.

...