Blíží se SUNDAY MUSIC JAM

Blíží se SUNDAY MUSIC JAM

Tisk

JamFest perexPoslední srpnovou neděli se bude ve venkovní galerii Tiskárna na vzduchu v pražské Stromovce konat už jedenáctý ročník charitativního multižánrového festivalu SUNDAY MUSIC JAM, který kombinuje zajímavý kulturní program s pomocí. Tentokrát se zaměří na tříletou Zuzanku postiženou Rettovým syndromem.

 

 


Cílem je pomoci

Zuzanka se narodila 10. 10. 2012 a dnes by měla sama běhat, jíst, zpívat… Bohužel tomu tak není. Zuzanka je na úrovni čtyřměsíčního miminka a její diagnózou je Rettův syndrom a epilepsie. Rodiče pro ni dělají vše, co by jí mohlo pomoci zlepšit její život. Nedali jí do ústavu, nevzdali se zodpovědnosti, vydrželi spolu, pracují, aby měli peníze na všechny terapie, které Zuzance pomáhají. Ale nejsou stroje, úspory ubývají, přichází únava. Zuzanka potřebuje péči 24 hodin denně, málo spí, nemluví, sama se nevyprazdňuje, sama se nenají, sebepoškozuje se, nechodí, nesedí, neleze, bere dost léků.

Zuzance velice pomáhá aquahealing. Uklidňuje ji, uvolňuje křeče, posiluje pohybový aparát. Zuzanka má díky lekcím aquahealingu méně epileptických záchvatů. Tuto terapii bohužel neproplácí zdravotní pojišťovna a jedna lekce stojí 1300 Kč. Cílem akce tedy bude nasbírat prostředky, ze kterých by se Zuzance zaplatil aquahealing na celý rok.

„Na Zuzanku jsme přišli v podstatě náhodou, ačkoliv náhody vlastně neexistují: poté, co jsme poslední dva roky podporovali zvířecí mazlíčky, jsme si řekli, že letos bychom chtěli směřovat pomocke konkrétnímu dítěti. Zuzanku jsme objevili díky Karolíně, zpěvačce kapely 21 hodin, která na SMJ taky vystoupí. Nikdo z nás do té doby nevěděl, co je to Rettův syndrom a jaká je to nešťastná nemoc. Když jsme pak Zuzanku viděli a setkali se s její neskutečně obdivuhodnou mámou Lucií, bylo rozhodnuto. Zuzanka si nás asi nějak vybrala sama…,“ dodává za organizátory Jan Martinek.

Hudební zážitky

Letošní SUNDAY MUSIC JAM bude tedy od pravého poledne až do pozdního večera hrát pro Zuzku, a jsme rádi, že pozvání přijaly skvělé kapely i účinkující: jmenujme například festivalovou klasiku z Úval Medvěd 009, zpěvačku Báru Zemanovou, úžasného amerického písničkáře Vinnieho Jamese, jehož koncert je skutečným zážitkem. Dále se můžete těšit na naše stálice, jako jsou Flattus a 1st Choice, karlovarské fešáky Liwid, poetické alternativní Neue Mädchen, energické Chilli Eyes, tvrďáky JegR a mnohé další.

jam fest vinnie

Vinne James

Předkrm v podobě džemfestu

Organizátoři se letos rozhodli, že program může běžet od rána a přišli proto s DŽEM FESTem. V areálu tak budou mít návštěvníci možnost ochutnat různé domácí džemy, marmelády a jiné voňavé pochutiny. Kromě toho si budou moci koupit různé slané i sladké dobroty a pomoci tak rodičům Zuzanky. Na výběr bude jak z raw food, tak z argentinských steaků - pro každého něco. K tomuzahraje pop folková kapela Shoda okolností a jazzový Retro Projekt.

„Přijďte se podívat na kapely, z nichž většinu na jiných festivalech neuvidíte, přijďte si užít pohodovou a přátelskou atmosféru, a hlavně, přijďte pomoct!!“

12:00-12:30 21 hodin

12:50 -13:20 Žántí & Zahara

13:40-14:10 Neue Mädchen

14:30-15:00 Liwid

15:00-15:30 přednáška o Rettově syndromu, aquahealingu

15:30-16:10 Medvěd 009

16:30-17:00 Chilli Eyes

17:20-18:00 Bára Zemanová & Band

18:20-19:00 Vinnie James (USA)19:20-20:00 Flattus

20:20-21:00 1st Choice

21:20-22:00 JegR

V dopolední části Džem Festu vystoupí kapely:

9:30-10:20 Shoda okolností

10:30-11:20 Retro Projekt

JamFest

Více informací: www.facebook.com/sundaymusicjam


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner


Literatura

Anglická autorka detektivek představuje Odvrácenou stranu

Odvracena strana 200Knižní léto se nese ve znamení objevování nového, netuctových detektivních příběhů s nečekanými zvraty i odpočinkovějšího materiálu. Přesně tyto atributy splňuje nová knížka Belindy Bauerové s příznačným názvem <...

Divadlo

Splašené nůžky – tak trochu jiná hra

200divSplašené nůžky Paula Pörtnera lákají větou „detektivní komedie, ve které, o tom, kdo je vrah, rozhodujete Vy“! Právě tento styl, jenž zapojuje do příběhu diváky, dělá z této hry druhý nejdéle uváděný titul na světě. Ostatně, není divu. Ve Slušovicích je v N...

Film

Složité romantické vztahy ve válce

tmavomodry svet 200Vážný romantický film Tmavomodrý svět (2001) je jedním z nejnákladnějších Českých filmů současnosti. Díky dobrému jménu tvůrců Jana a Zdeňka Svěráka do něj vlož...