Metalové okénko – prosinec 2014
Banner

Metalové okénko – prosinec 2014

Sepultura perexMáme tu nový rok a já bych ho ráda uvítala novou rubrikou, Metalové okénko. Mělo by jít o náhled do světa metalové hudby, kde se co šustlo, co se chystá a tak podobně. Pravděpodobně půjde o měsíčník, ale i to se může změnit. Snad to někoho překvapí, potěší a zaujme. Většinu informací budu těžit ze stránky www.blabbermouth.net

 

Grindcoreová legenda NAPALM DEATH vydá 27. ledna svou 15. studiovku, Aper Predator – Easy Meat. Zatím odtajnili obal desky a názvy písniček.

PANZER je název nové německé supergrupy, jež sestává ze zpěváka/basáka Schmiera (Destruction), kytaristy Hermana Franka (Accept, Victory) a bubeníka Stefana Schwarzmanna (Accept). Debutové albu Send Them All to Hell vydali 28. listopadu. Již nyní se můžete podívat na první videoklip z desky – Death Knell.

Polští BEHEMOTH vydali velmi vydařený nový klip a to k písni Ora Pro Nobis Lucifer. Připomínám, že na tuto kapelu se můžeme těšit 24. dubna ve Zlíně!
Bývalý bubeník kapely Ramones, Richie Ramone, vydal videoklip k písni Entitled.

Americká kapela SNOT je zpátky v byznysu! Poté, co jim v roce 1998 zemřel zpěvák Lynn Strait, se dali znovu dohromady a jako zpěváka povolali svého kamaráda Carla Bensleyho.

Britští průkopníci metalu, VENOM, vydají 27. ledna nové (už čtrnácté) album From the Very Depths. Zatím zveřejnili pouze obálku.
www.blabbermouth.net/news/venom-from-the-very-depths-cover-artwork-unveiled/

Brazilská legendární kapela SEPULTURA slaví 30 let! Na tuto kapelu se můžete v srpnu podívat na Brutal Assault v pevnosti Josefov.

Sepultura

Maďarští nezbedníci EKTOMORF vydali úžasný živák k písni Whusper z alba Retribution.

Švédští černokněžníci MARDUK vydají 19. ledna nové album, které ponese název Frontschwein. Zatím vypustili do světa novou píseň, Wartheland.

Hvězdné kapely jsou v kurzu! WESTFIELD MASSACRE, to je zpěvák Tommy Vext (Divine Heresy, Snot), bubeník Tim Yeung (Morbid Angel, Divine Heresy), kytarista Bill Hudson (Circle II Circle) a kytarista Rick Di Marco (Death Division). Prozatím nabízí akorát videoklip k písni Darkness Divides.

Americká banda COAL CHAMBER dokončila nahrávání nového alba. Kapela se rozpadla v roce 2003 po vydání pouhých tří studiovek (Coal Chamber, Chamber Music a Dark Days). Sestava je taková: zpěvák Dez Fafara, kytarista Miguel Rascon, bubeník Mike Cox a baskytaristka Nadja Peulen.

Německá formace U.D.O. se činí! Nejen, že vydali nový klip Decadent ze stejnojmenného alba – jež vyjde 2. ledna -, ale také se rozešli s bubeníkem Francesco Jovinem.

MARILYN MANSON vydává 19. ledna novou desku The Pale Emperor. Jako vlaštovku k ní nabízí videoklip k písni Deep Six.

WEDNESDAY 13 vydá 12. ledna své šesté studiové album, Monsters of the Universe: Come Out and Plague. Poslechnout si ji můžete zde

Dle mého názoru opomíjený kytarový mág MARTY FRIEDMAN vydal nový videoklip k písni Undertow.

Novinkový projekt s názvem IHATE hlásí i zpěvák renomovaných Six Feet Under, Chris Barnes. Říká k tomu: „Pro mě je to vážně majstrštyk brutálního, dravého death metalu.“

Prosinec nám však přinesl i dvě smutná výročí. Jednak to 8. prosince bylo 10 let, co násilnou smrtí zemřela kytarová legenda Dimebag Darrell (Pantera, Damageplan) a 13. prosince to bylo 13 let, co tento svět opustil death metalový zaříkávač Chuck Schuldiner (Death, Control Denied). Metalový svět nezapomene!

Abych nekončila na smutnou notu, tak zde máte mezinárodní trailer k filmu Northmen – A Viking Saga, kde si roli vystřihl i zpěvák Johan Hegg ze švédské kapely AMON AMARTH.

( 2 hlasů )


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Žila jsem v maringotce a objevovala svoje ženství

mensesBlogerka Veronika Lančaričová napsala knihu Ženství jako dar, která pojednává o menstruaci a o dalších ryze ženských záležitostech. Říká, že žena za celý svůj život promenstruuje celých šest let, které by si rozhodně měla užít, ne je protrpět.

Live

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Autorce Šťastného blogu vychází třetí kniha

dobra tak akorat perexJste-li fanoušky „Šťastného blogu“, asi už víte, že se na pultech českých knihkupectví objevila v pořadí třetí kniha Barbory Šťastné, tentokrát s názvem Dobrá tak akorát. Ve zkratce by se dalo říci, že...

Divadlo

Rákosníček Divadla Scéna pobaví

Rakosnicek200Asi v polovině odpoledne tříkrálového se v blízkosti Divadla Scéna ve Zlíně zvýšil výskyt těšících se dětí a jejich rodičů, kteří mířili na zlínskou premiéru pohádky Rákosníček a jeho rybník. Těch dětí a jejic...

Film

FILMOVÉ BRNO

filmove brno 200Do dějin kinematografie nespadá jen filmová tvorba samotná, ale vše, co s ní souvisí – včetně společenských a politických kontextů, včetně toho, jakým způsobem se dostávala k publiku, jak jím byla vnímána, jaký byl o ni zájem. Například p...