Metalové okénko – prosinec 2014
Kultura21.cz

Metalové okénko – prosinec 2014

Sepultura perexMáme tu nový rok a já bych ho ráda uvítala novou rubrikou, Metalové okénko. Mělo by jít o náhled do světa metalové hudby, kde se co šustlo, co se chystá a tak podobně. Pravděpodobně půjde o měsíčník, ale i to se může změnit. Snad to někoho překvapí, potěší a zaujme. Většinu informací budu těžit ze stránky www.blabbermouth.net

 

Grindcoreová legenda NAPALM DEATH vydá 27. ledna svou 15. studiovku, Aper Predator – Easy Meat. Zatím odtajnili obal desky a názvy písniček.

PANZER je název nové německé supergrupy, jež sestává ze zpěváka/basáka Schmiera (Destruction), kytaristy Hermana Franka (Accept, Victory) a bubeníka Stefana Schwarzmanna (Accept). Debutové albu Send Them All to Hell vydali 28. listopadu. Již nyní se můžete podívat na první videoklip z desky – Death Knell.

Polští BEHEMOTH vydali velmi vydařený nový klip a to k písni Ora Pro Nobis Lucifer. Připomínám, že na tuto kapelu se můžeme těšit 24. dubna ve Zlíně!
Bývalý bubeník kapely Ramones, Richie Ramone, vydal videoklip k písni Entitled.

Americká kapela SNOT je zpátky v byznysu! Poté, co jim v roce 1998 zemřel zpěvák Lynn Strait, se dali znovu dohromady a jako zpěváka povolali svého kamaráda Carla Bensleyho.

Britští průkopníci metalu, VENOM, vydají 27. ledna nové (už čtrnácté) album From the Very Depths. Zatím zveřejnili pouze obálku.
www.blabbermouth.net/news/venom-from-the-very-depths-cover-artwork-unveiled/

Brazilská legendární kapela SEPULTURA slaví 30 let! Na tuto kapelu se můžete v srpnu podívat na Brutal Assault v pevnosti Josefov.

Sepultura

Maďarští nezbedníci EKTOMORF vydali úžasný živák k písni Whusper z alba Retribution.

Švédští černokněžníci MARDUK vydají 19. ledna nové album, které ponese název Frontschwein. Zatím vypustili do světa novou píseň, Wartheland.

Hvězdné kapely jsou v kurzu! WESTFIELD MASSACRE, to je zpěvák Tommy Vext (Divine Heresy, Snot), bubeník Tim Yeung (Morbid Angel, Divine Heresy), kytarista Bill Hudson (Circle II Circle) a kytarista Rick Di Marco (Death Division). Prozatím nabízí akorát videoklip k písni Darkness Divides.

Americká banda COAL CHAMBER dokončila nahrávání nového alba. Kapela se rozpadla v roce 2003 po vydání pouhých tří studiovek (Coal Chamber, Chamber Music a Dark Days). Sestava je taková: zpěvák Dez Fafara, kytarista Miguel Rascon, bubeník Mike Cox a baskytaristka Nadja Peulen.

Německá formace U.D.O. se činí! Nejen, že vydali nový klip Decadent ze stejnojmenného alba – jež vyjde 2. ledna -, ale také se rozešli s bubeníkem Francesco Jovinem.

MARILYN MANSON vydává 19. ledna novou desku The Pale Emperor. Jako vlaštovku k ní nabízí videoklip k písni Deep Six.

WEDNESDAY 13 vydá 12. ledna své šesté studiové album, Monsters of the Universe: Come Out and Plague. Poslechnout si ji můžete zde

Dle mého názoru opomíjený kytarový mág MARTY FRIEDMAN vydal nový videoklip k písni Undertow.

Novinkový projekt s názvem IHATE hlásí i zpěvák renomovaných Six Feet Under, Chris Barnes. Říká k tomu: „Pro mě je to vážně majstrštyk brutálního, dravého death metalu.“

Prosinec nám však přinesl i dvě smutná výročí. Jednak to 8. prosince bylo 10 let, co násilnou smrtí zemřela kytarová legenda Dimebag Darrell (Pantera, Damageplan) a 13. prosince to bylo 13 let, co tento svět opustil death metalový zaříkávač Chuck Schuldiner (Death, Control Denied). Metalový svět nezapomene!

Abych nekončila na smutnou notu, tak zde máte mezinárodní trailer k filmu Northmen – A Viking Saga, kde si roli vystřihl i zpěvák Johan Hegg ze švédské kapely AMON AMARTH.

( 2 hlasů )


 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Smola a Hrušky: „Chceme spraviť československý hit, ktorý prevalcuje obe republiky“

200rozSkupina Smola a Hrušky zabáva obecenstvo svojou veselou ska-punk popovou muzikou už od roku 1996. Ako sa majú a čo chystajú, aké sú ich sny, to sa dozviete v tomto rozhovore. Ponúka veľa nových a zaujímavých informácií, ktoré nie sú je len...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Literatura

Strom duchů s kořeny v minulosti i současnosti

Strom duchů, perexBritskou spisovatelku Barbaru Erskinovou naprosto zbožňuji. Lépe řečeno, ne přímo paní autorku, ale její knihy. Bývají napěchované tajemnem, dobrodružstvím, akcí, láskou, ale i historicky podloženými fakty. Už předem jsem věděla...

Divadlo

Citové vzplanutí a herecký koncert Hany Maciuchové v Branickém divadle


maciuch 200Zamilovat se lze v jakémkoli věku. A láska může být opětovaná! To je asi největší poselství monodramatu francouzské autorky Noelle Chatelet Žena Vlčí mák. Představení, které uvedlo Branické divadlo, je hereckým koncertem Hany Maciuchové.

Film

Gradující drama Znovu a jinak. Najdete se v něm.

altCo je v životě nejdůležitější? Jít si vždy za svým snem i za možností tvrdého pádu nebo uspokojení z fádního života? Poslední film Jasona Reitmana nás zavádí do města Minneapolis v Minnesotě za Mavis Garyovou (Charl...