Metalové okénko – prosinec 2014

Metalové okénko – prosinec 2014

Tisk

Sepultura perexMáme tu nový rok a já bych ho ráda uvítala novou rubrikou, Metalové okénko. Mělo by jít o náhled do světa metalové hudby, kde se co šustlo, co se chystá a tak podobně. Pravděpodobně půjde o měsíčník, ale i to se může změnit. Snad to někoho překvapí, potěší a zaujme. Většinu informací budu těžit ze stránky www.blabbermouth.net

 

Grindcoreová legenda NAPALM DEATH vydá 27. ledna svou 15. studiovku, Aper Predator – Easy Meat. Zatím odtajnili obal desky a názvy písniček.

PANZER je název nové německé supergrupy, jež sestává ze zpěváka/basáka Schmiera (Destruction), kytaristy Hermana Franka (Accept, Victory) a bubeníka Stefana Schwarzmanna (Accept). Debutové albu Send Them All to Hell vydali 28. listopadu. Již nyní se můžete podívat na první videoklip z desky – Death Knell.

Polští BEHEMOTH vydali velmi vydařený nový klip a to k písni Ora Pro Nobis Lucifer. Připomínám, že na tuto kapelu se můžeme těšit 24. dubna ve Zlíně!
Bývalý bubeník kapely Ramones, Richie Ramone, vydal videoklip k písni Entitled.

Americká kapela SNOT je zpátky v byznysu! Poté, co jim v roce 1998 zemřel zpěvák Lynn Strait, se dali znovu dohromady a jako zpěváka povolali svého kamaráda Carla Bensleyho.

Britští průkopníci metalu, VENOM, vydají 27. ledna nové (už čtrnácté) album From the Very Depths. Zatím zveřejnili pouze obálku.
www.blabbermouth.net/news/venom-from-the-very-depths-cover-artwork-unveiled/

Brazilská legendární kapela SEPULTURA slaví 30 let! Na tuto kapelu se můžete v srpnu podívat na Brutal Assault v pevnosti Josefov.

Sepultura

Maďarští nezbedníci EKTOMORF vydali úžasný živák k písni Whusper z alba Retribution.

Švédští černokněžníci MARDUK vydají 19. ledna nové album, které ponese název Frontschwein. Zatím vypustili do světa novou píseň, Wartheland.

Hvězdné kapely jsou v kurzu! WESTFIELD MASSACRE, to je zpěvák Tommy Vext (Divine Heresy, Snot), bubeník Tim Yeung (Morbid Angel, Divine Heresy), kytarista Bill Hudson (Circle II Circle) a kytarista Rick Di Marco (Death Division). Prozatím nabízí akorát videoklip k písni Darkness Divides.

Americká banda COAL CHAMBER dokončila nahrávání nového alba. Kapela se rozpadla v roce 2003 po vydání pouhých tří studiovek (Coal Chamber, Chamber Music a Dark Days). Sestava je taková: zpěvák Dez Fafara, kytarista Miguel Rascon, bubeník Mike Cox a baskytaristka Nadja Peulen.

Německá formace U.D.O. se činí! Nejen, že vydali nový klip Decadent ze stejnojmenného alba – jež vyjde 2. ledna -, ale také se rozešli s bubeníkem Francesco Jovinem.

MARILYN MANSON vydává 19. ledna novou desku The Pale Emperor. Jako vlaštovku k ní nabízí videoklip k písni Deep Six.

WEDNESDAY 13 vydá 12. ledna své šesté studiové album, Monsters of the Universe: Come Out and Plague. Poslechnout si ji můžete zde

Dle mého názoru opomíjený kytarový mág MARTY FRIEDMAN vydal nový videoklip k písni Undertow.

Novinkový projekt s názvem IHATE hlásí i zpěvák renomovaných Six Feet Under, Chris Barnes. Říká k tomu: „Pro mě je to vážně majstrštyk brutálního, dravého death metalu.“

Prosinec nám však přinesl i dvě smutná výročí. Jednak to 8. prosince bylo 10 let, co násilnou smrtí zemřela kytarová legenda Dimebag Darrell (Pantera, Damageplan) a 13. prosince to bylo 13 let, co tento svět opustil death metalový zaříkávač Chuck Schuldiner (Death, Control Denied). Metalový svět nezapomene!

Abych nekončila na smutnou notu, tak zde máte mezinárodní trailer k filmu Northmen – A Viking Saga, kde si roli vystřihl i zpěvák Johan Hegg ze švédské kapely AMON AMARTH.

( 2 hlasů )


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Spisovatelka Sylva Lauerová ví, jak zkrotit drzé opice

200lSpisovatelka a básnířka Sylva Lauerová je autorkou, která se rozhodně nebojí otevírat tabuizovaná či hůře stravitelná témata. Ve svých románech i básních se dotýká hlubin lidské psychiky, duchovna, různých podob lásky a sexu, společenských témat. Díky tomu, že ...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

R.U.R jako Rossumův universální robot nebo rosol?

robot100 perexRoboti našemu světu prozatím nevládnou, i když je to už sto let od doby, co tyhle umělé bytosti získaly své označení. Původně se „živé a inteligentní pracovní stroje“, hrdinové Čapkova vědeckofantastického dramatu, měly jmenovat laboři. Kd...

Divadlo

Hudební scéna Městského divadla v Brně jubiluje

Hudebni scena 200Je to neuvěřitelné, jak letí ten čas. Docela nedávno byl v jámě budoucího divadla na Lidické ulici v Brně kladen základní kámen – až z Broadwaye. Pokřtili jej šampaňským manželé Formanovi. A jejich přání, aby to bylo divadlo veleúspěšn...

Film

The Words: Slova, která změní život

the words plakatŘíct pravdu, nebo žít se lží? Toto je dilema, které v menší či větší míře asi zná každý. Většinou jde jen o malé “bezvýznamné” lži. Pokud ale jde o vaši kariéru, která pro Vás znamená téměř vše, už to rozhodování není tak snadné.

...