Vánoční čas ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU bude opět pestrý

Vánoční čas ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU bude opět pestrý

Tisk

bi 200V předvánočním čase je v krajském kulturně vzdělávacím centru 14|15 BAŤŮV INSTITUT připraven pro malé i velké návštěvníky bohatý program. Těšit se mohou především na různorodé tvořivé dílny, koncerty i vánoční výstavku.Poučení, inspirace i tvoření v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Vánočně naladit se mohou návštěvníci již nyní prostřednictvím panelové výstavy Radujme se, veselme se, narodil se Kristus Pán, na které muzeum představuje naší předvánoční a vánoční tradici doplněnou o ukázky slaměných ozdob z tvorby Františka Zusky, držitele titulu Nositel tradic lidových řemesel. Ta bude doplněna v sobotu 26. listopadu celodenním programem Předvánoční čas v muzeu s ukázkami tradičních řemesel, prodejem drobných výrobků, pečením vánočních oplatků a perníčků, tvořivými aktivitami pro rodiny s dětmi a vystoupením Bartošova dětského folklorního souboru.

Dalším zajímavým celodenním programem v muzeu bude v sobotu 10. prosince tvořivá dílna Baťovské Vánoce, na které si děti od 5 let i dospělí budou moci vyrobit vlastní kolekci vánočních ozdob na stromeček. Inspirací jim budou vánoční ozdoby z 30. a 40. let 20. století ve výstavě ZLÍN 700.

Bohatý program pro děti v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně

Knihovna bude patřit dětem v sobotu 3. prosince dopoledne. Už tradiční Den pro dětskou knihu nabídne čtení, zábavu i tvoření. Malí návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení Divadla z Truhlice, vernisáž a vyhlášení výsledků výtvarné soutěže, tvořivé dílničky, swap dětských knih se Zlínskou matkou, vystoupení a dobročinný jarmark Lesní komunitní školy Sýkorka a mnoho dalšího!

bi den

Nové deskové hry si mohou děti i dospělí otestovat s andělem a čertem na Mikulášském deskohraní, které Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně pořádá v pondělí 5. prosince od 16 hodin. Ve středu 7. prosince od 10 hodin se myslelo s vánočním programem i na ty nejmenší děti s hodinkou nad dětskou knihou Tátové a mámy, čtěte s námi plnou tvoření, čtení a hraní pro děti do 5 let.

Tvoření pro děti v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně

Tvořivé dílny s vánoční tématikou pro děti všeho věku nabídnou dílny v galerii. Výtvarný workshop UMčo 6. a 20. prosince od 13.30 hodin je vhodný pro děti ve věku 7 – 10 let. Speciální Sobotní divadelně výtvarná dílna v galerii 10. prosince ve 14 hodin bude dětem vyprávět o Vánocích, jak se kdysi dávno celé rodiny po soumraku setkávaly se sousedy a pocestnými u kamen ve svých světnicích a povídaly si příběhy. Prosincové GALEŘIŠTĚ (každou středu a čtvrtek dopoledne) pro nejmenší od 2 do 5 let v doprovodu rodičů bude inspirované adventním obdobím.

Tvořivé výtvarné dílny pro děti nabízí i knihovna. Ve čtvrtek 15. prosince od 14 hodin si děti budou moci vyrobit 3D vánoční ozdoby a 20. prosince od 14 hodin pak vánoční přání.

bi vytvarna dilna

Hudební program v kavárně

K adventní pohodě přispěje také hudební program. Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně zve na vánočně laděné vystoupení zlínské folkové kapely Stromy. Návštěvníci se mohou těšit jak na vlastní tvorbu kapely, tak na již zlidovělé folkové písně i veskrze vánoční melodie. Akce se koná 12. prosince od 18 hodin.

Ve čtvrtek 15. prosince od 17 hodin se mohou návštěvníci zaposlouchat na Adventmím ladění do klasického populárního repertoáru Tanečního orchestru Brazil ze ZUŠ Morava a poslechnout si např. skladby od Marie Rottrové, ABBY, Eltona Johna, Whitney Houston, Boba Dylana, bratrů Nedvědů apod. Pro milovníky cimbálu zahraje 22. prosince od 16 hodin na Předvánočním posezení u cimbálu muzika Kuráž ze ZUŠ Morava a to jak svůj vlastní folklórní repertoár, tak i vánoční skladby.

„Ráda bych všechny pozvala na bohatý program ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU, děti i dospělí se u nás mohou naladit na vánoční notu, v adventním čase si připomenout vánoční tradice a strávit hezké chvíle s rodinou či přáteli,“ uvedla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, příspěvkové organizace.

Za jarmarkem na hrad

V sobotu 3. prosince ožije i hrad Malenovice. Již tradičně se zde uskuteční vánoční jarmark.

V hradu i v předhradí bude od 10 do 16 hodin velké množství prodejců s malými a milými drobnostmi či občerstvením.

Více informací na webu muzea, galerie, knihovny a www.14-15.cz.


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

Joakim Brodén před Masters of Rock vzkazuje: „Ještě Jedno Pivo!!!!“

sabaton 200Metalovou kapelu Sabaton, v jejímž čele stojí charismatický Švéd s českými kořeny Joakim Brodén, není třeba příliš představovat. Češi si jejich hudbu plnou válečných motivů zamilovali a každé jejich vystoupení je...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Čtěte také...

Mistři své znalosti, um a zkušenosti našich předků získají v kurzech pořádaných Národním památkovým ústavem

remeslo 200Mezeru mezi důkladným restaurováním a běžným řemeslem vyplní absolventi kursů vzdělávacího programu Řemeslná obnova historických staveb, který připravuje Národní památkový ústav. Po úspěšném loňském zkušebním ročníku spustí NPÚ jedinečný projekt v...

Z archivu...


Literatura

Láska a světlo: Doreen Virtue se odvážila být jiná. Poprvé u nás

Laska a svetloTrvalo mi pár týdnů, než jsem si udělala na novou Doreen opravdu názor. Měla jsem ji ráda jako populární psycholožku, která sem tam něco zdobila andělskou tématikou. Její odklon ke křesťanství jsem nejprve pojala jako velký boom, poté p...

Divadlo

Derniéra kultovního muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť z Plzně už 22. května streamem!

muzikal josef 200Velkolepá a zábavná muzikálová show pro všechny generace z autorské dílny Andrewa Lloyda Webbera a Tima Rice Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť dobyla doslova celý svět!!! Muzikál s podtitulem Bible v rytmu rokenrolu vznikl na m...

Film

3KINO 2022 se vynořilo na obzoru

3KINO perexLetošní festival středoevropského filmu nazvaný 3KINO je letos bezmála o polovinu kratší, než tomu bývalo v uplynulých letech. Začíná ve středu 9. listopadu a slavnostní zakončení, provázené projekcí vítězného filmu, nastává již v neděli 13. listopa...