V pasáži proběhne výjimečná projekce filmu "Pasáž"

V pasáži proběhne výjimečná projekce filmu "Pasáž"

Tisk

pasaz 200Máme pro vás pozvánku na promítání unikátního filmu "Pasáž" režiséra Juraje Herze, a to 8. dubna od 19:00 v 3Kino ArtPasáži.

 

 

Děj filmu se odehrává v magickém prostředí pražské pasáže, kde se realita mísí s fantazií - a přímo v té samé pasáži bude film promítán.

Pasáž s četnými průchody, různými podniky a rozsáhlým podzemním labyrintem inspirovala spisovatele Karla Pecku k sepsání stejnojmenné novely (1974, exil), na jejímž základě v roce 1996 vznikl Herzův film. Právě pasáž domu U Nováků poskytla natáčení jedinečnou atmosféru a styl.

Kafkovsky laděný příběh uvádí k režisérově poctě - Juraj Herz zemřel 8. 4. 2018.

Pasáž (Passage)
Česko / Francie / Belgie, 1996, 102 min
Režie: Juraj Herz

Spořádaný bankovní úředník Michal Forman hledá před deštěm úkryt v pasáži. Nečekaně ho začne přitahovat zvláštní mikrosvět zalidněný množstvím figur, které tu tráví všechen svůj čas. Postupem času se muž stává jednou z nich.

Nenechte si ujít šanci prožít s námi tento výjimečný filmový zážitek v kouzelném prostředí pasáže secesního domu U Nováků.

Občerstvit se můžete v dnes již kultovní Kavárně Řehoře Samsy.

3Kino Art Pasáž je netradiční projekt, který vznikl v netradičních prostorách někdejší restaurace ve slavné pasáži domu U Nováků v centru Prahy. Cílem tohoto projektu je provokujícím a inovativním způsobem rozšířit povědomí o současné kultuře a umění střední Evropy. Pasáž domu U Nováků postupně oživí mladí talentovaní umělci z Čech, Slovenska a Polska. V kontrastu i pro srovnání divákům představíme díla význačných tvůrců z privátních sbírek, která nejsou běžně k vidění, filmové projekce a hudební vystoupení, která s vystavenými výtvarnými díly korespondují.

pasaz plakat

KDY: 8. 4. 2024
19:00
KDE: 3Kino ArtPasáž (Vodičkova 30, Praha 1)
VSTUPNÉ: 120,-

Více informací: https://www.3kino.cz/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Lubomír Větříšek: „Spousta kluků měla tu vojnu ještě horší než já nebo se odtamtud nevrátila"

Autor 100Dva roky v hajzlu je poměrně ostrý název knihy, která se věnuje neméně drsnému tématu. Lubomír Větříšek v ní na základě svých vzpomínek vypráví pravdivý příběh o dvouleté vojenské službě v letech 1983 až 1985. Setkal se na ní s šik...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Publicistický thriller ze současnosti: Čtvrtá mocnost

ctvrta mocnost200Do českých kin vstupuje německý koprodukční snímek Čtvrtá mocnost. Jeho autor Dennis Gansel, režisér mezinárodně oceněného filmu Náš vůdce (Die Welle, 2008), se opět vrací k tematice p...


Literatura

Jděte offline číst Girl Online

girl online 200Nejrychleji prodávaná britská kniha roku 2014, které se za jediný týden prodalo skoro 80 000 výtisků. Přesně tato pověst předcházela české vydání knihy Girl Online od Zoe Sugg neboli Zoelly. Jde o čtyřiadvacetiletou blogerku a youtuberku ...

Divadlo

Vydejme se s Hurvínkem mezi osly

hurvinek mezi osly 200Děti mají docela dlouhé vánoční prázdniny, během kterých asi moc na školu myslet nebudou. Některé z nich si, stejně jako Hurvínek, možná říkají: „Škola???!!! Brrrr!!!“ Ale co se s nimi zajít podívat do div...

Film

Nicolas Cage se vrací na plátna kin jako Ghost Rider. A návrat je to zbytečný.
ImageNicolas Cage je zvláštní patron. Za svou kariéru prošel neuvěřitelnými zvraty a z držitele Oscara (dnes se to zdá neuvěřitelné) se stal dost možná tím nejvysmívanějším mužem celého Hollywoodu. Pomalu, ale jistě, může přebrat...