Český film Magician je natočen. Začala postprodukce

Český film Magician je natočen. Začala postprodukce

Tisk

Magician 200Nový film režiséra Davida Stejskala MAGICIAN v česko-marocké koprodukci vstupuje do druhého stádia příprav. Štáb má za sebou náročné, ale krásné natáčení v Maroku. Nyní pracuje hudební producent David Vostrý na hudebních podkladech a originálních písních pro film, postprodukce se ujme Kate z české produkce.

 

Natáčení proběhlo na 7 lokacích po celém Maroku - např. v Tangeru, Marakéši, v poušti.

"Natáčení bylo náročné, ale krásné. Zažili jsme teplotní skoky z 5 stupňů večer do 40 stupňu přes den na poušti, intenzivní natáčení v medině Marakéše a Tangeru, v modrém městě na severu. Herci pracovali pod velkým tlakem a vyžadovalo to dobrou fyzickou přípravu. V moři, kde jsme točili scénu Sirény jsme zažili nečekaně silný odliv a příliv, který nám natáčení komplikoval. Po 10 dnech natáčení jsme dorazili do Španělska a museli si odpočinout před další prací - budeme pracovat na voice-overech, animacích a postprodukci," uvedl Milan Matyáš Deutsch, producent a představitel hlavní role.

Magician1

"Spolupráce s našimi marockými kolegy byla příjemná. Jsou to profíci. Marocká produkce nám dodala techniku a logistiku, místní produkce také zajistila neuvěřitelné lokace. Těším se na další stádium příprav," uvedl režisér David Stejskal.

Premiéra filmu je plánována na začátek příštího roku, bude se konat v Marockém Tangeru a následně vyrazí na festivaly po celém světě. Film by měl být viděn na jednom z velkých TV kanálů a také v kinech.

Duo Stejskal a Deutsch za sebou mají mimo jiné úspěšnou spolupráci na hudebních klipech Martiny Balogové. Jejich film Amor Labori získal ocenění na zahraničních festivalech a uznání získal i ve finále festivalu Future Gate v pražské Lucerně.

Magician 2

Více informací:

www.magicianmovie.com
www.mmd-production.com


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Kromě Óčka, který mám většinou doma puštěný jako kulisu, si nic moc nepouštim,“ přiznává Petr Hrdlička

skwor peta hrdlickaSkupina Škwor dala českému rockovému světu především cover písně Shut  Sraž nás na kolena, ale od té doby už urazila velký kus cesty. Poslední album Drsný kraj je toho důkazem. Zpěvák a...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Opět zavládne Scandi

Scandi 2024 perexS každoročně pořádanou přehlídkou severské filmové tvorby SCANDI se setkáme i letos, a to opět zásluhou distribuční společnosti Film Europe. Všechny zařazené snímky zakoupila pro tuzemské promítání, takže je v příštích měsících budou m...


Literatura

Erich Maria Remarque v emigraci

Ascona perexAscona, 1933. Právě sem prchl spisovatel Erich Maria Remarque v noci před Hitlerovým jmenováním. A o chvíli později hořely jeho romány na hranici nacistů. Tyto události i dlouhé trápení s novým románem uvrhnou Remarqua do hluboké bezradnosti.

Divadlo

Osmyčky, totální unférie z dějin národa českého

Osmycky plakatProsím ten název není s hrubkou. Autoři opravdu svůj kabaret nazvali Osmyčky. V brněnském Městském divadle se představili místní autoři, kteří už mají za sebou několik inscenací, většinou uváděných v létě na Biskupském dvoře Moravského zem...

Film

Návrat Mary Poppins

poppins perexŽivot v Londýně ve 30. létech není snadný – a nejen kvůli hospodářské krizi. Michal (Ben Whishaw) a Jana (Emily Mortimer), děti známé z původního filmu o kouzelné pěstounce Mary Poppins, už dospěli. Michael pořád žije se s...