Do divadla i o prázdninách! Pozvěte přátele na promítání

Do divadla i o prázdninách! Pozvěte přátele na promítání

Tisk

letní pohodaUžijte si divadlo z pohodlí domova, třeba ve společnosti přátel při letní grilovačce. Na Dramoxu najdete stovky inscenací, které jste během roku nestihli vidět nebo které už mají po derniéře. Dobrá zpráva pro všechny divadelní fanoušky – o zážitky tak nepřijdete ani o prázdninách!

 

Letní návštěvy jsou v plném proudu, jídlo máte nachystané, a teď přemýšlíte nad zábavou. Co uspořádat pro hosty netradiční promítání? Místo letního kina jim tak můžete nabídnout letní domácí divadlo! Stačí připojit k notebooku projektor a na online platformě Dramox.cz si vybrat z bohaté kulturní nabídky.

Letní pohoda

Letní nálada přeje oddychovkám. Pusťte si střelenou komedii s erotickým nábojem Srnky z Divadla Na Fidlovačce, v komedii o outsiderech s kuriozními osudy se tak trochu pozná každý z nás. Poznáte se i v manželských etudách Válka Roseových nebude!, v nichž se Petr Michálek inspiroval radostmi a strastmi svého života.

Kdo si potrpí na drsnější humor, neměl by vynechat Kanibalky z Městských divadel pražských. V prvním dílu Soumrak samců i druhém Soumrak starců vás doprovodí kriminalistka Vanda Hybnerová se svým parťákem, která je na stopě zločinu. Pokud máte rádi sci-fi, kultovní filmy z 80. let a amerického spisovatele Philipa K. Dicka? Pak si nenechte ujít zábavně-dojemnou grotesku Den závislosti od režiséra Tomáše Dianišky. Zaručeně pobaví i veselohra Brouk v hlavě, tentokrát z plzeňského Divadla J. K. Tyla.

Maraton Dejvického divadla

Uspořádat můžete i dejvický maraton s těmi nejlepšími kousky z oblíbeného Dejvického divadla. Nezklame Černá díra odehrávající se na benzínové pumpě v poušti, kde se může stát opravdu cokoliv. Přenést se můžete i do fotbalové šatny tří rozhodčích před zápasem a poslouchat jejich neuvěřitelné dialogy v komedii Šťovík, pečené brambory. Připomeňte si také divácky úspěšnou inscenaci Jedlíci čokolády z hradeckého Klicperova divadla o třech sestrách, které se po smrti otce snaží postavit na nohy. Ve společnosti starých známých zavzpomínejte i na legendární Mlýny z Divadla Sklep. Hlášky určitě neuslyšíte poprvé.

Muzikály doma na plátně

Letní večer vám zpříjemní i muzikály. Užijte si dvě hvězdy české hudby Anetu Langerovou a Martu Kubišovou v příběhu baronky Sidonie Nádherné v muzikálu Touha jménem Einodis z Divadla Ungelt. Na jazzovou notu vás zase naladí hudební představení Píseň pro Ninu z Divadla J. K. Tyla o zpěvačce, do jejíž kariéry zasáhne komunistický režim.

Dramox

Dramox.cz


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Juraj Herz mi dal spousty cenných rad, říká mladý režisér Jakub Krumpoch

JAKUB krumpoch perexI když je Jakub Krumpoch teprve na samém začátku, něco už má přece jenom za sebou. Třeba ceněný dokument Unhappy Happy Life, který měl premiéru před třemi lety, anebo několik kli...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Tygr v tísni uvádí imerzivní inscenaci Mistr a Markétka

mistr a marketka 200Počátkem června ožije historický palác Hrzánů z Harasova v centru Prahy imerzivní inscenací legendárního románu Michaila Bulgakova Mistr a Markétka. Inscenace nechá diváka volně procházet mnohovrstevnatým dějem a hledat si cestu v...


Literatura

Pečeme bez mouky

peceme bez mouky perexV květnu vyšla v nakladatelství Esence moderní kuchařka Anji Donnermeyerové Pečeme bez mouky. Nabízí nám přes 90 inspirativních receptů na nejrůznější dezertíky, moučníky a další sladké pochutiny v bezlepkové formě. Pok...

Divadlo

Premiéra divadelní hry Kancl aneb když hranice mezi vtipem a trapností setřeme

kancl divadlo rokokoPrvní novinkou v sezoně Městských divadel pražských (MDP) se stala stejnojmenná jevištní verze britského sitcomu Kancl (The Office). Premiéra hry Kancl se tak uskutečnila ...

Film

Karel Zeman a jeho kouzelný svět

zeman09Česká animovaná tvorba měla ve svých počátcích - zejména v 50. letech - dva mezinárodně uznávané velikány: v Praze Jiřího Trnku a ve Zlíně Karla Zemana. Oba posloužili komunistickému režimu jako svého druhu výkladní skříň, když skrze ně mohl tvrdit, jak št...