Zjistěte, jaké knihy pro děti vycházejí v březnu

Zjistěte, jaké knihy pro děti vycházejí v březnu

Tisk

pikola 200Podívejte se na novinky pro děti z nakladatelství Pikola.
Monika Utniková: V dešti aneb Co se děje, když prší

Ilustrace: Małgosia Piatkowská
Překlad: Michael Alexa
Kniha je určena dětem od 6 let, již vyšla

Bojíš se bouřky? Děsí tě hromy a blesky? Řekneme ti, jak vznikají, a zjistíš, kdy jsi při bouřce v bezpečí. A nejen to! Dozvíš se, proč vůbec prší, kde se bere duha či jak se dělá předpověď počasí. Ponoř se do fascinujícího světa meteorologických jevů a uvidíš, že není čeho se bát!

pikola v desti aneb co se deje kdyz prsi

Linda Chapmanová: Měsíční jezdci – Bouřkový hřebec

Překlad: Květa Palowská

Kniha je určena dětem od 7 let, již vyšla

Když Amara začala chodit do jezdecké školy Měsíční stáj, od prvního okamžiku ji přitahoval Uhlík, malý černý poník. Zdálo se, že dokáže číst i její nejskrytější myšlenky. Amara ale netuší, jak moc výjimečný Uhlík je. Až do chvíle, kdy se přímo před jejíma očima promění v ohnivého koně! Dokáže Amara poníkovi pomoct, aby se naučil své kouzelné schopnosti ovládat? A podaří se jí ochránit ho před nebezpečnými Nočními jezdci ze znepřátelené stáje?

pikola bourkovy hrebec

Matthew Cody, Yahedi Mercado: Cat Ninja

Ilustrace: Chad Thomas
Překlad: Maria Arnautovová
Kniha je určena dětem od 7 let, již vyšla

Padouši, třeste se! Cat Ninja není jen hloupý internetový mem. Je to ďábelský protivník i tajný mistr koč-fu a škrábání koberců! Už od kotěte jej vychovával stará, laskavá ninja-mistryně. Nyní se sice tváří jako rozmazlený domácí kocour jedenáctiletého chlapce, ale když jde do tuhého, nasadí si masku a vyrazí do akce jako správný Cat Ninja – tajný ochránce Metro City. Udržet svou identitu v utajení a zároveň mařit ďábelské plány slizkých zločinců, rozzuřených robotů a jistého zločinného hlodavce však není žádná brnkačka.

pikola cat ninja

Bobbie Peers: Klub objevitelů - Roboželvy útočí

Ilustrace: Sandra Steffensenová
Překlad: Jaroslava Vrbová
Kniha je určena dětem od 6 let, již vyšla

Felix a Ella přistanou se svou vzducholodí v poušti. Na tom není nic až tak zvláštního. Jenomže všude, kam se podívají, jsou jen samé želvy. Želvy v poušti? Tady se něco děje! Nepřekvapí je, že za vším stojí podlí piraní piráti. Felix s Ellou neváhají – někdo musí ty bídáky zastavit, aby neovládli město! Ovšem to znamená vplížit se do pirátské základny a osvobodit pana Plopa. Podaří se našim hrdinům zachránit svět před krutovládou piraních pirátů?

pikola robozelvy utoci

Janelle McCurrdy: Mia a světlovládci

Ilustrace: Ana Latese
Překlad: Milan Lžička
Kniha je určena dětem od 8 let, již vyšla

Miin domov byl před lety uvržen do věčné tmy Kostlivým králem – zloduchem, který se dnes zjevuje pouze v nočních můrách. Za městskými hradbami se potulují umbry – nebezpečná zlatooká stvoření. Jen pár vyvolených dokáže umbru zkrotit a stát se jedním z mocných ochránců města. Jednoho dne však na město zaútočí temné síly a všichni krotitelé umber jsou zajati. Mia a její bratříček Lucas se v okamžiku stanou jedinou nadějí na záchranu.

pikola mia a svetlovladci

Linda Chapmanová: Čertík hledá domov

Ilustrace: Sophy Williamsová
Překlad: Květa Palowská
Kniha je určena dětem od 5 let, již vyšla

Dvojčata Grace a Jack zachraňují zvířata a hledají jim báječný domov! Čertík je malé, ale velmi akční štěňátko, které potřebuje spoustu procházek a her venku. Malý byt ve městě pro něj prostě není ideální místo. Když se dvojčata seznámí s Benem, který bydlí s rodiči na statku, napadne je, že právě tam by mohl být Čertík šťastný. Ben už ale psa má, starého věrného Winstona. Dokáže ve svém srdci najít místo i pro nového chlupatého kamaráda?

pikola certik hleda domov

Stéphanie Desbenoit: Dotkni se přírody – V lese

Překlad: Lucie Šavlíková
Kniha je určena dětem od 5 let, již vyšla

Nudíš se? Přemýšlíš, co podniknout odpoledne nebo o víkendu? Zkus vyrazit na procházku do lesa! Raduj se z barevných kvítků, čerstvě narozených mláďat, prvních hub nebo prvního sněhu. S přírodou si jde hrát a tvořit po celý rok, od jara až do zimy! Můžeš si postavit lesní úkryt, učit se hlasy ptáků, vytvořit si malé terárium, lapač snů a spoustu dalších krásných věcí. Pozoruj zvířata a rostliny, chraň všechno živé a vyráběj poklady z přírodních materiálů!

pikola dotkni se prirody v lese

Katarzyna Kozlowska: Kubík a Míša vědí, jak se chovat

Ilustrace: Marianne Schoettová
Překlad: Anna Šašková Plasová
Kniha je určena dětem od 3 let, již vyšla

Zvídavý Kubík se ve školce seznamuje s kodexem správného předškoláka. S medvídkem Míšou zjišťují, jak se chovat u stolu, co dělat v divadle nebo jak je to s těmi "kouzelnými slůvky", o kterých občas mluví i maminka. Společně objevují radost ze vzájemné pomoci i to, že být ochotný a vstřícný mnoho nestojí. V předškolním věku se tak naučí vše potřebné a později, až se vydají na dobrodružnou cestu do školních lavic, je už nic z pravidel slušného chování nepřekvapí!

pikola kubik a misa vedi jak se chovat

Hanna Schmidzová: Objevuj, zkoumej a obdivuj – Když se řekne naše Země

Ilustrace: Bille Weidenbachová
Překlad: Alena Bezděková
Kniha je určena dětem od 3 let, již vyšla

Vysoké hory, hluboké oceány a husté lesy – to je naše Země. Dejte malým průzkumníkům možnost seznámit se s naší úžasnou planetou! V této překrásně ilustrované knize najdou informace nejen o tom, jak naše Země vypadá a kdo na ní žije, ale také se hravou formou dozvědí o ročních obdobích, sluneční soustavě nebo o tom, proč je třeba chránit přírodu a co pro to oni sami mohou udělat.

pikola kdyz se rekne nase zeme

Roald Dahl: Fantastický pan Lišák

Ilustrace: Quentin Blake
Překlad: Jitka Herynková
Kniha je určena čtenářům od 7 let, 4. vydání, vyjde 27.3

Divoké zvíře se nezapře a být jiný je přece úžasné! Kdykoli pan Lišák ukradne další baculatou slepičku, farmáři Soudek, Suk a Stýblo můžou vzteky vyletět z kůže. Jsou to ti nejprotivnější protivové v celém údolí a zrovna vymysleli podlý plán, jak pana Lišáka dostat jednou provždy z jeho nory i s celou rodinou. Netuší však, že pan Lišák je mnohem, mnohem rafinovanější než oni a že už má připravený fantastický plán! Již klasický příběh o prohnaném panu Lišákovi a jeho rodině, kterého se tři zlí venkované snaží mermomocí vyrýt rypadly z jeho doupěte a který se jim za pomoci dalších zvířecích kamarádů dostane na kobylku, vyšel po celém světě v mnoha vydáních a posloužil jako námět k animovanému filmu. Vypravěčské umění Roalda Dahla, jeho jemná ironie a cit pro detail, jistě potěší všechny jeho příznivce.

pikola fantasticky pan lisak

Zdeněk Miler, Jiří Žáček: Krtek kamarád

Ilustrace: Zdeněk Miler
Pro děti od 3 let, 5. vydání, již vyšla

Dobrodružství s Krtkem a jeho kamarády, myškou, žabkou, ježkem a zajíčkem, nikdy nekončí. Uprostřed přírody prožívají své drobné i velké radosti a starosti tak blízké malým dětem – skotačí u vody, hrají si v lese, sportují, malují, a hlavně vymýšlejí žertíky. Třináct vtipně ilustrovaných příběhů doplňují půvabné verše Jiřího Žáčka.

pikola krtek kamarad

Eduard Petiška: Jak se Martínek ztratil

Ilustrace: Zdeněk Miler
Pro děti od 6 let, 3. vydání, vyjde 27.3.

Příhody, které malý Martínek prožívá, znají snad všechny děti. Každý se jako malý jednou ztratil, musel jít poprvé k zubaři nebo se učil, jak být doma mamince a tatínkovi také užitečný. To všechno potkalo i Martínka, při všech dobrodružstvích jsou však s ním i jeho noví kamarádi, kteří mu se vším rádi pomůžou. Martínkovy příhody z pera Eduarda Petišky, klasika dětské literatury, jsou doprovázeny ilustracemi Zdeňka Milera.

pikola jak se martinek ztratil

Více informací: www.euromedia.cz


 

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Je libo fejeton?

mym vrstevnikum 200Nakladatelství Ikar vydalo fejetony Michala Viewegha, které vycházely v Lidových novinách. Tato útlá kniha je nazvaná Mým vrstevníkům a jiné fejetony.

 

...

Divadlo

Mladá krev a staré kosti divadelní tradice v příští sezóně HaDivadla

hadivadlo200Brněnské HaDivadlo se ve své 39. sezóně 2013/2014 chystá obrátit svoji pozornost k protipólu dvou postav hrdina – monstrum v klasických dramatických textech. Divadlo se navrátí k ikonám české i světové divadelní tradice, jako j...

Film

Do kin míří filmový portrét Mira Žbirky

Meky 200Miro Žbirka, kterému všichni říkají prostě Meky. Jeho jméno a hity znají všichni, Žbirku samotného a jeho skutečný život zná ale málokdo. Přitom se podobá skvělé písni, má strhující příběh, tempo, emoce a překvapení. Energický filmový portrét Meky pře...