Husité pro děti

Husité pro děti

Tisk

husite 200V únoru vyšlo u nakladatelství Pikola druhé vydání poučné knihy nejen pro děti Kláry Smolíkové Husité. Zábavnou formou s celou řadou ilustrací od Honzy Smolíka nás autorské duo seznamuje s touto turbulentní epochou naší historie.O autorech

Mgr. Klára Smolíková (1974), spisovatelka, scénáristka, lektorka a metodička. Autorka mnoha tváří, která působila na pozici vedoucího v Národním muzeu v Praze a Husitském muzeu v Táboře. Několik let pracovala na Pedagogické fakultě, kde vedla mediální výchovy, a deset let učila na střední knihovnické škole. Je autorkou řady metodických materiálů a učebnic. Ke svým knihám připravuje úspěšné čtenářské workshopy, vede kurzy dalšího vzdělávání pro učitele a knihovníky.

Jan Smolík (1967) vytvořil s Klárou Smolíkovou naučnou knihu Na hradě Bradě. Na svém kontě má celou řadu knih, za zmínku stojí hlavně Cena Muriel v roce 2018 v kategorii Nejlepší komiks pro děti za Inspektor Hopkins zasahuje.

husite 1Za vším hledej…

…Jana Husa, kněze, kazatele, náboženského myslitele a jednoho z prvních reformátorů církve, který předběhl svou dobu. O datu jeho narození se můžeme dohadovat, ale všichni víme, že zemřel na hranici 6. července 1415, vždyť datum jeho upálení se stalo státním svátkem. K jeho odkazu se hlásili husité, které nám dvojice Smolík-Smolíková náležitě přibližují a to ve spolupráci s Husitským muzeem v Táboře.

Nakoukneme pod pokličku města Tábora a jeho pamětihodností, ale podíváme se také důkladněji na duchovní život ve středověku. Samotnou kapitolou bude mistr Jan Hus a jeho učení, stejně jako nenásilné vysvětlení celé řady termínů, které se k jeho osobě váží. Nezapomeneme ani na Jana Žizku z Trocnova a slavné bitvy a boje, stejně tak autoři nezapomněli zmínit různá bratrstva. Dojde i na postavy, které seděly na českém trůně, závěrem i na reformátora Petra Chelčického a Jednotu bratrskou.

Pro děti?

Pro všechny! Kniha je primárně určena dětem od deseti let, ale pevně věřím, že díky zábavnému zpracování a tomu, že se toto téma přetřáslo do hloubky, si své najdou i dospělí, vždyť opakování je matkou moudrosti. Tak směle do společného čtení, rodiče i děti! 

husite

Název: Husité
Autor: Klára Smolíková
Ilustrace: Jan Smolík
Žánr: naučná literatura pro děti, komiks
Nakladatelství: Pikola
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 56
Hodnocení: 88 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/husite/kniha/13430/


 
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Nechte se pohltit dotekem temnoty

dotektemnoty perexPokud máte pocit, že je český trh zahlcen severskými detektivkami a vy bažíte po něčem odlišném, přesto napínavém, vtipném a zároveň originálním, neuděláte chybu, pokud sáhnete po knize Dennise Lehanea...

Divadlo

Egon Tobiáš: Ten kůň nelže aneb divadelní hra s živými koni, herci a hudebníky

ten kun nelze egon tobiasV rámci projektu Jiřího Ondry a Egona Tobiáše Velký třesk na Malé scéně jsme se zúčastnili premiéry inscenace s tajemným názvem Ten kůň nelže. A nelhal! V netradičním di...

Film

Zlomené město

200filmNew York coby město hříchu, kráska v nesnázích a cynický policajt s temnější minulostí. Allen Hughes ve svém novém snímku křísí klasické atributy americké drsné školy.

...