Ice Magic v Praze. Přeneste se do kouzelného ledového světa

Ice Magic v Praze. Přeneste se do kouzelného ledového světa

Tisk

Ice Magic Fikota perex70 ledových soch. 9 pohádkových témat. 180 tun ledu. 23 uměleckých řezbářů z celé Evropy. 3 000 hodin tvorby. 300 metrů čtverečních plochy výstavy. To je výstava ledových soch Ice Magic, kterou můžete obdivovat v našem hlavním městě.

 

Ledový svět vznikal čtyři týdny pod vedením uměleckých řezbářů Adama Bakoše ze Slovenska a Jana Paďoura z Česka. Tématem výstavy jsou známé české i světové pohádky a filmy a jejich hrdinové, které si oblíbili děti i dospělí.

Hrad Anny a Elsy, Mimoňové a mamut z Doby ledové

Hlavní dominantou výstavy je bezpochyby mamut Manfred z filmové série Doba ledová. Tato impozantní socha váží až devatenáct tun a je největším dílem, které zde můžete vidět. Děti však nejvíce okouzlí ledový hrad, před nímž stojí oblíbené princezny Anna a Elsa a jejich kamarád, sněhulák Olaf. Součástí hradu je totiž ledová skluzavka, po které se mohou sklouznout tolikrát, kolikrát jen budou chtít.

Ice Magic Fikota 4

Pokud máte rádi originální fotky, můžete se vyfotit buď na ledových pohovkách obklopených Mimoni nebo rodinou Addamsových, nebo na valentýnské lavičce. Své působivé sochy z čirého nebo barevného ledu se dočkali i Krteček, odvážná Vaiana, Kung-fu panda, včelka Mája a Lví král a jeho společníci. Nechte se uchvátit tímto královstvím křehké krásy a přijďte obdivovat precizně provedená umělecká díla!

Ice Magic Fikota 2

Vstupenky a další důležité informace

Výstavu najdete v severovýchodní části pražských Riegrových sadů, naproti vile s adresou Riegrovy sady 28, 10 minut pěšky z Václavského náměstí. Pokud se rozhodnete jet MHD, nejblíže jsou stanice metra a tramvaje Jiřího z Poděbrad, stanice metra Muzeum, tramvajové zastávky Vinohradská tržnice a Husinecká a autobusová zastávka Na Smetance. Kolem Riegrových sadů lze i zaparkovat, ale dávejte si pozor na rezidenční parkování.

Ice Magic Fikota 3

Vstup se psy je povolen, ale pes musí být na vodítku a nesmí skákat na ledové sochy ani jinak poškozovat prostor výstavy a vystavovaná díla. I když je výstava kompletně zakrytá, díky čemuž jsou uvnitř stejné povětrnostní i světelné podmínky během celého dne, je doporučováno teplé oblečení. Teplota uvnitř totiž dosahuje pouhých -5 °C až -6°C.

Ice Magic Fikota 1

Ice Magic Praha. Výstava je otevřena každý den od 10:00 do 20:00 až do 14. dubna 2024. Vstupenky můžete zakoupit online na webových stránkách Ice Magic nebo na místě.

Vstupné:
Dítě do dvou let: zdarma
ZTP/P: zdarma, doprovod platí základní vstupné
Základní vstupné: 249 Kč – pondělí–čtvrtek, 279 Kč – víkendy, svátky
Zvýhodněné vstupné (děti do 18 let, senioři, ZTP): 199 Kč – pondělí–čtvrtek, 229 Kč – víkendy, svátky
Rodina 3 (3 osoby, z nichž alespoň 1 je dítě do 12 let): 650 Kč – pondělí–čtvrtek, 740 Kč – víkendy, svátky
Rodina 4 (4 osoby, z nichž alespoň 1 je dítě do 12 let): 850 Kč – pondělí–čtvrtek, 950 Kč – víkendy, svátky
Happy Hour (1 osoba): 199 Kč – pondělí–čtvrtek, tento druh vstupenek lze zakoupit pouze na místě v čase od 18:00 do 20:00
Zdroj info a foto: www.icemagic.cz


 

PřihlášeníNEJ za měsíc

Aneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Extrémní a tápající postavy v chytrém divadle, které občas bolí

200 tvarPřinášíme vám rozhovory se třemi členy souboru OLDstars, složeného ze studentů pražských uměleckých škol, kteří ztvárňují hlavní role v představení TVÁŘ V OHNI (Feuergesicht) Maria von Mayenburga – Annou Peřinovou (Olga), Jeníkem Tylem (Pavel) a Ma...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...


Literatura

Klíč: Minulost jedné ženy skrývá klíč k budoucnosti druhé

Kathryn HughesováPokud máte chuť na pořádnou dávku romantiky a chcete si i poplakat, přečtěte si spletitý příběh s názvem Klíč. Právě tento román postupně odemyká dveře, za kterými se nachází dávné tajemstv...

Divadlo

Na podzim do divadla: Laktační psychóza

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Tentokrát vás zveme na Malou Scénu ve Zlíně, která si to s koncem ještě rozmyslela a zve vás na představení Laktač...

Film

Parchanti spí možná dobře, ale diváci mohou mít zlé sny

200film1Režisérka Claire Denisová se svěřila, že impuls k natočení filmu Parchanti spí dobře jí poskytlo Kurosawovo klasické drama Zlý chlap spí dobře. Zvolila název Les salauds (neboli Parchanti), odkazujíc tak k japonskému mistru, jehož dílo bylo ve Franc...