Cenu čtenářů v anketě Český bestseller 2022 získala režisérka a spisovatelka Karin Krajčo Babinská za knihu Tsunami

Cenu čtenářů v anketě Český bestseller 2022 získala režisérka a spisovatelka Karin Krajčo Babinská za knihu Tsunami

Tisk

tsunami 200Velké ocenění si v pátek 3. března převzala česká režisérka a spisovatelka Karin Krajčo Babinská. V anketě Český Bestseller získala cenu čtenářů za nejoblíbenější knihu (Tsunami, Cpress) v síti Knihcentrum.cz za rok 2022. Vyhlášení proběhlo v prostorách Klastru umění a designu Fakulty umění Ostravské univerzity na Černé louce.

 

Každoročně udílené ceny ČESKÝ BESTSELLER oceňují nakladatele i autory knižních novinek, které se staly v minulém kalendářním roce nejprodávanějšími v rámci internetového obchodu a sítě knihkupectví KNIHCENTRUM.cz. Každá z tematických kategorií obsahuje tři prodejně nejúspěšnější knižní novinky. Nominace zahrnuje také audioknihy prodávané prostřednictvím služeb Audioteka.

Cenu čtenářů letos získala Karin Krajčo Babinská za knihu Tsunami. „Mám z té ceny obrovskou radost a hluboce si jí vážím. Protože co může být pro spisovatele víc, než že jej ocení ti, pro které své knihy píše. Vnímám to jako impuls, abych ve své práci pokračovala dál,“ přiznala Karin Krajčo Babinská během přebírání ceny, kterou vloni získala Karin Lednická za pokračování knihy Šikmý kostel.

Pro Karin Krajčo Babinskou je tak tato cena velkou výzvou do budoucna. „Byla jsem překvapená a šťastná. A vděčná, že mi takto čtenáři vyjádřili svou podporu. Víte, je to teprve pár let, co jsem začala psát a svou původní režisérskou profesi jsem z velké části vyměnila za tu spisovatelskou, ve které nacházím mnohem větší svobodu a naplnění. A proto je pro mě toto ocenění i jakýmsi potvrzením, že se ubírám správnou cestou,“ řekla spisovatelka, která rozhodně bude ve své práci pokračovat.

tsunami 1

Momentálně je Karin Krajčo Babinská ve fázi hledání nového námětu. „Ale zatím jsou to jen takové střípky, pocity, obrazy, které mi víří v hlavě. Nechávám se nimi unášet a čekám, co se z toho zrodí. Plyne to samo a já s pokorou doufám, že opět přijde ten okamžik, kdy to všechno zaklapne do jednoho celku. Jestli všechno půjde dobře, chtěla bych vydat další knihu na podzim 2024,“ dodala po vyhlášení.

Anotace

Den Eminých narozenin se kvapem blíží. Kromě členů její rodiny se však na oslavu chystá i jeden nezvaný host – minulost, kterou všichni považovali za dávno mrtvou. V návalu nečekaných emocí tak začnou ožívat události z jedné dovolené v Thajsku, která otřásla osudy všech zúčastněných. Polozapomenuté vzpomínky se vracejí silou tsunami a hrozí, že rodinu plnou tajemství rozmetají na kousky.

Příběh podle slov Karin Krajčo Babinské vznikl během jedné její procházky po pláži. „Věděla jsem, že chci napsat knihu o všech podobách lásky a najednou mi to všechno dávalo smysl,“ dodává autorka. Prvním čtenářem jejích knih je manžel Richard Krajčo, který příběhy oživuje a načítá do audioverze.

„Velmi silně si uvědomuji, že každý čin i každé rozhodnutí, a mnohdy velmi banální, s sebou nesou důsledky, které pak mohou mít zcela zásadní dopad na celý náš další život. Ať už v pozitivním či negativním smyslu. Že mávnutí motýlích křídel může o tisíce kilometrů dál způsobit hurikán,“ říká Karin Krajčo Babinské a pokračuje: „Moje kniha vypráví právě o takových událostech, které hlavním postavám navždy jejich osudy změní. Je příběhem jedné rodiny, která se sejde na oslavě narozenin, kam dorazí i jeden nečekaný host – jejich minulost, na kterou by všichni nejraději zapomněli. A všechny ty potlačené vzpomínky začnou znovu ožívat se silou tsunami.“

Tsunami obalka

Karin Krajčo Babinská

Absolventka oboru filmová a televizní režie na FAMU se po škole řadu let živila vytvářením reklamních spotů. Natočila dva celovečerní filmy – Pusinky (2007) a Křídla Vánoc (2014) – a dokončila seriál Gumy, který uvádí televize Voyo. Režírovala nejúspěšnější klipy kapely Kryštof (Ty a já, Zůstaň tu se mnou, Vánoční a další) a také její koncertní show, včetně té největší na Strahově pro 70 tisíc fanoušků. V roce 2016 založila hojně navštěvovaný blog Kecy, kecy, kecičky. O rok později vyšla stejnojmenná kniha a Karin se stala úspěšnou spisovatelkou. V roce 2018 potěšila čtenáře bestsellerovým románem Za sny, po kterém následovala neméně úspěšná kniha Hvězdy na cestě. V roce 2022 vydala román Tsunami, který je k dostání také jako audiokniha. Hlas nahrávce propůjčil Richard Krajčo.

tsunami2


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Návod na vraždu pro hodné holky: Povedený young adult thriller

navod na vrazdu 200Nakladatelství Cosmopolis vydalo young adult thriller ověnčený titulem New York bestseller. Nese název Návod na vraždu pro hodné holky a napsala jej Holly Jacksonová.

...

Divadlo

Únorové divadelní tipy z Violy: Miroslav Donutil nebo David Prachař na jevišti legendární scény

DIvadlo Viola 200Přemýšlíte, jak si ukrátit dlouhé únorové večery? Přinášíme tipy na intenzivní divadelní zážitek v Divadle Viola na Národní třídě v centru Prahy.

...

Film

Co nám zanechal 17. festival francouzského filmu?

francouzsky film 200Do českých kin pronikají z Evropy i Ameriky zejména podřadné, na mentalitu stádních teenagerů zacílené horůrky, komiksovité historky o lidičkách s nadlidskými schopnostmi či přepracované verze původně počítačových her. A čest...